Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Nisam rekao da neko treba toliko da pešači od tačke A do tačke B, ali desetak teleportera rešava problem, a ne da na svaku moguću lokaciju stigneš klikom na miša. Pa pratiš quest marker, ubiješ tog i tog (to i to), rešen quest za 15 sekundi.

 

U stvari nemam ništa protiv toga da postoje i takve igre (oduvek su postojale), pa nek ljudi biraju, ali mi se ne dopada što sve igre postaju takve.

Link to comment

Kapiram, ali po meni je dosta razumno igru izbaciti tako da može da je igra što siri sloj, a ko hoće veći izazov ne vidim šta ga sprečava da ga zada sam sebi.

 

Ja sam i ovako igrao witchera 3+ meseca, nema šanse da bih da ga igrao bez tih pomagala. Da su ga tako izbacili eliminisali bi 80% tržišta. Ali ko hoće da ga igra bez pomagala prilično sam siguran da je i to moguće. Stvarno ne vidim ništa loše u takvoj raspodeli.

Link to comment

ne razumes ti to! ne radi se o tome da ogromna vecina igraca zeli proste qol promene poput instant travela, to nam zli konzolasi podmecu klipove u tockove!

Link to comment

kao sto se i ocekivalo, into the breach je potpuno spektakularan naslov i moj rani kandidat za igru godine :sleep: priznacu da sam nakon prvih par sati bio pomalo skeptican u pogledu mogucnosti da se predje na poslednju misiju nakon prelaska svega dva od ponudjena cetiri ostrva, ali kasnije sam se ipak dozvao pameti i shvatio da su ma & davis opet bili u pravu. prosto receno, into the breach je igra izbora. kratka partija, duga partija, jurenje achievementa, ispunjavanje svih sporednih ciljeva - koji god metod zabave izaberete, into the breach ce to isporuciti.

 

ono sto me je ipak najvise impresioniralo je to koliko je ova igra drugacija od ftla. vecina developerskih studija bi nakon stvaranja takve zlatne koke poceli da rade na fransiziranju™ iste, ali ma & davis su izdali taj advanced edition, rekli da je dosta i poceli da rade na igri koja cak i ne pripada istom zanru. naravno, to ne znaci da izmedju ftla i into the breach nema nikakvih slicnosti: tu je avelloneov tekst, tu je pruntyjev soundtrack, tu je prepoznatljivi subsetov interfejs, a tu je i fokus na razlicitim brodovima (ili u slucaju itba, troclanim squadovima mechova) koji od samog starta nude potpuno razlicite stilove igranja. svih osam squadova imaju svoje prednosti i mane, a tu su jos i taj secret squad, kao i mogucnost da uzmete bilo koja tri mecha u igri i povedete ih u sopstvenu kampanju. ne bi bilo preterivanje reci da replay value ovde probija plafon, a tek treba da vidimo sta ce nam momci iz subset gamesa ponuditi u advanced editionu :ziga:

 

jedina stvar u vezi koje nisam skroz siguran je tezina. za razliku od ftla gde je normal bio namenjen mazohistima, a hard onima koji zele da umru za racunarom, itb je daleko prijemcivija igra. ne samo sto je itb moguce zavrsiti na prakticno pola igre (nakon 2 ostrva, je li), igraca na kraju umesto gadnog bossa ceka samo jos 1 misija koja se od svih prethodnih razlikuje samo po tome sto je podeljena u dve celine. ocigledno je da su se ma & davis namerno distancirali od rebel flagshipa i mucenja koji je zadavao igracima, ali mozda su ovom prilikom ipak otisli malo predaleko u suprotnom smeru. no, ovde se ipak radi o dve razlicite dizajnerske filozofije, pa ih mozda i nema smisla uporedjivati. ono sto je bitnije je da su i ftl i itb divne igre, a ma & davis potpuni carevi.

 

 

Link to comment
On 2/21/2018 at 10:56 PM, Weenie Pooh said:

 

Steampunk Zombie Survival Tower Defense RTS :Hail: Preporuka.

 

Da se kurjak ne zabrine, skinuo sam je za džabe.

 

@Weenie Pooh

Proklet bio noćas sam je upalio oko 23:30 samo da probam a završio sam u 4. 

Na 70om danu su došli i isprcali me. Greška je što ne gradim više zidova i tornjeva, srećom imam neki save pa cu probam da se izvadim. Odlična igra, zarazna i drži pažnju. Javljam se kasnije, ako uspem da preživim. :)

Link to comment

Ja sam morao da deinstaliram posle dve-tri takve večeri :D Stvarno je dobro, iako malo repetitivno. 

 

Za vikend sam ničim izazvan odlučio da probam Assassin's Creed: Beogradski Sindikat, ali instalacija mi se toliko tvrdoglavo klala sa antivirusom da sam i od toga odustao. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...