Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

imam sledecu situaciju:drugari prave baby shower i imaju wish list na amazonu... e sad posto sam na drugom kraju sveta...kako funkcionise kupovina, a da to sve njima stigne...nisam nikad kupovala preko amazona i nemam nikakvu karticu, al da se sve to izvaditi...jel ima neko voljan da mi objasni?

Link to comment

a jel mozes to malo u detalje da mi pojasnis?koja mi kartica treba i to tako :smislim, isporucuju, san francisco je u pitanju... i jel moze da se poruci tako da stigne na dan baby shower-a?

Link to comment

Ja kupujem ameriken ekspresom i masterom. Moram da priznam da nikada do sada nisam pokusavao da odredim datum prijema posiljke, ali su mi stvari koje su stizale preko upsa dolazile za 5 dana iz amerike.Kada odaberes sta hoces, mozes da upises adrsu koju zelis ako se ne salje na tvoju.Ako odaberes this will be a gift, imas opciju da ti uviju u papir ukrasni i ne stavljaju cenu u paket.Probaj, vazno je samo da imas karticu sve ostalo je jednostavno

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

ma uzmi vizu virtuon u rajfu, ili još bolje ima u intezi isto neka za online plaćanja, samo što ne moraš da imaš minimalan iznos na kartici ko u rajfu (20 evra mislim). nisam koristio za amazon konkretno, al po ostalim shopping satovima jesam, tako da nema razloga da ne radi i na amazonu.

Link to comment

To izdavanje kartica zna da se oduzi i na dve nedelje, tako da bi trebalo da pozuris ako ce ti skoro trebati.edit: ova intesina kartica se zove Internet kartica i ima poseban racun vezan za tu karticu. Mislim da nije bilo nikakvih troskova izdavanja kad sam je vadio. Nisam je doduse koristio za shopping vec samo za placanje nekih online kurseva i share sajtova, ali bi trebalo da je OK. Platio sam jednom i karte online preko iticketa.

Edited by deeps
Link to comment

na dosta americkih pay sajtova ne rade ne americke kartice. za pocetak apple. amazon je OK. datum isporuke mozes da podesis samo ako placas 24h delivery pa platis dan ranije. u suprotnom ide brzo ali nema pravila tj ne mozes da nastimujes.

Link to comment
meni rajfajzenova virtuon kartica ne vredi na amazonu. ni na expediji, btw, a zbog toga sam je i vadila.
čudno, trebalo bi da je ok za amazon - bar sam tako u više navrata poslednjih godina kupovala knjige sa amazona. da li si ih pozvao (banku) da se žališ?
Link to comment
meni rajfajzenova virtuon kartica ne vredi na amazonu. ni na expediji, btw, a zbog toga sam je i vadila.
čudno, trebalo bi da je ok za amazon - bar sam tako u više navrata poslednjih godina kupovala knjige sa amazona. da li si ih pozvao (banku) da se žališ?
i meni šljaka za amazon, naručio nešto pre mesec dana.
Link to comment
Jel ima nekih vesti za PayPal :(
Mislim da se pitanje dolaska PayPala-a podiže na neki nivo koji ne zaslužuje. Realno, internet kupovina zanimljiva je jako malom procentu ljudi u Srbiji.Naravno da nemam ništa protiv da stvari u ovoj zemlji funkcionišu na način na koji funkcionišu u sto drugih, normalnijih zemalja.Vest o podizanju limita na uvoz robe bez carine vidim kao nekakav znak ohrabrenja pred eventualni dolazak PayPala, ali to je samo posmatranje jednog leika.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...