Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Nadjoh dve odlicne dungeon crawler igre, u kratkom vremenskom periodu. Pomenuti Mary Skelter: Nightmares nam donosi klasicne likove iz bajki sa tvistom. Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk ima standardan pristup tematici, uz fino odradjen borbeni sistem i ono sto sto uvek ovozavam, mnostvo statistike kod analize likova. Sjajan art dizajn (naslov je odradio Disgaea studio Nippon Ichi Software), pri cemu ni prvi naslov ne zaostaje u toj oblasti (plus je muzika bas po mom ukusu).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Obozavam kada se pojavi neki RPG gde potrosim sat vremena na formiranje lika, a jos nisam ni blizu kraja tog procesa. 

Pathfinder Kingmaker je bas takav naslov. Konacno krenuh i mogu reci da fino izgleda. Obnovljena popularnost izometrijskih RPG naslova je donela par vrhunskih igara.:wub:

Edited by Miljenko
Link to comment

Odličan je Kingmaker, ja sam preigrao taj prvi segment (od valjda šest?) i tek započeo ovu kasniju city-building fazu gde kao gradiš i razvijaš svoju baroniju. Sviđa mi se za sada kako su NPCs personalizovali, mada jeste malo hit & miss, sa nekima baš ništa nisam imao da pričam do sada. Priču znam praktično do detalja iz pen & paper kampanje od pre dosta godina, ali nije ni baš bila nešto puna preokreta pa da sam kao spoiled (plus su sitne detalje menjali i dodavali). Akcenat je na sandbox exploration, što prilično podseća na originalni Baldur's Gate i nasumično bazanje po prirodi.

 

Sa čisto mehaničke strane preporučujem ti Valerie, prezajebana je kao tenk. Full plate + tower shield + fighting defensively i ode AC na 30+ već na trećem nivou, a aggro je baš lako navući. Svi uzalud mašu na nju, iako dobijaju batine od ovih ostalih iz pozadine.

Link to comment
13 hours ago, Miljenko said:

Obozavam kada se pojavi neki RPG gde potrosim sat vremena na formiranje lika, a jos nisam ni blizu kraja tog procesa. 

Pathfinder Kingmaker je bas takav naslov. Konacno krenuh i mogu reci da fino izgleda. Obnovljena popularnost izometrijskih RPG naslova je donela par vrhunskih igara.:wub:

Kad smo već kod izometrijskih RPG-ova, počeo sam da igram Tyranny, i mogu reći da sam jako, jako prijatno iznenađen. RPG sa ogromnim RP.

Link to comment
1 hour ago, Calavera said:

je li u pathfinderu i dalje nemoguce ubiti neke pauke na pocetku igre ako nemas wizarda u partiju ili neki aoe abiliti ili su to mudro pecovali ? :D

Joj jeste, oni spider swarms u pećini su neuništivi ako im nabasaš nespreman.

 

Ali srećom, mi elitni nerds :nobles: znamo da su swarms u d20 sistemima immune to weapon damage a vulnerable na area effects. Tako da: nakupuješ lepo alchemist's fire, daš svakom po dva-tri vials, pa ih izgranatirate sa distance Boško Buha style. (Tenku naravno daš potion of resist fire, da ne biste i njega spržili.)

 

Sandbox approach praktično garantuje da ćeš nekad nailaziti na sranja koja nema šanse da preživiš. Ovde su to pokušali da ublaže onim debilnim maglama koje ti veštački ograničavaju pristup delovima mape za koje još nisi spreman, ali u pen & paper toga nije bilo pa igrače koji randomly lutaju "da vide gde šta ima" rutinski pojedu neki trolovi ili viverne.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa što biste se terali, eto samostalno si zaključio da ti trebaju AoE stvari. Meni bolje tako nego da se pravimo da roj pauka možeš da izbodeš nožem.

 

BTW, za swarms imaj u vidu i da je Armor Class potpuno nebitan, oni deal damage (plus poison) automatski svakome ko deli prostor sa njima. A konkretno paučiji otrov smanjuje Strength, tako da će teško oklopljeni brzo postati nesposobni da se mrdnu od encumbrance.

 

(For future reference, centipede poison obično smanjuje Dexterity, scorpion poison smanjuje Constitution... snake poison varira od zmije do zmije, ali mislim da je obično i to Constitution.)

Link to comment

Sinoć me dete nateralo da izvadim i prezentujem sve PS4 diskove koje posedujem, i bio sam šokiran da:

- i dalje izvlačim Witchera 3 svako malo (počeo opet zimus od početka sve) - sinoć se ponovo i ovoga puta malo uspešnije mlatio sa onom bandom patuljaka po Novigradu, a fascinantno je da sam privi put prešao igru a da uopšte nisam razvijao sposobnosti lika jer - nisam provalio da se to može :rolleyes:

- Neke GTA V misije nikada neće dosaditi

- Uncharted serija - stigao do 3ke, započeo, ali me penjalica već malo smara, ajd, izguraćemo je valjda i četvorku, pa da idemo dalje

- Last of us: nisam još pokrenuo, a moooraaam i to da odigram

- LA Noir: da li ću ikada završiti to?

- Kingdom come: Deliverance: daću mu šansu na zimu, komplikovano, bre. Ali kako postići kada:

- RDR2 će biti pazareno čim nalete prvi popusti i akcije

 - Svi kažu da je novi Spajdermen spektakularan, i kako sad ja da iskuliram?


E odigrao bih i Witchera 1-2, eno ga sedi u Steam folderu, sa još nekoliko siročića, al mi kukavni kućni računar nije u stanju da iznese to, a zakleo sam se da više neću poslovni mega-giga laptop da dovlačim kući za igrice.

 

Link to comment

i moja lista je slicna, s tim sto sam ja ps4 pazario pre metar dana i jos mi skuplja prasinu dok ne pozavrsavam ovo sto imam na trojci :D treci uncharted mozes slobodno i da preskocis ako se bas nisi zazeleo nathana drakea, ali the last of us bi stvarno morao odigrati cim prije™.

Link to comment

Dobar je Pathfinder. Ima taj BG vajb, koji te tera da istrazujes dalje. Mapa simpaticno odradjena. Fantasticna glavna tema, zalicilo mi u startu na Dragon Age: Origins i ne bez razloga, Inon Zur jeste uradio istu.

To sa neprijateljima koje mozes ubiti samo na jedan nacin nije usamljena pojava. Secam se pojedinih FF naslova, gde ti je trebao odredjeni elementalni napad, posto nista drugo ne deluje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...