Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

tesko ces s tom grafickom, mozda pes na najnizim detaljima jer je nesto matorija igra.

 

nego, znam da je hotline miami malo previse ocigledno poredjenje za one-hit-kill naslove, ali katana zero mu je u najmanju ruku blizi rodjak. stavise, slicnosti su tolike da je tesko ne shvatiti ovu igru kao novi devolverov pokusaj da uhvati delic stare magije. glavna razlika izmedju miamija i katane je cinjenica da se ova druga igra u side-scroller okruzenju, sto meni deluje kao inferiorna verzija. naime, nivoi su mahom popunjeni neprijateljima koji su pozicionirani jedni iza drugih, pa se dosta sukoba pretvara u mlataranje titularnom katanom dok ne umrete ili rascistite put. imate i mogucnost koriscenja slow-motiona i odbijanja metaka katanom, mada to za moj ukus cini igru previse laganom. istini za volju, nivoi su uglavnom dizajnirani dovoljno otvoreno da omoguce razlicite pristupe resavanju problema. najbolji deo igre su bosfajtovi, koji su em superkul em unose neke novine u odnosu na standardni gameplay loop.

 

u krajnjoj liniji, bilo kakav gameplay je dobrodosla promena u odnosu na narativnu komponentu koja bespotrebno zauzima solidnih 30% igre. ovde je katana naucila pogresnu lekciju iz miamija, jer kopira taj ultraviolence stil, ali onda stavlja pricu u prvi plan i sve informacije nudi iskljucivo u obliku dijaloga. tell, don't show, sto bi reko nas narod :dry: da je ovo bolje napisano pa i da im covek oprosti, ali cini mi se da je autorima prva asocijacija na mature igre to sto ima dosta psovanja. sam narativ je kolekcija klisea: protagonista s amnezijom, carobna droga od koje konstantno haluciniras, sumnjivi poslodavac, misteriozna proslost, itd. cak i da se zagrejete za pricu, igra se zavrsava na "to be continued" cliffhangeru, tako da... uz to, i uzmite u obzir da sam ja prirodno glup, no na kraju mi nije bilo skroz jasno sta se tu zapravo izdesavalo u vizijama, a sta u stvarnosti.

 

nije ovo losa igra, ali necete previse propustite ako je preskocite. malo gejmpleja:

 

 

Link to comment
22 hours ago, John Coltrane said:

Ima li na trafici™ noviji PES ili FIFA (davno nisam pikao pa ni ne znam sta je bolje) i koliko je zahtevno (2.8GHz, 4RAM, GeForce GT 610).

 

Obavezno PES, od prošle verzije im je licenciran LFC, možeš da stojiš mirno kao Višković dok na Anfieldu svira himna :fantom: 

 

10 hours ago, Calavera said:

tesko ces s tom grafickom, mozda pes na najnizim detaljima jer je nesto matorija igra.

 

Nikad PES nije bio nešto posebno zahtevan, ja sam obično jahao istu verziju po dve-tri godine ubeđen da noviju neću moći sa starom grafikom, a onda kad skinem sledeću i ona ide glatko. 

 

Sećam se neke verzije u kojoj sama utakmica prosto klizi na standard settings, ali onda pred replay, ekranom krene da prolazi logo screen koji mi sve zakuca na po 10 sekundi :D 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

sa tom grafom ništa posle 2012, još nije navedeno koji je procesor u pitanju jer je i fudbal postao izbirljiv po tom pitanju u zadnja 2 izdanja...

edit ja sa 9x bržom grafičkom ne mogu da poteram fifa18 u fulu na 1080p, lol kakav gt 610, to je služilo samo da baci sliku pre 7 godina kada je izašla...

Edited by gone fishing
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

sa tom grafom ništa posle 2012, još nije navedeno koji je procesor u pitanju jer je i fudbal postao izbirljiv po tom pitanju u zadnja 2 izdanja...

edit ja sa 9x bržom grafičkom ne mogu da poteram fifa18 u fulu na 1080p, lol kakav gt 610, to je služilo samo da baci sliku pre 7 godina kada je izašla...

 

Ma nema sanse bre, igrao sam 13 i 14 na trenutnom kompu, za posle nisam bas siguran. Doduse morao sam da podesim da ne bude High quality, al jaka stvar.

 

Link to comment

U najnovijoj epizodi GoT: Sony je za strateškog partnera za razvoj igračkog servisa baziranog na cloud tehnologiji izabrao Azure platformu koju kontroliše Microsoft. (Bloomberg)

Prema istom izvoru predviđanja za cloud gaming su tek na 2% tržišta do 2023. godine, što znači da će naredna generacija konzola poživeti svoj puni vek, pre nego se dogode krupnije promene. Google i Amazon navodno nrazvijaju svoje, nezavisne servise.

 

Link to comment

kao sto su pazljiviji citatelji ovog bloga topika zasigurno primetili, vec neko vreme ne prijavljujem cega se igram na konzoli. razlog je prost: konacno sam odlucio da se izborim s mamutskim witcherom 3 i pripadajucim dlc materijalom, za sta mi je trebalo solidnih 120 sati. o samoj igri nemam da kazem nista sto vec nije detaljno razglabano u nekom od hiljadu tekstova koji su iznikli otkako se igra pojavila na trzistu, pa necu ni pokusavati. ukratko, sve je istina, ovo je neverovatan i dosad nezabelezen poduhvat, i jedini razlog zasto mi ne upada u onaj najuzi panteon omiljenih igara je cisto subjektivan. da sam na kakvom pustom ostrvu bez ikakvih alternativa, novi prelazak witchera 3 bi svejedno morao da saceka koji mesec-dva dok ga se opet ne uzelim. poredjenja radi, personu 5 (koju sam, ne racunajuci dlc, djuskao jos i duze) bih istog dana vratio u konzolu i startovao new game+. to ne menja cinjenicu da je witcher neverovatna igra i da sam ga odigrao s uzivanjem, samo nije potpuni fit s mojim igrackim senzibilitetima.

 

kako se o osnovnoj igri zna sve, spomenimo ipak ta dva dlca koje su se pojavila nesto kasnije, pa ih mooozda nisu svi odigrali. prvi, hearts of stone, ne traje toliko dugo, ali svejedno sadrzi neke od najboljih momenata u citavom serijalu. olgierd von everec i master mirror su sjajno profilisani likovi, shani je vazda lepo videti, bosovi su primetno zahtevniji nego ranije, a sporedni sadrzaj je zabavan. svadba s bratom vlodimirom u ulozi geralta je apsolutni hit, i fino demonstrira da se u cd projektu ne stide staviti mrguda geralta u nesto opustenije okruzenje :happy: jedini problem s hearts of stone je sto ne nudi nista sustinski novo, sto nije idealno ako ste pre toga vec skucali toliko vremena u osnovnu igru. sve misije se odigravaju u velenu i oxenfurtu, a jedina mehanicka novotarija je enchantovanje oruzja, za sta sam bio odvec dekintiran. dakle, vise nego vredno igranja, ali sam u tom trenutku ipak patio od zamora materijala.

 

na srecu, blood and wine u pricu ubacuje toussaint, bez sumnje najveci vizuelni spektakl u celom serijalu. mislim, witcher 3 ne pati od nedostatka dopadljivih lokacija: novigrad je arhitektonski podvig, svako ostrvce na skelligeu ima sopstveni stimung, a svitanje svugde izgleda fantasticno. no, toussaint je ipak prica za sebe, sjajan prikaz romanticizma viteske ere u witcher univerzumu u kojem skoro svaki kadar krajolika mozes mirne duse okaciti na zid :Hail: sto je jos bitnije, velicina mape (prokletinja je velika skoro koliko i ceo velen) nimalo ne utice na gustinu sadrzaja koji se na njoj nalazi. zapravo, toussaint je na mnogo nacina mikrokozam citave igre, i to onih najuspesnijih delova, i po meni predstavlja definitivno witcher iskustvo. tesko mi je da zamislim drugog developera koji ovo ne bi naplacivao kao skroz novu igru, ali to valjda dovoljno govori o njihovim ambicijama. cisto hronoloski gledano, blood and wine traje otprilike duplo duze od hearts of stone, ali u ovakvom settingu vreme leti daleko brze.

 

istini za volju, tome dosta pomaze i kvalitet glavnog narativa. ovo je nesto cime hearts of stone nije bas mogao da se pohvali, jer se glavni quest u sustini sastoji od tri zelje koje treba ispuniti i konacnog okrsaja s negativcem. s druge strane, u centru blood and wine se nalazi 1 obiman i detaljno razradjen murder mistery, s pristojnim obrtima, dobrim pacingom i postenim krajem. prisutno je cak i potpuno racvanje narativa na dve strane a la witcher 2, samo sto cete ovde zbog toga propustiti tek jednu ili dve misije umesto pola igre. kvalitet teksta je meni tu negde na nivou prethodnog dlca, i sad je vec vidljivo da su scenaristi u cd projektu samo dodatno napredovali dok su radili na igri. ansambl likova se sastoji skoro iskljucivo od novih lica, sto je meni bio dodatni plus jer doprinosi razdvajanju dlca od glavne price. narocito mi se svideo detaljniji uvid u vise vampire i njihovu istoriju i obicaje, vanredno fascinantna bica.

 

glavni gejmplej novitet su mutacije, koje su fino integrisane i konacno donose nekakvu korist od silnih mutagena koje ste po svoj prilici nakupili u osnovnoj igri. tu je i vodjenje licnog vinograda, mada se to ipak svodi na finansiranje renovacija i kacenje slika i oruzja na zidove. gwent je dobio novi deck, ali isti nije najbolje izbalansiran, s obzirom na nedostatak spijuna i relativnu slabost maerdroeme mehanike. nije mi bas najjasnije ni zasto bi neko u toussaintu pravio deck od skellige karata, ali necemo se sad zamarati tim sitnicama :sleep: sporedni sadrzaj drzi nivo, i jedini questovi koji mi nece ostati u lepom secanju su onaj o dva zaracena vinograda i onaj s 15! zveri koja treba naci i mlatnuti. jasno, tu je i citava plejada novih cudovista, ukljucujuci i dugo ocekivani povratak bruksi i dzinovskih stonoga.

 

eto, ako ste presli witchera 3 a i dalje ignorisete dlcjeve, nek ostane zapisano da su meni oni bili mozda i najbolji deo igre. evo jednog gejmplej videa u kojem se od celog prelepog toussainta vide samo memljive rusevine, ali sta cu kad se nisam setio da sacuvam nesto drugo :dry: gomila kukavickog bezanja pred brojcano nadmocnim neprijateljem, a pred kraj jos koristim i pogresno ulje jer zamenim katakana za clana necrophage familije, no sta sad:

 

 

Link to comment

ako ste kad mastali o istrazivanju viktorijanskog svemira s izrazenim horor stimungom, igranje sunless skies je verovatno najbolja prilika koju cete imati :sleep: prethodne dve igre smestene u ovom univerzumu (fallen london i sunless sea) nisam igrao, ali po onome sto sam cuo, ovo je u svakom pogledu najrafiniranije iskustvo do sad. glavna atrakcija su velike ideje: neiskorisceni sati zivota koji se iskopavaju iz asteroida, kolonija staraca koji mutiraju u gljive, mitska ptica koja kljucanjem melje planine... sam scenario je profesionalan, prijatno sveden i ne trosi previse vremena da stigne do poente, ali nije bas da se odlazak alexisa kennedyja nije osetio. ovako laicki gledano, cini mi se da se autori previse trude da svakom recenicom obore igraca na dupe, a to ipak ume da zamori coveka u velikim dozama. poredjenja radi, kennedyjev cultist simulator je bio izvrsna kombinacija visokih koncepata i deskriptivnih opisa prozaicnih dogadjaja. opet kazem ponavljam™, sunless skies ima bolji scenario od 99.99% igara u industriji, ali prilicno sam siguran da ce mi cultist simulator duze ostati u secanju.

 

u pogledu gejmpleja, sunless skies je svakako konvencionalnije iskustvo od cultist simulatora i njegovog stola punog apstraktnih karata koje proricu buducnost. imate svoj brod kojim mozete upravljati, nekoliko meraca koji se vremenom prazne (u prvom redu gorivo i namirnice), mapu koju treba istraziti, i questove koje treba odraditi. ima i borbe s drugim brodovima ili svemirskim cudovistima (ili brodovima koji su postali svemirska cudovista), i to su u sustini pomorske bitke bez uticaja vetra. nije bas za sopstvenu igru, ali ovde moze da prodje. no, pravi problem kod sunless skiesa je to sto je prosto previse razvucen, tzv. puter na previse hleba. igra je podeljena na cetiri ogromna sektora koja treba detaljno istraziti, a to je nesto sto bi moglo oduzeti i solidnih 50 sati. kad na to dodas cinjenicu da svi brodovi u igri imaju identicnu (uzasno sporu :dry:) maksimalnu brzinu, jasno je da ce ovo zavrsiti samo najokoreliji ljubitelji lepih reci i istrazivanja. ja sam po dolasku u london odlucio da sam video vecinu toga sto skies ima da ponudi i promptno batalio, no to je ipak bilo kvalitetno utroseno vreme.

 

 

Edited by Calavera
Link to comment
On 28.5.2019. at 0:40, Calavera said:

kao sto su pazljiviji citatelji ovog bloga topika zasigurno primetili, vec neko vreme ne prijavljujem cega se igram na konzoli. razlog je prost: konacno sam odlucio da se izborim s mamutskim witcherom 3 i pripadajucim dlc materijalom, za sta mi je trebalo solidnih 120 sati. o samoj igri nemam da kazem nista sto vec nije detaljno razglabano u nekom od hiljadu tekstova koji su iznikli otkako se igra pojavila na trzistu, pa necu ni pokusavati. ukratko, sve je istina, ovo je neverovatan i dosad nezabelezen poduhvat, i jedini razlog zasto mi ne upada u onaj najuzi panteon omiljenih igara je cisto subjektivan. da sam na kakvom pustom ostrvu bez ikakvih alternativa, novi prelazak witchera 3 bi svejedno morao da saceka koji mesec-dva dok ga se opet ne uzelim. poredjenja radi, personu 5 (koju sam, ne racunajuci dlc, djuskao jos i duze) bih istog dana vratio u konzolu i startovao new game+. to ne menja cinjenicu da je witcher neverovatna igra i da sam ga odigrao s uzivanjem, samo nije potpuni fit s mojim igrackim senzibilitetima.

 

Jel' stvarno toliko dobar? Nećkam se već godinu dana, u jednom trenutku sam ga instalirao, pogledao uvodnu špicu i odustao. Imam neki odijum prema tom serijalu (probao keca i dvojku i batalio), a u teoriji bi morao to da volim. Kako stoji u poređenju sa Gothic i TES serijalima?

Link to comment

W3  je pre nekakav presek mass effect/fallout4/betmen serijala nego što podseća na Oblivion 

Meni najbolja igrica svih vremena ali nisam baš objektivan jer pre toga je to bio kec :), dobro me je drmao stendalov sindrom dok sam igrao a i sada kada se setim

 

Pre par dana završio Dishonored pro drugi put,sada skoro bez ubistava ,prvi put sam im se najebao keve .Imam još 2-3 sata dlc pa da je arhiviram 

 

@Calavera

Daj neki tvoj top 10 ili 20 igara za PC,ne mora ekskluziv ali pošto nemam PS samo bi me stavio na muke  

 

 

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Jel' stvarno toliko dobar? Nećkam se već godinu dana, u jednom trenutku sam ga instalirao, pogledao uvodnu špicu i odustao. Imam neki odijum prema tom serijalu (probao keca i dvojku i batalio), a u teoriji bi morao to da volim. Kako stoji u poređenju sa Gothic i TES serijalima?

 

ne mogu ti pomoci u pogledu tih poredjenja, jer nijedan gothic nisam igrao, a jos cekam neku tes igru u kojoj cu izdrzati duze od par sati. od prva dva witchera je svakako bolji (mada je meni kec ostao u jako lepom secanju), ali u sustini se radi o ispoliranoj verziji onoga sto si vec imao prilike da vidis u kecu ili dvojci, pa ne znam koliko bi ti prijalo.

 

mozda bi ti najbolje resenje bilo da se odmah bacis na blood & wine dlc, pa eventualno posle da odigras glavnu pricu, u goty verziji igre ima i ta opcija. rekoh vec, meni je blood & wine ono najbolje sto witcher ima da ponudi u malom i pristupacnom pakovanju, a to je ipak velika stvar ako nemas 100 sati slobodnog vremena na raspolaganju.

 

49 minutes ago, Fakundo Sava said:

W3  je pre nekakav presek mass effect/fallout4/betmen serijala nego što podseća na Oblivion 

Meni najbolja igrica svih vremena ali nisam baš objektivan jer pre toga je to bio kec :), dobro me je drmao stendalov sindrom dok sam igrao a i sada kada se setim

 

Pre par dana završio Dishonored pro drugi put,sada skoro bez ubistava ,prvi put sam im se najebao keve .Imam još 2-3 sata dlc pa da je arhiviram 

 

@Calavera

Daj neki tvoj top 10 ili 20 igara za PC,ne mora ekskluziv ali pošto nemam PS samo bi me stavio na muke  

 

 

 

ne znam oce li ti ovaj link raditi, ali evo:

 

https://howlongtobeat.com/user.php?n=Calavera

 

ides na playthroughs, pa na completed tab, stavis pc kao platformu i poredjas po user ratingu.

Edited by Calavera
Link to comment
1 hour ago, Calavera said:

 

ne mogu ti pomoci u pogledu tih poredjenja, jer nijedan gothic nisam igrao, a jos cekam neku tes igru u kojoj cu izdrzati duze od par sati. od prva dva witchera je svakako bolji (mada je meni kec ostao u jako lepom secanju), ali u sustini se radi o ispoliranoj verziji onoga sto si vec imao prilike da vidis u kecu ili dvojci, pa ne znam koliko bi ti prijalo.

 

mozda bi ti najbolje resenje bilo da se odmah bacis na blood & wine dlc, pa eventualno posle da odigras glavnu pricu, u goty verziji igre ima i ta opcija. rekoh vec, meni je blood & wine ono najbolje sto witcher ima da ponudi u malom i pristupacnom pakovanju, a to je ipak velika stvar ako nemas 100 sati slobodnog vremena na raspolaganju.

 

Da znaš da hoću, ali prvo da (ponovo) završim prastari Anachronox.

Link to comment

nije mi u planu, ocene nisu dovoljno dobre, a previse me podseca na kilavi brothers: a tale of two sons. ako tu pise da igram, onda link definitivno ne valja :dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...