Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 hour ago, Singer said:

Calavericeeee, bio sam u Ubiju na razgovoru za posao. Nisam prošao do finala al sam doživeo da sam bio u Ubiju na razgovoruuu :happy:

 

#unreal

 

bucket460_779172c.jpg

 

 

Link to comment
On 12.7.2018. at 4:05, Calavera said:

zadnjih par nedelja sam lagano tamanio rayman legends, sto mi je posluzilo kao dobar podsetnik zasto michela ancela vredi cekati za bg&e 2 :happy: legends ne samo sto nudi spektakularnu vizuelnu prezentaciju, vec ima i savrseno odmerene nivoe koji nikad nisu ni prekratki ni predugi. pored toga, kolicina sadrzaja je frapantna: pet divno osmisljenih i mastovitih svetova, bonus muzicki svet, vecina nivoa iz rayman originsa u novom ruhu + gomila celendza, collectiblesa, character skinova i mini-igara :Hail: sam platforming naravno nema preciznost 1 super meat boya, ali igra to donekle uspeva da zamaskira kombinacijom solidnog izazova, pametnog level designa i konstantnim uvodjenjem novih mehanika. zaista, da sam ovo igrao kao klinac, kapiram da bi mi danas opusteno bio medju najomiljenijim igrama ikad.

 

 

 

 

jbt, oni osmobitni music leveli, pa mislim da smo tri dana pokusavali u co-opu da ih sredimo, i to oaj u pustinji. genijalna igra. 

 

nego, preporuke za neke co-op igre, a da nije trine, izgustirala. a ni magicka.

 

Link to comment

dobro, to je vec sam kraj igre, poslednje iskusenje pre konacnog trijumfa :sleep:

 

sto se co-opa tice, meni su portal 1 i 2 i dalje ultimativno iskustvo u tom pogledu. na pamet mi jos padaju castle crashers, rocket league, ultimate chicken horse i lego igre. shovel knight i spelunky isto imaju co-op mod, ali su ujedno i brutalno teski, pogotovo spelunky. sedmog avgusta ce i overcooked 2:

 

 

Edited by Calavera
Link to comment
2 hours ago, Killiana said:

 

jbt, oni osmobitni music leveli, pa mislim da smo tri dana pokusavali u co-opu da ih sredimo, i to oaj u pustinji. genijalna igra. 

 

nego, preporuke za neke co-op igre, a da nije trine, izgustirala. a ni magicka.

 

 

Never Alone, Don't starve together i A Way out mada ovaj zadnji nisam jos probao.

 

A ako je vise od dvoje onda Hidden Agenda.

Link to comment

hvaaala

veceras cu da cekiram. 

 

na never alone sam skroz zaboravila, bio nesto skup pre par meseci kad sam gledala, izgleda da mu je pala cena.

 

ne mogu nista stresno da igram, jbt, limbo mi je bio too much, svaki put kad onog decaka skljoca sredila, samo sto mi suze nisu isle. 

[doduse, trine kida sa razvlacenjem karkasa u prvom delu]

Link to comment
On 19.7.2018. at 20:24, Chika Spale said:

Ako si u fazonu platformskih igara a nisi igrala Guacamelee! baci pogled i na to, ima lokalni co-op.

 

malo pre odgledah trailer, izgleda super, thanks. 

cekam mistera da malo odigra horizon, pa se bacamo na never alone ^_^ i javljam utiske

 

 

Link to comment

Odigrao dve poprilicno razlicite igre (obe naravno free sa PS+ blagosloven bio)

 

Mad Max Fury Road koji mi je nekako nedorecen. Ne znam da li je do toga sto je film bio savrsen pa je igra u startu morala biti slabija ili je jednostavno prica previse klise. Sta god da je stvarno je steta jer atmosfera u igri prilicno verno prenesena. Tezina je jedna i poprilicno je lako izaci na kraj sa brdom protivnika jer je sistem borbe slican kao u Betmen igrama. Od misija ima mozda 3 teze i zanimljivije, ostale su cista repeticija u smislu "A treba ti X? Ok dacu ti ali prvo da mi doneses Y sa jako opasne i udaljene lokacije."  od vaznijih lokacija postoje 3 iste koje su bukvalno samo drugaciji skin i jedna razlicita tj Gastown. Razbacali su gomilu stvari po pustinji, ali sem malo poluside misija, bukvalno nema nikakvog podstreka da se iste rade, sem ak ose baw ne naleti na njih.

37078063_10160773624465171_4633283794051

 

37057277_10160773672625171_3067567459297

 

Posle rokacine bacio sam se na Rime

 

Sporija igra, logicka, sa ne preterano teskim zagonetkama i sjajnim svetom. Kome se svideo Journey i Flow, ovo je naredni korak u svakom smislu, ako ni zbog cega drugog zbog toga sto je malo duza od njih i sto za razliku od obe te igre ima iznenadjujuce upecatljivu pricu.

 

 

 

37296632_10160796835560171_2789837341882

 

37262218_10160783332015171_8993375245368

 

Link to comment
On 20.7.2018. at 21:17, Killiana said:

malo pre odgledah trailer, izgleda super, thanks. 

cekam mistera da malo odigra horizon, pa se bacamo na never alone ^_^ i javljam utiske

 

kapiram da si vec videla te ispadam glup u drustvu, ali za svaki slucaj da ti skrenem paznju na poslednji post na prosloj strani :sleep:

 

23 hours ago, *edited by mod said:

Posle rokacine bacio sam se na Rime

 

Sporija igra, logicka, sa ne preterano teskim zagonetkama i sjajnim svetom. Kome se svideo Journey i Flow, ovo je naredni korak u svakom smislu, ako ni zbog cega drugog zbog toga sto je malo duza od njih i sto za razliku od obe te igre ima iznenadjujuce upecatljivu pricu.

 

meni je rime bio kilav bas zato sto se previse trudio da bude journey. prica mi je bila nepotreban dodatak, journey je bio mnogo zanimljiviji u svom simbolickom pristupu.

 

nego, ja sam svih ovih godina imao potpuno pogresnu predstavu o persona 4 areni. mislio sam da je to klasicni borilacki spin-off s nekim minimumom price radi konteksta, kad ono - vizuelna novela u kojoj prvo 5 minuta citate tekst, pa se 45 sekundi mlatite, pa onda opet na citanje. kao nekome ko nije igrao makljacine™ od cetvrte tetke™ (ili pak pete), ne mogu reci da mi je iznenadjenje lose selo. kvalitet teksta nije bas za pisati kuci, a i nije idealno sto istu pricu moramo gledati iz 12 razlicitih perspektiva (jer toliko ima igrivih likova), ali ipak... ekipice™ iz persone 3 i 4 u jednoj igri, pa jos u pravom, kanonskom nastavku, meni vise od toga i ne treba. nedostajali su mi svi, moram priznati, ali tako je to kad s nekim naslovima provedes 70 (p3) i 80 (p4) sjajnih sati :hihi: na kraju mi je jos i bilo drago sto sam cekao do sad da odigram ovo radi tog dodatnog nostalgicnog elementa.

 

p4a_screens_storymode_04.jpg

 

borbu ocito nisam kompetentan da ocenim, no moram primetiti da je u story modu prakticno nemoguce izgubiti na normalnoj tezini. kombo s 1 dugmetom, instant kill potezi koje je moguce iskoristiti cim health padne ispod odredjene crte, a i ako izgubite neku borbu, tu je odmah restart. mozda je sve to tu zbog nas koji ovo igramo samo zbog imena na kutiji, ali nisam ocekivao da cu se ovako kilav i neiskusan prosetati kroz pricu. za button layout ne znam sta da mislim, kapiram da je cinjenica da se sve moze odraditi s 4 dugmeta ovde 1 od glavnih selling pointa, no zasto ne iskoristiti makar l1 i r1 kad su vec tu? :dry: animacije i vizuelni stil uopste su pak spektakularni, kvalitet detalja koji je otisao u dizajn svakog lika je brutalan. nisam planirao da se cimam oko ultimaxa, no sad je jasno da cu morati.

 

 

odigrao sam i bloodstained: curse of the moon, i tu mi je misljenje nesto podeljenije. dobra je ovo igra, kad se sve sabere, ali je i previse natopljena retro ugodjajem za moj ukus. u inti createsu su se toliko potrudili da nas vrate u rane devesete da me cudi da su zaboravili da dodaju gramaticke greske. sve lose osobine starih castlevania igara su tu: drveni skokovi, spori meniji, nejasni power-upovi. u igri koja ovoliko kratko traje (sto samo po sebi nije nedostatak, ovo je ipak samo bonus za praaavi™ bloodstained), tesko je opravdati cinjenicu da pola vremena niste sigurni sta radite. ako nista, bar su bosovi i atmosfera fino pogodjeni. kapiram da ima ljudi kojima ce ovo biti dar s neba, ali mene je jednakim delom frustriralo koliko i zabavilo.

Edited by Calavera
Link to comment

Demon`s Rise-Lords of Chaos je odlicna potezna strategija. Vodimo snage haosa i bezumlja, sto je vec samo po sebi nestandardna stvar. Na startu se moze napravity sestoclani party,  od solidnog spiska ponudjenih likova/heroja. Neki standardi za top naslove ovo zanra i ovde vaze (koriscenje okoline za zastitu, odnosno ometanje sajta neprijatelja).

Nisam ovoliko uzivao sa igrom ovog tipa, jos od King`s Bounty naslova (Armored Princess i Dark Side).

Link to comment

stavljeno u backlog, pa cemo proveriti te tvrdnje kad nadjemo vremena :sleep:

 

inace, samo da podsetimo da yakuza 0 stize na steam za par sati, i da kao prikvel citavog serijala (i najbolja igra u njemu, ili bar ljudi tako pricaju :hihi: ) predstavlja savrsen entry point za avanture 1 kazume kiryua i 1 gora majime:

 

https://store.steampowered.com/app/638970/Yakuza_0/

 

26xBBi5IgnYzy3LO0.gif

 

18 evra je neverovatna cena za igru ovakvog kvaliteta, a minimalni zahtevi su toliko niski da bih ovo cak i ja mogao igrati. avaj, jos nisam ni poceo s peticom, a i nekako ne mogu da zamislim kako igram ovo na necemu sto nije playstation, tako da vi uzivajte i u moje ime!

Link to comment

pre startovanja final fantasy xiii sam sebi obecao da cu mu pruziti postenu sansu, i na kraju sam zaista uspeo da izdrzim solidnih desetak sati :sleep: ako cemo iskreno, nije to bila tolika zrtva. uprkos svim svojim manama (recimo to sto je citava igra 1 veliki hodnik), ffxiii ipak ima pristojan borbeni sistem, a to je prakticno 80% igre. tu je glavni problem sto je borba prelaka, i u vecini slucajeva je dovoljno samo krenuti s najjacom ofanzivnom paradigmom i stiskati auto-attack. u retkim prilikama je potrebno malo kalkulisati s promenom paradigmi (uglavnom da bi neko preuzeo ulogu medica), a u bosfajtovima valja koristiti i eidolone, ali previse borbi se svodi na formalnost. ukupan dozivljaj je malo ulepsan raskosnom produkcijom i raznovrsnoscu neprijatelja, ali 1 ovako dugacka igra se ipak ne moze provuci s toliko praznog hoda.

 

preostalih 20% igre odlazi na pricu, a tu je vec jasno da ja nisam ciljna publika. dvoje glavnih likova se zovu snow i lightning, trecem u kosi zivi pile (pardon, cokobo), cetvrta se konstantno bacaka dok govori :D uz to, narativ je totalno nepovezan i pati od stravicnog nedostatka pacinga. autori to pokusavaju da rese konstantim bacanjem zidovima teksta na igraca, a ja se evo ne secam igre u kojoj je to bila dobra ideja. uglavnom, i trinaestica odlazi u ropotarnicu ff naslova koje nisam dovrsio.  jednom ce mi valjda uspeti, mozda s ovim rimejkom sedmice koji je trenutno u izradi.

 

836142109_AJGdT-2100x20000.jpg

 

s druge strane, ako trazite laganu razbibrigu od 2-3 sata, semblance je solidan izbor. ovo je puzzle platformer u kojem glavni junak (mala crna loptica) ima sposobnost da oblikuje okolinu po svom nahodjenju, ali samo na mestima predodredjenim za to (videti gif). tesko je oteti se utisku da se ova odlicna ideja mogla jos malo izmusti, ali i ovo sto smo dobili je vrlo pristojno i dopadljivo. bonus poeni za cinjenicu da je igra delo dvojice developera iz juzne afrike, od kojih je jedan u kreditima potpisan kao "sugar".

 

dentUPSmall.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...