Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ubio skota sinoć. U suštini, taj fight i nije toliko težak, ako uspeš da ispuniš dva uslova - brzo pobiješ xauripe i adragane koji pomažu zmaju, i da držiš glavu zmaja okrenutu od glavnog dela grupe. E sad, to je u teoriji, a u praksi se dešavalo da zmaj brzo zatvori ceo prolaz i ostavi xauripe i adragane sebi iza leđa, a mom tenku i summonima onemogući da mu priđu sa boka i tako ga okrenu od ostatka grupe. Tada xauripi i adragani urnišu tenka svojim summonima i lightninzima i konstatno leče zmaja, pa onda moraš približiti castere i strelce bliže zmaju da bi ih eliminisao, a onda sledi Dragons Breath i to je kraj borbe.

 

Sinoć sam napravio hrpu AoE skrolova, dao ih Duranceu i Grieving Mother, poslao summona na xauripe (zmaj nije zatvorio donji deo prolaza) i onda ih poklopio AoE napadima od strane ovo dvoje i moje drudkinje, dok su Eder, Pallegina, Sagani i Itumaak zabavljali zmaja. Mobovi su pali vrlo brzo, a onda je bila rutina - Eder je tankovao zmaja pod 90 stepeni u odnosu na grupu, Itumaak na 180 stepeni u odnosu na Edera, kad je Itumaak pao onda su zmaja tankovali summoni, dok su ovi ostali zasipali iz daljine. Na kraju su svi, osim Itumaaka, dočekali kraj borbe na svojim nogama.

 

E sada, kažu da je ovo druga najteža borba u igri. Videćemo i kakav je taj Frost Dragon...

Edited by Ayatollah
Link to comment

ako ste ikad hteli da igrate uncharted a niste imali prilike, enslaved: odyssey to the west je sasvim pristojna zamena. ne radi se bas o ociglednoj kopiji, ali slicnosti su jasne: oslanjanje na interakciju izmedju dva glavna lika, kvalitetni dijalozi, vizuelna raskos i dosta automatskog 3d platforminga izmedju borbe s brojnim neprijateljima. u enslavedu cak imamo i krajnje zanimljivu pricu koju krasi strpljiv pacing, nedostatak ekspozicije, razradjena motivacija likova, kao i zadovoljavajuci kraj. ko bi rekao da ce angazovanje profesionalnog pisca (sto alex garland svakako jeste, unatoc dreddu :sleep:) rezultirati dobrim scenarijem? i setting je dobar, iako pomalo isprican: post-apokalipticna zemlja gde je sve zaraslo u mahovinu & sas.

 

gameplay je zato izrazito prosecan, ali ima tu dovoljno da vas motivise da vidite sta ce biti s nasim junacima na kraju balade. za razliku od uncharteda, ovde je fokus na hand-to-hand makljazi, mada ima i nesto vatrenog oruzja i poboljsavanja vestina. borba ne nudi nista novo, ali nije ni rdjava, uprkos na momente ocajnoj kameri. za animaciju jednog od likova je zaduzen 1 andy serkis, i zaista je spektakl gledati ga kako se krece, skace, pentra i tepa protivnike :happy: moj soni se prilicno mucio s unreal endzinom i kilavim frejmrejtom, ali mislim da na racunarima to ide skroz glatko. enslaved je danas prilicno zaboravljen naslov, ali vredi ga odigrati zbog garlanda i settinga.

 

 

Link to comment

nema, zato sam i napomenuo da mnogi nisu imali prilike da odigraju to :sleep: doduse, ima ga na ps now, ali zahteva mocan internet, a prati ga sijaset problema.

Edited by Calavera
Link to comment

Ja taj XCOM2 još uvek nisam probao, a skinuo ga na starom kompjuteru i posle prebacio instalaciju na novi onako bezveze :isuse: Propadoh. Igram Divinity 2, oduševljavam se superdetaljnim character creationom ali me mrzi da poteram priču napred, pa sam prošao kroz prolog jedno četiri puta.

Link to comment

Ja u Divinity 2 zapoceh treci sektor i tu stojim vec desetak dana (nisam zaglavljen, samo imam gomilu instaliranih stvari). Krenuo sam Pillarse ponovo (podjednako su mi dobri kao Divinity), a vidim da za par dana izlazi drugi deo.:isuse::piggy:

Za razbibrigu probah Super Mega Baseball Extra Innings i mogu reci da je igra ekstra zabavna (izasao je pre par dana i drugi deo, no ima jednu falinku, za koju se ceka patch, ne radi na sedmici).

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Ja taj XCOM2 još uvek nisam probao, a skinuo ga na starom kompjuteru i posle prebacio instalaciju na novi onako bezveze :isuse: Propadoh. Igram Divinity 2, oduševljavam se superdetaljnim character creationom ali me mrzi da poteram priču napred, pa sam prošao kroz prolog jedno četiri puta.

 

prilicno sam siguran da je prolog najdosadniji deo igre :D dogegaj se do fort joya makar, ta oblast je 80% sacinjena od side questova.

 

1 hour ago, Miljenko said:

Ja u Divinity 2 zapoceh treci sektor i tu stojim vec desetak dana (nisam zaglavljen, samo imam gomilu instaliranih stvari). Krenuo sam Pillarse ponovo (podjednako su mi dobri kao Divinity), a vidim da za par dana izlazi drugi deo.:isuse::piggy:

Za razbibrigu probah Super Mega Baseball Extra Innings i mogu reci da je igra ekstra zabavna (izasao je pre par dana i drugi deo, no ima jednu falinku, za koju se ceka patch, ne radi na sedmici).

 

ja gledah strim tog bejzbola pre neki dan, stekao sam utisak da bi ljubitelji sporta bili skroz zadovoljni.

Link to comment

Igrao sam malo Fort Joy, ali nešto me ne vuče previše taj sorcerer asylum colony deo priče*. Ali stvarno mi je fascinantno da su napravili toliko detaljno razrađenih protagonista koji su ujedno i potencijalni NPCs, prilično genijalno izvedeno. Kad uporedim to sa onim Tides of Numenera abortusom od character creationa, gde nam nisu ponudili ni izbor jebenog avatara a kamoli nešto preciznije...

 

*Prvi Divinity praktično da nisam ni igrao, tako da nemam pojma ni o čemu u vezi sa settingom. Cenim da ću igrati onog undead lika koji isto ne zna ništa o svetu u kom se obreo, najlakše će mi tako ići.

Link to comment

meni je fane isto delovao primamljivo na pocetku, ali me odbilo to sto ga otrov leci, a obicni napici prave stetu, delovalo je previse komplikovano za mene pocetnika. doduse, kasnije se to ispostavilo kao nebitno. jer ces na ostala tri lika u druzini potrositi isto toliko vremena kao i na tog s kojim zapocnes igru.

Link to comment

lisa: the painful je 1 od onih igara za koje je potrebna odredjena doza entuzijazma da se naterate da ih zaigrate :D za pocetak, radjena je u rpg makeru, a to znaci samo jedno, a to su dve stvari: nerazumne kontrole i ocajan interfejs. glavni lik (popularni brad) u borbi koristi cetiri dugmeta, koja su na xbox kontroleru razmestena na lb, rb, y i start :isuse: skandalozno! naravno, pokusaj da se to rekonfigurira u nesto normalno se zavrsava buljenjem u listu komandi koju verovatno ne bi odgonetnuo ni rahmetli hawking. na srecu, igra van borbe zahteva samo jos dva dugmeta za upravljanje, pa se covek nakon sat vremena nekako navikne. interfejs je los do kraja igre, ali rpg maker je to, sta da se radi?

 

drugi problem je sto lisa ima tu reputaciju krajnje depresivne igre. to je vidljivo vec iz title screena, ali i uvodne animacije (nazovimo je tako) koja se dotice tema poput decje svireposti i nasilja u porodici. srz price je smestena u post-apoc buducnost gde je izvesni misteriozni dogadjaj ubio skoro svaku zenu na svetu. jedini preostali primerak zenske vrste je tinejdzerka buddy, koju dobri brad odgaja u tajnosti sve dok je ne otkriju i otmu. da vam kazem, nije bkv bio blesav sto je svoj serijal onomad nazvao y: the last man. eto, ispostavlja se da je dovoljno obrnuti premisu da neko delo iz lagane avanture postane horor :sleep:

 

znaci li to da je lisa tek pokazna vezba u izazivanju depresije? na srecu, ne. kao prvo, koliko god imala odredjenu reputaciju, lisa nikad ne prelazi te neke granice dobrog ukusa. u igri se desava hrpa losih stvari, ali na ono najgore se ipak samo aludira, a nekog uzivanja u sadizmu i ponizavanju nema. drugo, austin jorgensen (tvorac igre) savrseno razume da igracu ipak moras ponuditi nekakav motiv da bi ga naterao da gaca kroz svo to beznadje. tako lisa vrlo umesno hoda tom linijom izmedju crnog (i cesto groteksnog) humora i pravog horora, pazeci da se ne naginje previse niti na jednu stranu. ukratko, radi se o duhovitom, pametnom i solidno napisanom naslovu.

 

 

naravno, glavni razlog za igranje lise je ta anything-can-happen filozofija koja je krasila i njenog duhovnog prethodnika. u vecini igara znate sta mozete da ocekujete nakon prvih sat vremena, a dalja iznenadjenja i preokreti su uglavnom vezana za narativ, a ne za sisteme. s druge strane, u lisi nikad niste na zelenoj grani jer vam se moze desiti apsolutno sve, od kockanja zivotima vasih party membera na ruskom ruletu do petominutnog pentranja uz liticu na cijem ce vas vrhu sacekati ovo. sama borba je zasnovana na poteznom jrpg modelu, ali skoro svaki protivnik ima svoju kolekciju napada, sposobnosti i status efekata (kojih ima 40 i kusur, a nigde u igri ih nije moguce videti! alo!). na to treba dodati i listu od 30 mogucih party membera, od kojih svaki ima sopstveni backstory, listu poteza i stil igre. za 1 prilicno kratku igru (meni je za prelazak trebalo manje od 10 sati), ovo je zaista frapantna kolicina sadrzaja.

 

ako uspete da se probijete kroz depresivan pocetak i rpg maker interfejs, lisa je kvalitetna zabava. preporuka!

 

 

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...