Jump to content
Marvin (Paranoid Android)

Igre

Recommended Posts

Azdaja

Sad sam odgledao trejler I gejmplej video. Zaista deluje dobro. 

Krajem meseca stiže i pirates of the sea, all je neko raspoložen da bude pirat neka se javi. :)

Calavera

kao sto se i ocekivalo, into the breach je potpuno spektakularan naslov i moj rani kandidat za igru godine :sleep: priznacu da sam nakon prvih par sati bio pomalo skeptican u pogledu mogucnosti da se predje na poslednju misiju nakon prelaska svega dva od ponudjena cetiri ostrva, ali kasnije sam se ipak dozvao pameti i shvatio da su ma & davis opet bili u pravu. prosto receno, into the breach je igra izbora. kratka partija, duga partija, jurenje achievementa, ispunjavanje svih sporednih ciljeva - koji god metod zabave izaberete, into the breach ce to isporuciti.

ono sto me je ipak najvise impresioniralo je to koliko je ova igra drugacija od ftla. vecina developerskih studija bi nakon stvaranja takve zlatne koke poceli da rade na fransiziranju™ iste, ali ma & davis su izdali taj advanced edition, rekli da je dosta i poceli da rade na igri koja cak i ne pripada istom zanru. naravno, to ne znaci da izmedju ftla i into the breach nema nikakvih slicnosti: tu je avelloneov tekst, tu je pruntyjev soundtrack, tu je prepoznatljivi subsetov interfejs, a tu je i fokus na razlicitim brodovima (ili u slucaju itba, troclanim squadovima mechova) koji od samog starta nude potpuno razlicite stilove igranja. svih osam squadova imaju svoje prednosti i mane, a tu su jos i taj secret squad, kao i mogucnost da uzmete bilo koja tri mecha u igri i povedete ih u sopstvenu kampanju. ne bi bilo preterivanje reci da replay value ovde probija plafon, a tek treba da vidimo sta ce nam momci iz subset gamesa ponuditi u advanced editionu :ziga:

jedina stvar u vezi koje nisam skroz siguran je tezina. za razliku od ftla gde je normal bio namenjen mazohistima, a hard onima koji zele da umru za racunarom, itb je daleko prijemcivija igra. ne samo sto je itb moguce zavrsiti na prakticno pola igre (nakon 2 ostrva, je li), igraca na kraju umesto gadnog bossa ceka samo jos 1 misija koja se od svih prethodnih razlikuje samo po tome sto je podeljena u dve celine. ocigledno je da su se ma & davis namerno distancirali od rebel flagshipa i mucenja koji je zadavao igracima, ali mozda su ovom prilikom ipak otisli malo predaleko u suprotnom smeru. no, ovde se ipak radi o dve razlicite dizajnerske filozofije, pa ih mozda i nema smisla uporedjivati. ono sto je bitnije je da su i ftl i itb divne igre, a ma & davis potpuni carevi.

teacher

kad bih ponovo započinjao život, birao bih da živim kao calavera :D 

Calavera

razumem te i podrzavam!

Host
10 minutes ago, teacher said:

kad bih ponovo započinjao život, birao bih da živim kao calavera :D 

+1 

Otvaram topitj da bih citao njegove recenzije, al ne smem da igram.

Just now, Calavera said:

razumem te i podrzavam!

-1

renne

Izašao Gears of War

Tričavih 111Gb :frust::frust:

Moća

Miljenko

Tako sam ja hteo da probam Quantum Break, no kada videh instalacioni fajl od 104 GB, mrzelo me da trosim toliki prostor na hardu.

Azdaja
On 2/21/2018 at 10:56 PM, Weenie Pooh said:

Steampunk Zombie Survival Tower Defense RTS :Hail: Preporuka.

Da se kurjak ne zabrine, skinuo sam je za džabe.

@Weenie Pooh

Proklet bio noćas sam je upalio oko 23:30 samo da probam a završio sam u 4. 

Na 70om danu su došli i isprcali me. Greška je što ne gradim više zidova i tornjeva, srećom imam neki save pa cu probam da se izvadim. Odlična igra, zarazna i drži pažnju. Javljam se kasnije, ako uspem da preživim. :)

Weenie Pooh

Ja sam morao da deinstaliram posle dve-tri takve večeri :D Stvarno je dobro, iako malo repetitivno. 

Za vikend sam ničim izazvan odlučio da probam Assassin's Creed: Beogradski Sindikat, ali instalacija mi se toliko tvrdoglavo klala sa antivirusom da sam i od toga odustao. 

Miljenko

Ok je Sindikat, mada mi je terao graficku do limita. Dobra je opcija da se u meniju mogu uklopiti aktivne graficke opcije, kako ne bi doslo do FPS pada.

Calavera
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Ja sam morao da deinstaliram posle dve-tri takve večeri :D Stvarno je dobro, iako malo repetitivno. 

Za vikend sam ničim izazvan odlučio da probam Assassin's Creed: Beogradski Sindikat, ali instalacija mi se toliko tvrdoglavo klala sa antivirusom da sam i od toga odustao. 

obicno je potrebno iskljuciti antivirus za vreme instalacije, a nakon toga staviti steam_api.dll u zasticene fajlove, da antivirus ne bi pokusavao da ga obrise. mislim, ovo je prilicno standardna procedura vec godinama, ali eto, za slucaj da nisi upucen... :sleep:

Edited by Calavera

Weenie Pooh

Ja bukvalno nikad ranije nisam morao da isključujem. (To posle što hoće sumnjive fajlove u karantin nije mi problem da odjebem.)

Ovo je bio neki specifičan installer, najavio mi prvo da će potrajati šest sati, pa dvadeset, pa trideset... kad sam video da se ne šali, otkazao, isključio real time protection, probao ponovo ali uz tek neznatno poboljšanje. Reko' jebeš Sindikat, skinuću ga nekom drugom prilikom sa nekog drugog mesta.

Calavera

vidi se da si skroz van tokova, svaka novija codex i skidrow igra to trazi :D

mozda si skinuo neku ultra-kompresovanu verziju? one staju na manje gb, ali im zato treba sto godina da otpakuju sve fajlove na normalnu velicinu.

Weenie Pooh

Jesam van tokova, van jezika i van kvalifikacija. Znam da traže svašta, ali stvarno im nikad ranije nisam izlazio u susret i gasio ovo malo zaštite što koristim (mučeni Windows Defender). 

Skinuo sam neku debilno kompresovanu verziju, najviše je seedera imala na KAT, ali setup se pokreće tek kad prvo ručno otpakuješ rarove. Bez RT protection išlo je brže, ali kao i da nije. Ma budalaština.