Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Iako uopste nisam racunao na neki konkretan odgovor, ne bejah lenj, te poslah upit paypalu.

Evo sta kaze:

 

 

...

I am glad to inform you that we are constantly working towards expanding the services that we are able to offer to all the countries. I assure you that you'll be notified once the receiving feature is already available in Serbia. Receiving payment to this account will take effect on this month of October.

...

 

:0.6:

Link to comment

Sberbank?

 

hvala, tale, uspelo je. ali jeste bio neki problem sa isplatama, navodno cak ne samo u srbiji. rekli su mi u sberbanci da pre podizanja pozovem kolcentar da provere u kojoj poslovnici funkcionise sistem. budi bog s nama.

Link to comment

Nisam odavno tako dobijao novac pa ne znam za to. Ne čudi me da imaju problema: nekom igrom slučaja sam na crnoj listi (potpuno bez osnova, pomešani identiteti) pa sam novac dobijao na ime supruge.

Link to comment
  • 2 weeks later...

svaka čast! jesi nabo i dobar broj?

svašta sam pazario preko neta al mi za obuću frka jer broj u tako slobodnom tumačenju od proizvođača do proizvođača

 

Uvek možeš da prodaš i da poručiš preciznije sledeći put :)

Link to comment

Sorry ljudi, prebacio sam post na šta ste kupili, greškom sam ga ovde zvizno.

 

Cop - imaš pp

 

Singer - ubo sam perfektno. A i čitao sam komentare u kojima ljudi komentarišu kalup, veličine i sl. Imam već salomon duboke tike koje koristim za planinarenje pa sam znao kakav im je kalup odprilike. Mada se slažem sa tobom da je veliki rizik. Ovo je baš jeftino u odnosu na kod nas, i morao sam da kupim i vidim na šta liči. Ne znam, ili je oriđiđi (tj ono što se kod nas prodaje) ili je aaaaa klasa kopije.

 

Edit: belch, beosport ih valja. Ima u Delta Cityju, i u Inđijskom outletu, kao i nekim on line prodavnicama.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

najgore je što dušmani carinski udare kao tih 800 dinara carinu na nešto što je jeftinije od 50 EUR koje bi trebalo glat da prolazi... :dry:

 

Vidiš, o tome nisam razmišljao, valjda jer sam legao u pola 6 a poštar me probudio u pola 9. U suštini sam podsvesno bio srećan što me nisu klepili više jer ima milion priča kako oni zaguglaju proizvod, vide moje patike za 110e i udare carinu na to, pa se ti posle slikaj iako si platio 26e. Tj, možda su mi udarili samo PDV 20% + neki domaći poštarski troškovi? Ne sećam se šta je pisalo na papiru, pogledaću kad odem kući. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

jel zna neko da mi kazem otprilike koliko bi me izasli svi troskovi koje bi mi naplatila srbija da preko neta ocu da kupim odevni predmet od na primer 100 eura? fala. 

 

Uglavnom je neki prosek oko 30% na cenu. Ide ti carina i pdv, pdv je 20%, carina valjda 10%, neka me neko ispravi ako grešim.

 

Osim ako imaš i poštarinu, pa dodaj i to. 

Link to comment

Uglavnom je neki prosek oko 30% na cenu. Ide ti carina i pdv, pdv je 20%, carina valjda 10%, neka me neko ispravi ako grešim.

 

Osim ako imaš i poštarinu, pa dodaj i to. 

+1 ako je preko 50€ ide carina ako je ispod onda PDV i otvaranje...

Posto je preko onda 32%

Link to comment

jel to otvaranje pošiljke regularna procedura world wide? uglavnom sam dobijao sa pečatom ne podleže carinskom pregledu mada mi se činilo da je svaki put paket pregledan na ovaj ili onaj način :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...