Jump to content
Marvin (Paranoid Android)

Igre

Recommended Posts

Miljenko

Pomenuti Star Traders je izuzetno zarazan. I na normal nivou sam uspeo da se ukanalim dva puta, te je juce bio treci start iz pocetka.:D Prvi put su mi utepali princezu, a nesto kasnije i princa, koji su bili inkognito u mojoj posadi. Drugi put sam zato uzeo veci brod na startu i po cenu loseg seta atributa. Veci brod, brojnija posada i na kraju zavrsih u nekim pizdicima bez para, do vidjence. Upgrade komponenti, kupovina brodova uz licencu, odnosno neophodnost licenci za trgovinu isplatljivijim proizvodima. Relativno brzo se podize sopstveni, odnosno nivo clanova posade, pri cemu je izbor poslova i talenata cesto presudan za uspeh pojedinih misija (na startu obavezno stiklirati rucno biranje talenata; jeste da nekad zahteva vremena, kada imas 40 clanova posade, no vredi). Moral je bitna stavka i ono malo clanova posade koje sam izgubio, napustili su me zbog niskog morala (u tu svrhu treba omoguciti/platiti posadi razbibrigu, kada smo na planeti). 

Sjajna igra.

Isprobah zanimljivu metroidvaniu Bad Pad. Prica se kazuje kroz pesme, a muzika je skroz u hard rok/metal fazonu.:D

Calavera

s obzirom da se branching narrative naslovi s pravim izborima i konsekvencama (gde u prvom prelasku igrac vidi mozda ~5% ukupnog sadrzaja) nece pojaviti u bliskoj buducnosti, igre poput spec ops: the line su mozda i najbolja alternativa. ovde imamo 1 linearno iskustvo u kojem se igracu odmah na pocetku stavlja do znanja da nece uticati na glavni narativ, ali u odredjenim trenucima mu se ipak dopusta da pravi odredjene izbore po licnom nahodjenju. naravno, pomaze ako je taj narativ zapravo vredan pracenja, a ovde to svakako jeste slucaj. stavise, ja sam bio svestan poruke igre i pre nego sto sam je prvi put upalio (to i jeste glavni selling point :hihi:) ali sam ipak zdusno uzivao u istoj.

razlog je prost: za razliku od necega poput doki doki literature club, spec ops uopste ne zavisi od (verovatno neizbeznog) twista na kraju. stavise, ovde je kompletno putovanje glavnih junaka vrlo uspesno predstavljeno, od walkerovih sve razularenijih calloutova kako se igra blizi kraju do njihovog samog fizickog izgleda. loading screenovi se takodje menjaju u zavisnosti od vasih izbora, i drago mi je sto vidim da jos igara pored niera koriste ovu efektnu tehniku pripovedanja. kasting nolana northa u ulozi walkera je cista genijalnost, nateraju vas da pomislite da je po stoti put u ulozi macho mana, kad ono... karakterizacija luga i adamsa je isto pun pogodak, njih dvojica pocinju kao dva klisea (wisecracker i token black guy) i postepeno prerastaju u nesto jace™.

sto se samog napucavanja tice, spec ops je dovoljno kompetentan cover shooter da ne smeta u pracenju price. ovde se nema toliko toga za pomenuti, ali mogucnost koordinacije saboraca je dobrodosla i malo podseca na vecno potcenjeni freedom fighters. razruseni dubai je pristojan setting, ai je solidan, izbor oruzja dovoljno raznovrstan. mislim da bi ova igra dosta lakse nasla publiku sad u 2018. godini, s obzirom da trziste vise nije preplavljeno slicnim naslovima.

kad se sve sabere, spec ops je zaista vredno iskustvo. ne uspeva bas u svemu sto zamisli (za pocetak, malo se previse oslanja na heart of darkness  :sleep:), ali i sama cinjenica da je pokusala ovako nesto je vise nego dovoljna.

specops_story4.jpg

uncharted 3 je jos uvek dobra zabava, ali meni se ovo ipak cini kao najslabiji izdanak u serijalu. u odnosu na keca nema dovoljno elene, a u isto vreme ne moze da isporuci nista sto kvalitetom nadmasuje sekciju u nepalu iz dvojke. cini mi se da i formula pocinje da se izlizuje™, pentranje po raspalim stepenicima/liticama/drvecu koje se istog trenutka rusi pod pritiskom posle pedesetog puta ipak krece malcice da smara :dry: verovatno nisam trebao da igram ovo u isto vreme kad i spec ops, mis je ipak podobniji od kontrolera za nisanjenje, a northov nathan drake je ipak dosta manje zanimljiv lik od walkera. no, dijalozi su i dalje britki, grafika seksi, kontrole valjane, pa je ukupan utisak ipak pozitivan.

renne

Insurgency free na steamu narednih 48 sati, posle ostaje na vašem nalogu