Jump to content
Alphons

Internet kupovina

Recommended Posts

mraki

Isteklo vreme za edit. Ne vredi, smešno mi i u drugi mah. Mislim, nalaze se u Srbiji, nude dostavu na teritoriji Srbije i robu koju prodaju i drugi ovde po sličnim cenama. Samo nazivom hoće da privuku devize. Priznajem im jedino solidan asortiman.

darling

jel ima nacin da kupim nesto s italijanskog veb sopa koji radi samo u italiji? :)

Moća

Ima iz Italije :Jova:

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

mraki

Preteraše sa poštarinom ovi iz Sportsdirecta, morao sam preko posrednika. A i oni vidim većinom dignuše proviziju sa 20 na 30% :mad:

Renegade

Kol'ka je sada minimalna poštarina?

mraki

Ne znam kako misliš minimalna, oni ti sračunaju na osnovu artikala ubačenih u korpu, i bude ~20€ za iznos koji je na samoj granici do 50€. Kontam da bi se za veće iznose više isplatilo da carina nije problem.

Renegade

Minimalna u smislu kad bi naručio 1 laganu stvar, tipa majica. Tad bi poštarina bila 12.99€ čini mi se i naravno povećavala bi se kako dodaješ druge stvari u korpu. Shvatio sam te kao da je to menjano na gore.

mraki

Pa mislim da jeste, ja sam uvek popunjavao maximalno do 50€ i nikad mi nisu tražili ovoliko. A za jednu sitnicu je tek neisplativo, to definitivno idi preko posrednika.

Edited by mraki

kud_genijalci

Kod kupovine polovnih knjiga - a samo to i kupujem preko neta - dogodi mi se da sama kniga košta o,90 centi (odlična knjiga, samo polovna, neki roman ili šahpvska knjiga), a poštarina - budući da je Srbija na mapi sveta u onom belom prostoru kao na prvim mapama pre otkrića Amerike - a poštarina dakle da bude 6 evra. 

vookela

Ekskluzivna lokacija, to je.

goofs

Da li je neko porucivao neku glomaznu aparaturu iz inostranstva, tipa trenazni bicikl? Kakva su iskustva i sta mogu, osim debele postarine i jos deblje carine, da ocekujem?

goofs

Verovatno, da :D vise me zanima proces s obzirom na vrlo ogranicenu ponudu tehnike kod nas i mnogo veci/bolji izbor vani.

Frank Pembleton
3 hours ago, goofs said:

Da li je neko porucivao neku glomaznu aparaturu iz inostranstva, tipa trenazni bicikl? Kakva su iskustva i sta mogu, osim debele postarine i jos deblje carine, da ocekujem?

Uhhh kako zatežu na paketima , mogu da zamislim šta bi tu bilo...

Mislim da bi troškovi premašili cenu istih/sličnih kod nas...