Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Sa krekovanim aktivnim sigurno ne. E sad pitanje je da li je one way street, tj ako hoćeš da se vrstiš na legalno da li možeš ili prepoznaju pa te blokiraju ili brikuju.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
8 minutes ago, Moća said:

Ne moze ali kazu da ce do nove godine biti razbijen do verzije 5.55

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

to su samo glasine za sad, nepouzdano skroz.

 

2 minutes ago, *edited by mod said:

Sa krekovanim aktivnim sigurno ne. E sad pitanje je da li je one way street, tj ako hoćeš da se vrstiš na legalno da li možeš ili prepoznaju pa te blokiraju ili brikuju.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

 

prilicno sam siguran da je dovoljno samo da obrises ovaj exploit iz kesa, nije ovo "pravi" jailbreak ko sto je bio za ps3. videh neke likove na reditu sto su apdejtovali svoje exploitovane konzole zbog rdr2, kapiram da bi se vec culo nesto da su ih banovali.

Link to comment

Ja sam odlucio da krenem sa retrospektivom FF igara. Sedmicu poceh na kompu i grafika na stranu, prica i muzika su fenomenalni (plus sjajan nacin razvoja magija/sposobnosti). Za osmicu i devetku je tu emulator; kod osmice me je zestoko nervirao sistem razvoja skillova, pa je na kraju nisam ni presao, no videcemo kako ce to izgledati sada. Desetku sam takodje prelazio do pola par puta i na tome se zavrsavalo.

Link to comment
Za black Friday ili nešto drugo?

Sent from my H3213 using Tapatalk

Da, black friday popusti od 16-27. Novembra. Gow 22 dolara na US psn recimo :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

I ja merkam gow, baš dobra cena. 

 

Sa godinama klasična bitka, manjak vremena višak resursa. I onda se kupuje a ne igra. 

 

Pre dve godine sam skoro pa poklonio ortaku ps3 sa ne znam koliko igara od kojih sam završio 10% a probao 60%...

Link to comment

until dawn cesto uporedjuju s igrama davida cagea, ali meni to dvoje deluju kao susta suprotnost. dobro, i jedno i drugo su interaktivni filmovi, ali cageove igre su ambiciozni pokusaji osudjeni na propast, dok until dawn puca na sigurno i onda to isporucuje. radnja ima glavu i rep, twistovi su posteni, likovi se ponasaju u skladu sa situacijom, a misterije dolazi do svrsishodnog zakljucka. jeste da je neke probleme s igrom malo prelako otpisati sa "to je parodija slasher filmova, i treba da bude glupo", ali meni je to bio posten izgovor. na kraju krajeva, nije bas da ovaj zanr nudi bolje primere koje bi trebalo slediti.

 

naravno, to ne znaci da je until dawn savrsena igra. recimo, ove seanse s peterom stormareom i njegovim porcelanskim zubima. on na pocetku sluzi da dodatno zaplasi igraca probijanjem cetvrtog zida, ali u drugoj polovini igre postaje jasno da sve to zapravo nigde ne vodi. to ne bi bio problem da te scene ne zauzimaju solidan deo igre, a izbori koji napravite u njima maltene ne uticu na glavnu radnju. ne mogu reci da mi je to sad nesto mnogo smetalo (mislim, stormare je ipak suvo zlato, pogotovo kad ovako preglumljava), no moze se pribeleziti kao nedostatak.

 

veci problem je sto se core gameplay (skupljanje collectiblesa) bas i ne slaze s horor stimungom. mislim, valjda je moguce igrati ovo a da se ne zaviri bas u svaki cosak, ali ja takav pristup ne razumem i ne podrzavam :dry: s druge strane, ne znam kako su autori ovo mogli da izbegnu. mozda su mogli da zadrze toteme koji proricu buducnost a rese se tri razlicite kolekcije dokaza koje treba naci, ali ko ce onda resavati misterije? takodje mi je smetalo i sto until dawn u nekim qte sekvencama zahteva od igraca da napravi izbor bez dovoljno informacija, mada i to vise deluje kao zanrovski problem. ne znam, nisam pametan.

 

ono sto jeste jasno je da je until dawn fino ljubavno pismo velikanima horora. pametna je to premisa: svi likovi su klisei koje ste vec videli negde, ali ovog puta imate priliku da ih spasite umesto da nemo gledate kako ginu jedno za drugim. s obzirom na siroku lepezu zavrsetaka (moguce je da svi prezive, a i da se ne izvuce apsolutno niko), ocito su i autori bili svesni toga. opet kazem ponavljam™, nije to na nivou heavy raina gde imas nesto tipa 40 razlicitih krajeva, ali zato ovde prica ima nekog smisla :sleep: meni je until dawn bio vrlo pitak i zabavan, pa cu ga u skladu s tim preporuciti svima.

 

aUsmHRs.jpg

 

yoku's island express je simpaticna kombinacija klasicne metroidvanije i pinballa. vi kontrolisete balegara po imenu yoku, koji se pokrece na dva nacina: strelicama (sporo) i pritiskanjem flipera razbacanih svuda po mapi (djavolski brzo) :happy: pored metroidvania elemenata (nalazenje novih abilitija koji omogucuju dalje istrazivanje mape), tu su i klasicne pinball deonice u kojima je cilj uglavnom skupiti dovoljno vockica. ove deonice nemaju kreativnost pravih pinball masina, ali su svejedno fino osmisljene i nude pristojan izazov. samo ostrvo na kojem se odvija radnja je iznenadjujuce veliko i umesno sklopljeno, s gomilom skrivenih oblasti i sporednih questova. posebne pohvale za soundtrack, koji razvaljuje od prve note:

 

 

steta je sto ti mehanicki elementi nisu upakovani u neki primamljiviji paket. meni je yoku vizuelno bio prilicno neatraktivan naslov, s generickim grafickim stilom i nezanimljivim dizajnom likova i okoline. lepo je sto se ostrvo sastoji iz nekoliko jasno podeljenih bioma, ali nema tu nicega sto vec nije odradjeno na efektniji nacin u hollow knightu i slicnim naslovima. pored toga, scenario je ocigledno delo ljudi koji ne zive na engleskom govornom podrucju, a to nikad nije dobar znak. ako izuzmemo prezentaciju, yokuova najveca mana je los fast travel (korpe koje putuju oko ostrva) i povremena usporavanja (koje je mozda sredjeno u patchu?). svejedno, ima ovde dovoljno da pruzi 5-10 sati zabave, pogotovo ako volite pinball i/ili metroidvanije.

 

 

Edited by Calavera
Link to comment
  • 2 weeks later...

nakon sto mi je the sexy brutale prosle godine izmakao usled sumanutih grafickih zahteva, iskoristio sam priliku da ga predjem na konzoli. ima se ovde dosta toga za videti i cuti, od sjajnog art deco vizuelnog stila do zaraznog electro-swing soundtracka. gameplay je simpaticna mesavina stealtha i time loop mehanike, i u kombinaciji s izometrijskom perspektivom predstavlja prilicno jedinstveno iskustvo. likovi su dopadljive karikature, i isijavaju tim nekim britanskim smekom bez da ga odvrcu na jedanaest. zanimljivo je sto je i pored toga prica iznenadjujuce potentna, pogotovo kako se blizi kraju i djavo pocinje da odnosi proverbijalnu™ salu. jasno, zvezda predstave je sam zamak, sve sa svojom kolekcijom egzoticnih zivotinja i barom u kojem sluze (bukvalne) otrove :happy:

 

jedina veca zamerka mi je sto je svako ubistvo malo previse svedeno, tj. prelako za resiti. zagonetke se uglavnom svode na nalazenje jednog predmeta i koriscenja istog na odredjenom mestu ili pracenje zrtve dok se ne otkriju neophodne informacije. uz to, svako ubistvo se odvija u drugom delu zamka i funkcionise kao odvojen nivo, pa nema nikakve interakcije s ranijim predmetima i dogadjajima. konacan rezultat je puzzler koji nudi jako malo izazova. doduse, za collectablese (9 pozivnica i 52 karte) je potrebno i malo dodatnog razmisljanja i backtrackinga, pa to doprinosi opstem utisku. u krajnjoj liniji, ne mora ni svaka igra biti zachlike.

 

Ab8FITL.jpg

 

ono sto mi se daleko manje svidelo je the last guardian, koji deluje kao igra koja kasni za ostatkom sveta jedno deset godina, kad su ga prvi put i najavili. za pocetak, kontrole su preterano neintuitivne i nezgrapne. vise se i ne secam koliko sam puta krenuo na odredjeno mesto i zavrsio pet metara odatle jer se decak u delicu sekunde sapleo o nesto ili uhvatio za pogresnu stvar. animacija skakanja je tek prica za sebe, imao sam utisak da razlika izmedju uspesnog skoka i survavanja u obliznju provaliju zavisi od milimetarskog pomeranja pecurke. istini za volju, iste ovakve kontrole smo imali i u shadow of the colossus (zapravo, to je verovatno bila i jedina mana te igre), ali ovde mnogo vise upadaju u oci. zasto? prosto: za razliku od sotca i njegovih udobnih prostranstrava, the last guardian je mahom satkan od uskih hodnika i klaustrofobicnih prostorija. za igru koja se vrti oko malog decaka i zveri jedno deset puta vece od njega, ovo je idealan recept za konstatno gubljenje kompasa.

 

sad, kilave kontrole i kamera ne bi bile toliki problem da the last guardian isporucuje ono zbog cega se toliko cekao, a to nije slucaj. ovo je klasicna prica o zblizavanju coveka i zveri koja ne nudi bas nista sto vec nismo videli u boljim knjigama i filmovima. ueda se sluzi svim standardnim trikovima za izazivanje empatije: prvo se decak stara o zveri, pa onda ovaj njega spasava od sigurne smrti, i tako sve dok na kraju ne shvate da "ipak nismo toliko razliciti, ti i ja" :dry: neoriginalno od pocetka do kraja, a sto je najgore, igra za sve to vreme sebe shvata smrtno ozbiljno. mislim, ja bih ipak radije opet gledao dragonheart, tamo bar ima par scena gde dennis quaid i zmaj zajebavaju seljane scenirajuci zmajevu smrt. i ona retka zanimljiva pitanja koja igra postavlja su umotana u 10-15 sati goreopisanog mucenja s kontrolama.

 

uprkos svemu, priznacu da mi je velika mrcina ipak prirasla za srce. mislim, nisam ni ja srca kamenoga, izvidacu mu rane junacke kad ga ovi nesretnici nabodu kopljima i usput istimariti po potrebi. malo mi je smesno sto su svi kriticari kukali da tricu treba par sekundi da reaguje na vase naredbe, a ponekad vas i potpuno ignorise, ko da je stvoren da bi uslisavao zelje. ta interakcija izmedju njih dvojice je pun pogodak, i steta je sto nije smestena u neku zabavniju igru. kao celina, meni je the last guardian bio prilicno razocaranje, i nastavak mog love-hate odnosa s fumitom uedom.
 

VJsIFCU.jpg

Link to comment

Cini se da i dalje nije izasla bolja igra o gusarenju od Age of Pirates 2: City of the Abandoned Ships. Meni su Piratesi jedna od omiljenih igara (kako stari, tako i novi), no nivo detalja koji ovde postoji je fenomenalan. Vanila verzija je naravno puna bagova, pa je Combined Mode 3.2.0 neophodnost (dodata je gomila brodova, te puno likova koje mozemo voditi).

Kao sto rekoh, isprobavam sve moguce igre sa ovom tematikom i jos ne nadjoh bolju. Nastavih sinoc aktuelni sejv i pomorske bitke su i dalje pravo uzivanje (sada vec imam pristojnu eskadru i Battle Corvette kao komandni brod).

 

Probah Pirates of the Polygon Sea i svidja mi se, no to je ipak arkada.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...