Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

meni je to isto bezveze jer u ck2 vec mozes da napravis moderniju i efektniju drzavu od one u EUIV, pa nema osecaja napretka iz jedne ere u drugu

na kraju ck2 partije ja imam zavrseno nesto sto zovem modernizacijom:

- drzava iznad crkve: papa je vazal i crkva izvrsava drzavnu politiku

- drzava iznad dinastije: dinastija je pretvorena u puku formu, jer kad skoro sva vojvodstva i sva (vice)kraljevstva nekoliko generacija unazad kontrolise tvoja dinastija i nema konkurentskih dinastija u carstvu, dinastija postaje mnogoclana kasta drzavnih administratora

- defeudalizacija/decentralizacija: vicekraljevstva svuda, u de jure granicama (mikromenadzment eliminisan i povecan nivo stabilnosti)

- izborni sistem (izb. monarhija), naslednik moze da se menja uglavnom bez uzrokovanja nestabilnosti

- kombinovano profesionalna-stajaca i mobilisuca vojska (drasticno jeftinija od one iz euiv, bez war exhaustion-a)

- pluralizam: nema nikakvog problema da u carstvu budu mnoge teritorije i podanici druge kulture (za razliku od konstantnog nakaradnog culture conversion-a iz euiv)

Link to comment

Zaboravio sam koliko je smorna zavrsna borba u BG2. Kastovao Breach i srodne stvari vise od 10 puta, izveo minimum 30 prizivanja, dva puta se pretvorio u Slayera i nista. Maksimum dodje do injured i onda se oporavi skroz. Prvi put sam se pretvorio da bih potamanio demone na startu. Povrh svega imam samo par healing potionsa. :rolleyes:

Edited by Miljenko
Link to comment

Uspeh na kraju balade, nakon dva pretvaranja u Slayera (spustio sam reputaciju sa 13 na 9). Mozda je problem u tome, sto nisam imao klasicnog melee lika. Minsc i Jaheira su bili najblize tome, Minsc je koristio 2-weapon nacin borbe, dok Jaheira i nije klasican fighter. Tome treba dodati i da je moj glavni lik elfkinja thief/swashbuckler i da je ona imala najbolju odbranu celom partiju. Krecem TOB. Imoen je sada vec na pristojnom nivou kao Mage, pa ce stvari valjda biti lakse.

 

Ovo mi dodje kao priprema, za prelazenje Pillarsa, Divinity naslova koje nisam zavrsio i Pathfindera, kada nabavim novi komp.:happy:

Link to comment

Slayer ti je gubljenje vremena, osim ako si neka baš beskorisna klasa tipa Fighter ili Thief.

 

Summons isto nisu naročito korisni jer Irenicus ima efektivno neograničen broj magija pa ih neće istrošiti na summoned minions. 

 

Te demone na početku bi morao da eliminišeš bez problema, ako si dovoljno visokog nivoa. Imaj u vidu da su pit fiends imuni na vatru ali su na elektricitet samo resistant, dok je kod balora obrnuta situacija. Sejvovi su im sranje, pa bi disintegrate i finger of death trebalo da rade (ako im prvo spustiš spell resistance).

 

Za samog Irenicusa, najefikasnije je da konstantno kombinuješ true sight sa dispel magic/breach, što je najlakše ako imaš onog kakoszove... Keldorna. Ako nemaš, ume da bude problematično.

 

Edit: Tajming mi je savršen :isuse: 

 

 

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Mogao sam bolje uklopiti party. Imao sam 3 castera i nijednog klasicnog borca. I sa drugim pretvaranjem u Slayera mi je glavni lik jedva preteko. Samo sam cekao kada ce da se srusi zbog predugog zadrzavanja u tom obliku, uz HP ispod 20%. Ja sam dugo bio samo mage ili sorcerer, a sada sam tome dodao i thief setup. Fighter nisam bio bukvalno nigde, a dugo igram RPG naslove.

Thief je dobar tokom igre, cak i ova moja klasa koja ima minimalan backstab.

Secam se kada sam probao da budem thief u Neverwinter NIghts i naleteo na glavnog na kraju prvog chaptera. Bukvalno nemoguce za preci, posebno sto nemas klasican party. U drugom delu vec moze da se proba, pa sam tako kod poslednje sesije imao party sa 2 tieflinga.:laugh:

 

Na kraju bitke je Minsc mlatio sa jedne strane, ja u obliku Slayera sa druge, a casteri su bili postavljeni u trougao oko nas. Jaheira se uspanicila, kada je ostala na malo HP, pa je veci deo borbe tumarala tamo-vamo.

Izvadio me je Rod of Resurrection, koji je Aerie koristila. Plasio sam se da cu iskoristiti svih 10 punjenja(ostala su svega 3).

Edited by Miljenko
Link to comment

Ja sa poslednjim fajtom nisam imao problem ni prvi ni drugi put. Prvi put sam napravio klasičnog tenka koji se tukao u 1H+shield stilu, pa je konsekventno imao bizarno mali AC (-15 ili -18, tako nešto) i velike sejvove, te je usput i pokupio i neki +5 1H weapon, pa je bio nezaustavljiv kad mu baciš Haste - brz ko munja, ogroman HP, teško ga bilo uopšte i pogoditi, a znao je i da lema dobro. Drugi put sam bio Mage, i čini mi se da je tada bilo još lakše, jer sam se koordinisao sa Imoen (ili beše Edwin, ne sećam se više) i imao hrpu magija 8. i 9. nivoa, i AI je teško branio kombinaciju dva čarobnjaka i gomile oklopa koji ih brani.

 

Ono gde jesam imao jako puno problema je poslednja borba u Watcher's Keepu pre Demogorgona, gde se spawnuje grupa sumanuto jakih likova, od kojih je svaki pojedinačno zajeban, a ima ih 5 ili 6. Mislim da sam tu borbu ponavljao barem 20 ili 30 puta, dok nisam počeo da ih navlačim u neke bottleneckove - bila je valjda neka ćelija čija se vrata mogao da zatvoriš, pa sam na kraju gledao samo kako da se dokopam te ćelije, a da mi prežive barem troje, jer su NPC satirali grupu na otvorenom. Sečam se da sam tu koknuo i nekog demona, tako što sam bacio Haste na najbržeg lika i trčao u krug oko demona kao ludak, dok su ga ostali punili strelama i praćkama iz daljine dok nije zakovrnuo. Eh, dobra stara vremena...

Link to comment

Watcher's Keep je ceo bio ubi bože zajeban, tako su ga dizajnirali, da bude iritantno challenging ako se nisi već napucao do ~20 nivoa. 

 

Taj fajt pre Demogorgona koji pominješ je i meni ostao u pamćenju, ima neki Eye Tyrant beholder koji ispaljuje milion stvari odjednom? (Mene su generalno svi beholderi izluđivali jer su debilno koncipirani: ako si spreman za njih i imaš onaj reflektujući štit onda su trivijalni, a ako slučajno nisi e onda će da te upropaste :dry: )

 

Naravno, sam Demogorgon sa svojim marilithima je takođe meat grinder ako uopšte odlučiš da se boriš protiv njega. Sećam se samo da je imun na time stop, na koji sam se ja uvek žestoko oslanjao. 

Link to comment

Meni u zavrsnici SoA nijedan mage nije imao magiju preko sestog nivoa. Na startu ToB Imoen vec ima dve sedmog i jednu osmog. Plus sam u radnji sprcao 50000 zlatnika na nove magije.:laugh:

 

Otkrih pre neki dan grupu cija muzika, odnosno tekstovi pre svega,  idu perfektno uz ovakvu epiku (Ancient Bards).:happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...