Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

jos da nadjes gde sam spominjao vizuelnu impresivnost, pa da ti i odam priznanje na znalackom koriscenju searcha :sleep: mislim, valjda ima i nesto izmedju vizuelne impresivnosti™ i ranog south parka...

Link to comment

Khm: "I naravno da je BoJack lep na oko, ne secam se poslednje animirane serije koja je poklanjala ovoliko paznje vizuelnom delu."

 

Ima nešto između toga i "meni je animacija tamo totalno u sluzbi price".

 

Nešto = nešto manje od tri godine

Link to comment

Završio Detroit Become Human... jednostavno rečeno, remek delo. Odavno me neka igra nije ostavila pod ovakvim utiskom. Još od The Last of Us sigurno. 

Link to comment

cak i u ovoj eri bogatoj roguelike naslovima, wizard of legend zavredjuje da se na njega obrati paznja. na prvi pogled, ovo lici na dungeon crawler verziju hyper light driftera: 2d akcija s iznimno udobnim kontrolama i dopadljivom pixel-art grafikom. ono sto wizarda odvaja od konkurencije je enorman arsenal magija (ili arkana, ako bas inzistirate) koji vam je na raspolaganju. ove arkane su podeljene na pet glavnih elemenata (vatra, voda, vazduh, zemlja... i struja), cetiri tipa (basic, dash, standard i signature), i ukupno ih ima 126 (i slovima, stotinu dvadeset i sest)! :Hail: kao sto mozete pretpostaviti, kolicina mogucih buildova je prakticno neogranicena, sto je valjda i najbitniji element roguelike igara.

 

pored arkana, igra nudi i brutalan izbor relikvija (178), ali one su mahom dosadne :sad: velika vecina njih nudi tek inkrementalne bonuse (tipa +5% evade ili +25% resistance na struju) koji se uglavnom ne vide golim okom. kreiranje nekakve strategije oko njih je prakticno nemoguce, jer je potrebno naci 3-4 primerka koji se fokusiraju na isti bonus (damage ili critical hits, recimo) da biste primetili razliku. uklete relikvije koje se uzimaju za dz kod posebnog trgovca su nesto zanimljivije jer su jace i dolaze s izvesnim drawbackovima, ali njih nema puno.

 

vredi pomenuti i da igra (poput isaaca) ne nudi nikakav opis arkana i relikvija na koje naletite. ovo je sad stvar ukusa, ali meni se taj pristup ne dopada. ja sam i u isaacu redovno posezao za cheat sheetom da bih mogao da donesem informisanu odluku, pa sam tako radio i ovde :sleep: ima tu jos nekih manjih nedostataka (kilav vizuelni dizajn, mada zvucni efekti to skoro u potpunosti nadoknadjuju), ali ono najbitnije je da je gejmplej mnogo dobar. preporuka za ljubitelje zanra!

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

https://www.eurogamer.net/articles/2018-05-31-cultist-simulator-review

 

Quote

But somewhere, there is More. Whispers in sunlight. An icy atmosphere when you wake. Appetites whose origins and objects you can't quite place. Somewhere there is a house without walls, fringed by moth and moon-ridden forests and tossed on a painted sea - a realm beyond dimension wandered by inhuman agencies whose desires and griefs trouble the surface of our own. This is a place where you might obtain power, enlightenment or extremes of sensation for a terrible price.

 

Quote

But just as important is his self-parodying mannerliness and fatalistic sense of humour, which keep the grandiosity and hamminess of much cosmic horror at bay. His writing is at once "Lovecraftian" and the work of somebody who considers Lovecraft in frightfully bad taste.

Edited by Calavera
Link to comment

Zašto, o zašto su tako tvrdoglavi u pokušajima da od postapokaliptise naprave neku hi tech Research and Development papazjaniju?

To kao kad bi Calaveri dali neku EA Sports franšizu da je pretvori u roguelike dating sim.

Link to comment

roguelike dating sim s elementima stealtha i tower defense naslova, molim lepo :sleep:

 

a s obzirom da ne reagujes na ovog cultist simulatora, evo ti malo gameplaya:

 

 

Link to comment

Vidim da se pojavila moze se reci zavrsna verzija Divinity 2, Divinity 2 Developer`s Cut. Osnovna igra Ego Draconis, plus ekspanzija Flames of Vengeance. Sve to maksimalno ispolirano, uz mogucnost slusanja komentara autorskog tima. Da podsetim, ovo je naslov koji se pojavio pre prve Original Sin igre. Fin akcioni RPG, van izometrijske prespektive, koja krasi kasnije naslove serijala. Plus je mogucnost pretvaranja u zmaja, sto je implementirano na sasvim prihvatljiv nacin.

Edited by Miljenko
Link to comment
37 minutes ago, teacher said:

vredi li kupovati to? 

 

nisam jos probao, ali hajp je na 1 nivou :happy: mislim, u kojoj drugoj igri biras da li ces u svojoj potrazi za prosvetljenjem zrtvovati svoje zdravlje, razum ili imovinu?

Edited by Calavera
Link to comment
3 minutes ago, Calavera said:

 

nisam jos probao, ali hajp je na 1 nivou :happy: mislim, u kojoj drugoj igri biras da li ces u svojoj potrazi za prosvetljenjem zrtvovati svoje zdravlje, razum ili imovinu?

očigledno je da će svi žrtvovati razum :fantom: 

Link to comment
1 hour ago, Calavera said:

a s obzirom da ne reagujes na ovog cultist simulatora, evo ti malo gameplaya:

 

Opis mi je zvučao strašno poznato, ali ne mogu da se setim ko je tog Cult Sim nahvalio u Early Access. Nažalost, ja sam tokom godina razvio alergiju na sve te gluposti sa kartama, i kad je osnova igre a čak i kad je minigame unutar veće igre tipa Fallout blackjack, Fable poker, i slično. (Gwent bar ima odlične ilustracije, ali Witchera sam zaobišao iz drugih razloga.)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...