Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

bilo prosle nedelje pdxcon ili sta je to vec u berlinu. tu bio turnir kao master of universalis. naravno osvojio je. 

ranije ove godine isto bio turnir i jedan od zadataka je bilo da se uzme rim sa moguce najistocnijom drzavom. lik uzeo neku japansku drzavu i ladno za pola sata (tolik su imali po pravilima) osvojio rim. 

nagledao sam se svega i svacega u skoro dve godine gledanja. hvala bogu da mu kreativnosti ne fali. 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Azdaja said:

Igrao samo CK jel sve drugačije u EU? Ko će da uči sve... :/

Više se razlikuju nego što su slični. U CK je fokus na dinastijama, u EU na državama. U skladu sa time sve ostalo je drugačije

Link to comment
1 minute ago, Azdaja said:

Hvala, a bitke? Vojni segment? 

Pa, same bitke su slične, ali u EU nema podizanja levy, već imaš ili svoju vojsku ili kupujem merceneries (u zavisnosti da li hoćeš da sačuvaš manpower ili pare). Generali i mehanika mislim da su isti (pošto je rađeno u istom engineu).

Ja volim ck2 ali mi više prija EU

Link to comment
12 hours ago, teacher said:

Pa, same bitke su slične, ali u EU nema podizanja levy, već imaš ili svoju vojsku ili kupujem merceneries (u zavisnosti da li hoćeš da sačuvaš manpower ili pare). Generali i mehanika mislim da su isti (pošto je rađeno u istom engineu).

Ja volim ck2 ali mi više prija EU

Da li si nekad importovao sejvove iz CK2 u EU4? Igram trenutno jednu dobru partiju u CK2 (krenuo sa Novgorodom u 8. veku, i sticajem okolnosti uspeo da reformišem slovensku religiju i stvorim carstvo, te se raširio po Baltiku i istočnoj Evropi do Vizantije i HRE pre 1000. godine, jedino Tatare ne mogu da izbacim sa obale Crnog mora), pa bih hteo da nastavim sa širenjem vere u Peruna i u klasicizmu.

Link to comment
50 minutes ago, Ayatollah said:

Da li si nekad importovao sejvove iz CK2 u EU4? Igram trenutno jednu dobru partiju u CK2 (krenuo sa Novgorodom u 8. veku, i sticajem okolnosti uspeo da reformišem slovensku religiju i stvorim carstvo, te se raširio po Baltiku i istočnoj Evropi do Vizantije i HRE pre 1000. godine, jedino Tatare ne mogu da izbacim sa obale Crnog mora), pa bih hteo da nastavim sa širenjem vere u Peruna i u klasicizmu.

jesam, ali realno kad završiš ck2 onda nije ni interesantno kasnije. Eventualno da pustiš timeline da ide kao observer i onda imaš random situaciju u 1444. godini u EU

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...