Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

Ja sam morao da deinstaliram posle dve-tri takve večeri :D Stvarno je dobro, iako malo repetitivno. 

 

Za vikend sam ničim izazvan odlučio da probam Assassin's Creed: Beogradski Sindikat, ali instalacija mi se toliko tvrdoglavo klala sa antivirusom da sam i od toga odustao. 

 

obicno je potrebno iskljuciti antivirus za vreme instalacije, a nakon toga staviti steam_api.dll u zasticene fajlove, da antivirus ne bi pokusavao da ga obrise. mislim, ovo je prilicno standardna procedura vec godinama, ali eto, za slucaj da nisi upucen... :sleep:

Edited by Calavera
Link to comment

Ja bukvalno nikad ranije nisam morao da isključujem. (To posle što hoće sumnjive fajlove u karantin nije mi problem da odjebem.)

 

Ovo je bio neki specifičan installer, najavio mi prvo da će potrajati šest sati, pa dvadeset, pa trideset... kad sam video da se ne šali, otkazao, isključio real time protection, probao ponovo ali uz tek neznatno poboljšanje. Reko' jebeš Sindikat, skinuću ga nekom drugom prilikom sa nekog drugog mesta.

Link to comment

vidi se da si skroz van tokova, svaka novija codex i skidrow igra to trazi :D

 

mozda si skinuo neku ultra-kompresovanu verziju? one staju na manje gb, ali im zato treba sto godina da otpakuju sve fajlove na normalnu velicinu.

Link to comment

Jesam van tokova, van jezika i van kvalifikacija. Znam da traže svašta, ali stvarno im nikad ranije nisam izlazio u susret i gasio ovo malo zaštite što koristim (mučeni Windows Defender). 

 

Skinuo sam neku debilno kompresovanu verziju, najviše je seedera imala na KAT, ali setup se pokreće tek kad prvo ručno otpakuješ rarove. Bez RT protection išlo je brže, ali kao i da nije. Ma budalaština.

 

Link to comment

Wasteland 2 je dosta dobra igra, no nedostatak rest opcije nervira; ni prva dva Fallout naslova, nisu bila ovako teska. Squad mi je stalno na trecini HP skale.:dry:

Link to comment

ja sam uzivao dok nisu poceli da pricaju o gradjenju nekakvih baza i blueprintima potrebnim za iste, to mi je skroz poljuljalo samopouzdanje :D ali da, dobra zabava ako vam minecraft nije potpuno ogadio survival zanr. 

Link to comment

Kako stici sve odigrati.:dry:

Subnautica deluje zanimljivo, a instalirah i Ghost of a Tale, koja deluje beskrajno simpaticno (stoji da ja vise volim macke od miseva, no dobre atmosfere ne manjka).

Jos nisam zavrsio Original Sin 2. Pre oko dve nedelje sam zavrsio Reaper`s Coast i nastavak me i dalje ceka. Nedelju dana vec igram Wasteland 2 -Director`s Cut. Odlicno odradjena igra, u starom Fallout miljeu.

Link to comment

ja cekam da skroz srede bagove... i da kupim novi komp ili bar konzolu koja to moze da vrti :dry:

 

umesto toga sam odigrao beyond: two souls. s tehnicke strane, ovo je svakako cageov najispoliraniji naslov do sada. vidi se da su se izvukle odredjene pouke iz heavy raina, narocito u pogledu in-game logike. nema vise nejasnih hintova i in medias res uvoda, svaka scena ima pocetak i kraj, i uglavnom je kristalno jasno sta se od igraca ocekuje u odredjenom trenutku. losa strana te (kazem dobrodosle) promene je sto je interaktivnost svedena na jos manji nivo, te ima zaista previse situacija u kojima je potrebno samo odsetati od tacke a do tacke b. sta jos? a da, nema vise onih nadrealno losih minijatura poput press x to jason, pa imerzija ostaje na relativno visokom nivou. nivoi se ne odigravaju hronoloskim redosledom, sto je bio prilicno nadahnut izbor. navajo (inace najduzi nivo u igri) mi deluje kao kulminacija ove cageove formule i verovatno njegov najsvetliji trenutak jos od introa u fahrenheitu.

 

dakle, ima tu dosta stvari koje valjaju. avaj, prica o devojcici sa svemocnim psihickim prijateljem ipak nije toliko zanimljiva kao potraga za serijskim ubicom iz vise perspektiva :sad: skakutanje kroz vreme je zanimljivo, ali nema tu nekog pravog suspensa (sem u navajou, koji sasvim fino funkcionise i kao odvojena prica). stavise, cini mi se da je igra i osmisljena oko nelinearnosti narativa, a da je sama prica onda samo nakalemljena na to. i naravno, za 1 naslov koja ovoliko insistira na sinematicnosti, kvalitet scenarija prosto nije dovoljno dobar. melodrama, klisei, tunjavi dijalozi, a tu je i (vec standardno) agresivno glupav rasplet na kraju. mislim, hoce li neko konacno objasniti cageu da nema talenta za pisanje? :dry: istini za volju, to se mozda vec i desilo, s obzirom da je detroitu za lead writera postavljen izvesni adam williams.

 

sve u svemu, meni je fahrenheit i dalje najbolji cage, ali prihvatam da se mozda prosto radi o lepim uspomenama iz detinjstva :sleep: b:ts i heavy rain su tu negde, pristojne igre, ali iz potpuno razlicitih razloga. uzgred, ako neko jos nije iskusio™ heavy rain, od srca preporucujem ovaj playthrough.

Link to comment

life is strange: before the storm je bolji nego sto sam ocekivao. da nisam znao da je za prikvel zaduzena druga ekipa, pomislio bih da su u dontnodu i dalje u formi :happy: duh originala je i dalje tu, dijalozi su prihvatljivo tinejdzerski (dobili i smo i objasnjenje za "hella", ako je i bilo neke sumnje), a likovi skroz kul i dopadljivi. izostanak time travel mehanike gotovo da nisam ni primetio, a fotografisanje je zamenjeno slikanjem grafita. prica nije toliko zanimljiva jer se vise fokusira na tinejdz romansu umesto misterija, ali drzi paznju do kraja. isplatilo se cekati ovu bonus epizodu s mladjanima max i chloe, mnogo je dobra.

 

irfElFZ.jpg

 

glavna zamerka mi je ono sto sam i mislio da ce biti, predvidljivost price. za dva od tri glavna storilajna u igri (chloe & rachel, chloe & david) vec znamo kako se zavrsavaju, pa nema nekog emocionalnog impakta. stavise, deluje kao da igra ne shvata u potpunosti poentu izbora, jer chloe uvek nekako zavrsi kao probisvet :dry:  u trecoj epizodi sam bio prinudjen da opljackam kancelariju drzavnog tuzioca, spalim dokaze koji bi glavnog negativca poslali na robiju i ukradem par desetina hiljada dolara, i sve to da bih mozda saznao gde je rachelina narkomanska keva. preglupo je to i za mene, a o viniju da ne pricam. od losih strana dodajem i cinjenicu da je piratsku verziju nemoguce igrati s kontrolerom, pa nisam stigao posteno da se opustim :D ni one statistike na kraju chaptera ne rade, ali za to bar imamo internet.

Link to comment

probao sam juče Fortnite nekih sat-dva.

meni je ono, iskreno, potpuno 'nako.

baš sam se trudio da joj dam šansu, da me uvuče, a da ja probam da shvatim šta je to trenutno najaktuelniji naslov i žanr (ceo taj hajp oko battle royale igara).

 

Fortnite je meni previše jump'n'shoot igra. nisam primetio da stelth način igranja može da donese neki benefit. ništa eksploatacija siromašnog pejzaža, sem šyo ima par tih nekih većih građevina koje postoje pa se tu po hodnicima i stepenicama može nešto izmuvati. samo zaletanje i refleksi.

varijacije kod oružja takođe minimalne.

taj dodatni momenat sa zidanjem, koji sam najviše analizirao gledajući druge igrače nakon što poginem, mislim da je više šminkerski nego što može da obezbedi neko ozbiljnije taktiziranje ili prednost. (ovo, ajd, možda nisam u potpunosti mogao da shvatim jer nisam gleadao  top igrače na Twitch-u).

 

nekoliko puta sam došao do toga da sam u poslednjih 10ak preživelih ali to je bilo uglavnom zato što sam se držao po manje atraktivnim delovima mape (max 0-2 ubistva za celu partiju). to je nažalost uglavnom dovodilo do toga da na kraju partije naletim da "do zuba" naoružane protivnike koji me prosto pregaze.

kada sam probao da promenim pristup i odmah sletim u neki deo mape sa puno resursa uletao bih u unakrsnu šorku u kojoj bih prilično brzo završio s partijom.

 

sve u svemu - not my cup of tea.

nadam se da je PUBG bolji, čisto zbog toga što želim da taj žanr ipak ima smisla i da ne budem tamo neki matorac koji ne razume više aktuelne igre :D:sad:

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...