Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

@Calavera Ali kakav bi ti nagoveštaj hteo jbt :D Ako vidiš "Valerie deals 0 damage" kad udari mačem, odmah znaš da moraš da probaš nešto drugo. Ne traži se ne znam kakav leap of logic da zaključio da valja probati AoE protiv amorfne mase insekata. 

 

Problem je u tome što first-level characters imaju izuzetno limitirane opcije, pa lako može da se desi da (kao ja) nemaš trenutno nikakve AoE kod sebe, u kom slučaju si najebao i možeš odmah da reload. (Iz čisto tehničkih razloga igra ne dozvoljava da se izađe sa mape mid-combat, pa bežanije nema.)

 

Ako bih hteo da budem baš pun razumevanja na kuknjavu, priznao bih da alchemist's fire/acid nije najbolje implementiran (nema smisla da se zahteva ranged attack kao da gađaš pticu u letu, ako u stvari pokušavaš samo da prospeš flaširane flammables po roju insekata koji te okružuje). Bolje bi bilo da je alchemist's fire ima vidljiv AoE koji samo izabereš gde ćeš na mapi da deploy, kao neki mini-fireball.

 

Takođe, torches koji se u hintovima navode kao efikasna metoda borbe protiv rojeva ne rade praktično ništa (1d3 bludgeoning + 1 fire = 1 fire damage), a sa njima svi imaju attack roll penalties jer su kao improvised weapons. 

 

Sve u svemu @Krošek mnogo buke ni o ko čega. Meni se u prvom Baldur's Gate rutinski dešavalo da me u tutorijalu izbode jedan od dvojice klošara asasina zato što imam cela 4 hit poena i 1 spell per day, pa nisam zbog toga kukumavčio o lošem dizajnu igre.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

jesi ti uopste procitao ovo sto ja pisem ili ja prosto numem da objasnim? :D ako mene u nekoj pecini cekaju pauci koje je moguce ubiti samo na dva nacina u celoj igri, hteo bih da nacujem nesto o tome pre nego sto se zaputim u doticnu pecinu.

Link to comment

Odakle ti samo dva načina? :unsure: Imaš bezbroj AoE spells u igri, samo je problem kad si prvi nivo što ti je ogromna većina njih nedostupna. A ti lepo nemoj da juriš u pećinu punu pauka na prvom nivou. Ili bar vidi šta ima da se kupi kod prodavca koji ti daje quest, umesto što zahtevaš da ti on sam strpa alchemist's fire u džep i helpfully namigne: "trebaće ti ovo, wink wink".

 

Kao što na onom threadu koji si linkovao neko kaže, ima i mnogo zajebanijih situacija od kojih su neke čak plot-critical, ali ti niko ne kaže unapred kako se rešavaju nego moraš sam da se snađeš:

- Bear spirit koji u Temple of the Elk jednostavno mora da se ubije da bi se fog of war raščistila a igra krenula dalje, niko ne zna ništa o njemu pa tako ni ti. Isključivo kroz trial & error možeš da ustanoviš na šta je vulnerable a na šta je immune, i da li uopšte vredi probati dok ne dođeš do trećeg nivoa (spoiler alert: ne vredi)

- Kobod rogues koji ti iskrsnu iza leđa i krenu sa sneak attack vs. squishy casters - upozorenja nema, dijaloga nema, prosto si mrtav ako randomly kreneš tom mapom dok ti slabići još nemaju dovoljno hit poena da izdrže taj inicijalni ambush.

- ima sigurno još primera ali nemam vremena da igram od kako sam proglašen za barona :sad: 

Link to comment

1. tog boss-a vidiš NA KILOMETAR pre nego što on tebe vidi. i ko ne pripremi sve što ima sa svih šest likova (adekvatno levelovanih s obzirom na konfiguraciju mape  i to gde je igrača dotad navodila, što može da ga dobaci i do lvl 5) treba da ugasi kompjuter motornom testerom. naravno pobeda nije garantovana, RNG je nemilosrdan, ali takva je cela igra, i to je nešto što nije vezano za kompjutersku igru kao takvu nego za pathfinder sistem pravila (doduše to se menja iz korena na visokim nivoima kad su nehumane zbudževine dajsova tipa 30d4 /pričam napamet ali tako nešto/ mnogo statičnije...što je zapravo samo gore a ne bolje jer je paradigmatski iregularno i u neku ruku više nefer), a pošto je pathfinder only u jebenom nazivu igre, imam jednu lošu vest za one koji se žale na "okolnost" da igraju u okviru pathfinder pravila...

 

2. ako igraš igru utemeljenu na nadaleko poznatim d&d pravilima gde je šunjač-koljač elementarni arhetip, znači u top tri, a očekuješ da si uvek ti onaj koji zaskače druge i nikad onaj koji naleće na crne trojke, i have bad news...

 

3. ...

Link to comment

sta od ovoga nije tacno?

 

1) taj side quest mozes dobiti i dok su ti likovi jos na prvom nivou

2) vrlo je verovatno da likovi prvog nivoa nece imati ono sto je potrebno da ubiju pauke

3) ova igra nije samo za ljubitelje pathfindera, nego i za siru publiku

Link to comment

1) (lvl 2, ne moze lvl 1) to ne utice na ocenu o dizajnu igre jer je na igracu da proceni sta ce raditi sa lvl 2 druzinom. ima i drugih side-questova, i generalno, dizajn se oslanja na to da igrac vidi neprijatelje pre nego sto oni njega vide, pa moze na osnovu nekih indikatora i konteksta da proceni da li mu valja upustati se ili ne. na primer ako vidis oveceg enta-medveda pozicioniranog tako da evidentno predstavlja nekog bosa to bas nije na istom nivou kao stock pocetni neprijatelji tipa paukovi, banditi, nekakve male kreature i sl. hajd tamani prvo malo takve neprijatelje, đes navro

 

2) drugi nivo. ne bih rekao da je vrlo verovatno. čak bez optimalnog hoarding-a u krčmi igrač ima dovoljno para (2k) da unajmi člana družine. ako igrač nije mag, nego nekakav ratnik ili paladin i dr, a uz sebe ima dve perfunktorne ratnice koje očiglendno figurišu kao jin i jang jednog arhetipa (odbrana vs napad; malo sam otkrivena ali imam veću kitu mač od tebe vs. strašno sam jebozovna i ženstvena ali to je sve ispod teškog oklopa i ispod nejebozovnog avatara) i maltene su jedan lik - i ne unajmi maga IMAM LOŠU VEST

 

3) ko prođe izuzetno nepristupačnu kreaciju lika (rekao bih da je opravdano takva) a da se ne upozna sa elementarnim pravilima i stoga donekle i setingom, nego ne znam kako počne da igra napamet bubajući neke dugmiće, mislim da je bolje da ... itd i sl. dosadio sam sam sebi

Link to comment

to pod 1 je fino, ali opet sumnjam da ce vecina igraca pretpostaviti da tim paucima uopste ne mozes nauditi bez vatre ili aoe abilitija. pod 2 i 3 podrazumeva predznanje settinga, a za to smo vec rekli da nije lepo :sleep: no dobro, realno sam i ja dosta kenjao o 1 side questu u igri koju jos nisam ni overio, tako da se ovim putem povlacim iz diskusije. vi sto igrate javite utiske povremeno, ja sam i zaboravio da ovde jos neko igra nesto sem mene :D

Link to comment

evo odmah mogu da ti javim jedan dominantan utisak - igra je tehnološki fijasko (unity engine :frust:) i učitavanje ubija (ima i da se mora preživeti sedam osam učitavanja da bi se obavile rutinske stvari na nivou ulaska u svoj grad, pa ooonda u svoj zamak pa ooonda u nešto što su praktično sve upravljački ekrani bez suštinskog novog sadržaja ... nepodnošljivo), tako da sam odustao od igranja još pre par dana, verovatno zauvek :laugh:

Link to comment

Uh, glupog li teksta... šest šlajfni da bi nam objasnio da je lepše kad imaš živog DM da ti izmišlja svašta u hodu, nego fiksnu pre-programmed priču. No shit, Sherlock. 

 

A zaključak, možda će vam se svideti ako ste voleli BG ili NWN (kao da je to mala stvar!) ali meeeni je dobra priča ipak bitnija od tamo nekih pravila :isuse: Mislim, razumem taj stav, ja sam zbog prekomplikovanih pravila u koje me je mrzelo da se upuštam propustio da odigram Pillars of Eternity, ali zato se i ne bih odvažio da pišem review te igre.

Link to comment

Mene izujedase pauci, ispljuvase centipede i svasta nesto jos, u ogromnoj pecini, no nekako dodjoh do treceg nivoa. Sada cleric ima restoration spell i sve je dosta lakse.:happy:

Link to comment

U rubrici Otkrivamo toplu vodu, novi Spiderman blago receno pokidao.

 

Vrlo overovatno najbolja superhero igra do sada a i cela izvedba je bolja i od vecina filmova i serija na temu. Fast travel opcija potpuno nepotrebna jer je jednostavno previse zabavno bacakati se mrezom po Menhetnu. Misije uspele da ne budu repetativne, sem onih opcionalnih sa bazama ali tu je u pitanju suva tabacina pa se hvala Bogu moze improvizovati na 100 nacina. Immersion fenomenalan, JJJ preko podcasta kenja poput DJVa, Spiderman baca svoje uspesne trule fore kroz celu igru i sasvim retko se ponove, cela igra je toliko zabavna i tecna da  te prosto tera da je zavrsis na 100% ako ni zbog cega drugog onda zbog skinova i powera koja otkljucavas. Negativaca ima dosta ali su neke od vaznijih ipak sacuvali za nastavak ili mozda DLC.

 

Jedna od glupljih zamerki na igru koju sam video je bilo da su u njoj policajci predstavljeni kao dobri momci a to je u trenutnoj politickoj konstelaciji u USA stvar za veliku osudu :frust: 

 

U svakom slucaju, ko god ima PS4 ili pristup istom, posto nema jos ni najave za PC, puna preporuka za igru :)

Link to comment

Igrao sam, svidelo mi se ali ovo je bolje. Iako sam više fan Batmana nego Spidermana. Što je i ok jer su najbolje stvari iz Batmana ubacili u igru a izbacili nedostatke. Plus što je u Arkham manje više sve vreme gloom and doom. Ovde priča napreduje finom linijom od svakodnevnih aktivnosti pa da raspada celog grada. A i ovde je donekle prikazana i Peter Parker deo priče, dok koliko se sećam u Arkhamu nema Bruce Waynea.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...