Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

15 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Srećniče. Ja bih voleo još jednom da ga odigram "po prvi put".

 

Biću srećnik kada budem seo da je odigram, što u ovom ritmu života (preko nedelje prosečno 12 sati dnevno na poslu, vikendima troje male dece koja ni najprostije radnje ne mogu sama da obave, i polupokretna majka) verovatno neće da se dogodi narednih par godina...

Link to comment

meni je treci witcher prvi razlog za apgrejd kompa, mada ga s trenutnim cenama grafickih mozda ipak pre odigram na konzoli...

 

u medjuvremenu sam odigrao polovinu lollipop chainsawa i par sati zadnjeg motorstorma. lollipop chainsaw dobro pocinje, ali brzo postaje jasno da je suda odvrnuo tempo na 11 i ne namerava da stane. mislim, dak i u ocitim parodijama poput bulletstorma ima i nekih mirnijih momenata, a ovde je non-stop klanje. ume to da umori coveka, mada prihvatam da ni ja nisam bas ciljna grupa :happy: borba je donekle intrigantna jer blokiranje (a i pariranje) nije opcija, sto ima smisla jer zombiji ionako nalecu sa svih strana. problem je sto to dovodi do prilicno monotonog gameplaya, plus sto zombija prosto ima previse i konstantno vas sprecavaju da razvijete neki kombo. super mi je cela ta comix zone estetika, a bosovi su skroz kul, ali core gameplay je previse manjkav.

 

 

s druge strane, motorstorm: apocalypse nema da ponudi mnogo vise od koncepta all-inclusive trka u kojima ucestvuje sve sto ima tockove, od bagija do monster truckova. osecaj brzine je prosecan, soundtrack je kilav, a od tipova trka imamo samo standardni circuit i eliminaciju. razruseni grad u kojem jos zive samo oni kojima nisu sve daske na broju je kul setting na papiru, ali u praksi je nemoguce preci sto metara bez bliskog sudara s banderom, olupinom, drugim vozilima (u vecini trka ih ima 16) ili provalijom. igra iz nekog razloga insistira i na nekakvoj prici koju izmedju trka dobijamo u vidu motion comica, koji su totalno amaterski odradjeni. sve u svemu, slabo. ako je ovo najbolji motorstorm, mogu misliti kakvi su ovi pre njega :dry:

 

nakon ovih (donekle ocekivanih) razocaranja sam se naostrio da igram provereni kvalitet, pa sam krenuo s mgs v. najpre zemljane nule, razume se, a onda i fantomov bol :happy:

Edited by Calavera
Link to comment
2 hours ago, Calavera said:

meni je treci witcher prvi razlog za apgrejd kompa

 

Ja sam apgrejdovao pre mesec dana, ali trećeg Witchera stvarno ne mogu da se nateram ni da probam. Drugog sam igrao dok me nije opasno smorio, nemam živaca za pseudoslovenski svet na engleskom u koji su morali a budu ubuženi tolkinovski vilenjaci i patujci. A što sam više o Geraltu slušao po YT, to mi je manje bio interesantan taj Elric knockoff. 

 

Link to comment

Meni je i serijal knjiga super, a treca igra je vredna svake hvale. Prvi i drugi deo imaju svoje mane (prvi je vec solidno star, pa i nije cudno), dok je drugi imao problema sa pacingom. U trecem je sve kako treba, nelinearnost sveta me je sigurno prijatno iznenadila. Nakon knjiga, imam jos vise postovanja za studio i njihov nastavak price.

Uzeo da odigram Tomb Raider iz 2013. i ove akcione sekvence sa tipkanjem tastera stvarno nerviraju. Resident Evil 4 zbog toga nisam ni zavrsio.

Edited by Miljenko
Link to comment

nije u re4 bilo toliko qte sekvenci, koliko se secam, samo su hvatale na prepad :D

 

ja sam prva dva witchera odigrao relativno skoro i u razmaku od cca godinu dana, i secam se da mi je prvi bio bolji od drugog. dvojka jeste mnogo lepsa za oko, ali me je nerviralo sto sam propustio pola sadrzaja zbog onog izbora na kraju prve trecine igre. i borba mi je bila bolja u prvom delu, mada mislim da je to nepopularno misljenje.

Link to comment

U prvom delu si napitke moga uzeti i tokom borbe, sto je bilo elegantno resenje. Sama mehanika borbe je bila rogobatna, no nije strasno. U drugom me je nerviralo ispijanje napitaka tokom pripreme i zatim imas njihovo vremensko trajanje. Ides tamo-vamo i baaam, eto ga glavni i ubiju te kao zeca. Graficki je drugi bolji naravno, a to sa odvajanjem price stoji, mada tesko da je moglo biti reseno drugacije. Ja sam dosta kasnije saznao za deo price iz drugog scenarija, pa se zatim i nakanih da ga odigram. Treci je, kao sto rekoh, fenomenalno zaokruzena celina; mozes da se mlatis sa monster zadacima, istrazujes zemlje, resavas redovne questove; imas dva sjajna DLC, za zavrsetak price o Geraltu (to ni ja jos nisam presao, upravo se spremam, zapoceh ponovo igranje).

Link to comment

dobro, ne moras mi sad i zazubice stvarati :dry:

 

forgotton anne je igra 1 od onih igara koje izgledaju spektakularno u pokretu. sjajan vizuelni dizajn, senke, animacija likova, sve odaje utisak najfinijeg crtaca. ovakav kvalitet grafike je ne tako davno bio rezervisan iskljucivo za sinematike, a sad skoro i ne primetite kad igra odluci da vam dodeli kontrolu nad likom. spektakularno:

 

 

nazalost, ostatak igre nije vredan pomena. standardna prica o pobunjenicima koji su zapravo dobri momci i devojke, dijaloski izbori koji (sem mozda ovog prvog) ne znace nista, zagonetke sa spustanjem i povlacenjem poluga, kilavo platformisanje... mozda bih izdrzao do kraja da je igra kraca, ali kriticari mahom spominju 7-10 sati, tako da sam ipak batalio.

Link to comment
11 hours ago, Calavera said:

forgotton anne je igra 1 od onih igara koje izgledaju spektakularno u pokretu. sjajan vizuelni dizajn, senke, animacija likova, sve odaje utisak najfinijeg crtaca. ovakav kvalitet grafike je ne tako davno bio rezervisan iskljucivo za sinematike, a sad skoro i ne primetite kad igra odluci da vam dodeli kontrolu nad likom. spektakularno:

 

Najfinijeg crtaća iz Ralph Bakshi vremena? Kvalitet grafike my shiny metal ass. Ali dobro™, ti si čovek kom je 1 Bojack Horseman vizualno impresivan.

Link to comment

ako ne znas da cenis lepe stvari, ja ti ne mogu pomoci :sleep: a to za bojacka si me pomesao s nekim, meni je animacija tamo totalno u sluzbi price.

Link to comment

Uf izvini, bio sam ubeđen da sam se s tobom objašnjavao oko toga da BJHM, iako genijalna serija, ne može nikako da se hvali po osnovu visuals.

Link to comment

Ubio Alpine Dragona u PoE, i to neočekivano lako, mnogo lakše nego Adra Dragona. Čitajući komentare na netu stekao sam utisak da je mnogo ozbiljniji protivnik, a pokazalo se upravo suprotno - pao je iz trećeg pokušaja (tj. drugog ozbiljnog, prvi mi je bio samo da vidim raspored mobova i gde se borba odvija), pri čemu mi je cela ekipa ostala na nogama do kraja borbe, čak ni Itumaak nije pao(!). Presudnim su se pokazale tri stvari - specijalizovana anti-dragon oružja (Exceptional pištolj i arkebuza sa vs Beast damage buffom), priprema (rest sa vs Beast buffom sa damage dealere i healing buffom za tenkove + pravljenje Corrode damage zona ispred tenkova + šlem za +35 defense vs Dragon's Breath na Ederu) i summoning (zatrpao sam ga svojim mobovima). Ipak, bez obzira na to, ne mogu se oteti utisku da je u pitanju slabiji protivnik od Adra Dragona - em ima značajno slabije mobove (ni prineti Adraganima), em je jako osetljiv (po zmajskim merilima) na vatru i Piercing damage koje je dobijao u izobilju sa distance, dok su ga zamajavali Eder, Pallegina i hrpa summona. Mislim da sam imao zajebanije non-dragon borbe (npr. u Cragholdtu), od ove koja važi za jednu od najtežih.

Link to comment
On 19.5.2018. at 16:50, Weenie Pooh said:

Uf izvini, bio sam ubeđen da sam se s tobom objašnjavao oko toga da BJHM, iako genijalna serija, ne može nikako da se hvali po osnovu visuals.

 

a izvinjenje za los ukus nema? :dry:

 

inace, nisam siguran da mi se svidja sto je pas u mgs v zamisljen kao otelotvorenje ljupkosti. mislim, to je jedan od najlaksih nacina da se dodvoris sirokom auditorijumu, pokazes im nesto mnogo slatko i oni to iz mesta zagotive (a samim tim i ostatak igre). eto, ona scena kad kuce kao nesto pokusava da se popne u avion i krene sa mnom na misiju je bas cuteness overload, ne vidim ko bi tome mogao odoleti. sta znam, nekako mi je to jeftina taktika, pogotovo za 1 kojimu.

 

no, s druge strane... ko je dobra kuca? ko je dobra kuca? :happy:

 

paaJJxN.jpg

Edited by Calavera
Link to comment

Predjoh Tomb Raider iz 2013. Nakon starta je bilo sve manje onog nesretnog tipkanja tastera, a i to uglavnom na nekom predvidljivom mestu. Zadovoljan sam u celini. Grafika je naravno odlicna (prva psx igra mi je bila Tomb Raider 3 i ja obozavam serijal; odmah se setim coskaste grafike iz drugog dela). Koncept naracije u Tomb Raider naslovima je dosta napredovao od devedesetih. Ubaceni su AC elementi, u vidu skupljanja resursa, sto je za mene plus. Tu je i standardno pentranje  (ili klimbovanje, kao sto ja volim da kazem:D), no to je vec zastitini znak serijala. Tomb Raider nije Tomb Raider, ako se nisi drndao na nekom mestu, oko izvodjenja nekog skoka. Istrazivanje tzv. opcinih lokacija je zanimljivo resenje, mada je to vec povladjivanje sirokim masama, kako se klinci ne bi siroti mucili, ako to ne zele.

Odmah krenuh Rise of the Tomb Raider, gde sam stigao do pete lokacije, ali sam morao pauzirati zbog izvesnih problema sa kompom.

Slicno kao prethodni naslov, samo skroz ispolirano. Imamo sve elemente prethodne igre, samo jos efikasnije implementirane.

Dizajn jedne od opcionih lokacija je jednostavno fenomenalan (galija zarobljena u ledu).

Oko problema sa racunarom. Proslog leta je krenulo pregrevanje procesora; servis; radilo ok, do pre dve-tri nedelje. Ocistio sve od prasine, bez vecih promena. Vecina stvari radi kako treba (cak i Witcher 3), no Rise of the Tomb Raider, AC Syndicate (za ovo i nije tako cudno), pa i Pillars of Eternity, bi zagrejali procesor do automatskog gasenja. Na kraju sam prckao po podesavanjima. Normalna voltaza procesora je bila podesena na 1.2750. Skinuh istu na 1.2250 i sada sve radi kao podmazano. Temperatura u miru ne prelazi 25 stepeni, a i kod AC Syndicate, ne prelazi 55. Kuler radi na 3200+ obrtaja (onaj najveceg moguceg precnika), te to verujem da je dovoljno. 

Edited by Miljenko
Link to comment

Tih QTE gluposti je koliko se ja sećam najviše na samom kraju Tomb Raidera, kad po sto puta blokiraš onom svojom sekiricom džinovski mač još džinovskijeg undead samuraja koji ima brat bratu jedno 300 kg žive vage više od tebe. Nastavak mi stoji na HDD ali nešto me mrzi da ga instaliram.

 

Syndicate me iznervirao čim si ga pomenuo. Na starom kompu se vukao toliko da sam batalio, a na novom neće ni da se pokrene jer diže nos na RX 580 :isuse: Sad iz principa neću ni da pokušavam onaj Origins, jebeš Egipat.

 

Trenutno nemam živaca ni u šta da se udubljujem, igram samo Far Cry Primal kad mi zatreba pola sata opuštanja u neolitskoj prirodi. Plus PES, naravno, ali i to ću da batalim posle finala CL.

Link to comment
3 hours ago, Calavera said:

a izvinjenje za los ukus nema? :dry:

 

Nikad, moj ukus je impekabilan™. Ti treba da se izvinjavaš svetu što si od beskrajnog igranja 8-bit roguellike gluposti počeo da tripuješ da je čak i ona pljosnata banalnost gore "sjajan vizuelni dizajn".

 

I evo, našao sam gde si hvalio Bojackovu "lepotu na oko", iako sad pokušavaš da se izvučeš a samo je tri godine prošlo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...