Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Jel narucivao neko telefone iz kine sa pandawill-a i Aliexpress-a? Ima odlicnih telefona kineskih brendova za odlicne pare pa reko da krenem da se raspitujem na vreme posto me na leto ceka zamena telefona.
Od njih naručio ratm majicu, reko aj da probam čisto da vidim šta se dešava, kako su brzi i sl. Cca 45 dana čekao... Doduše, neki china air mail ili tako nešto koji su poznati kao jako brzi. Sa tehnikom ne znam kako je.
Link to comment

Sitne stvari prolaze opusteno, sa tehnikom je vec rizik, mozda prodje a mozda i ne. Kolega je narucio telefon sa nekog sajta, platio 58 usd, carinik je po clanu 'moze mi se' podigao vrednost na 200 usd, bez obzirasto je stigao i racun. Ulozio je zalbu ali mislim da jos nije dobio odgovor.

Link to comment

Aha. Zato kazu ljudi da je najbolje platiti preko pay-pal-a jer postoji odredjeni period do kog mozes da povuces uplatu. Inace ovi sajtovi koje sam naveo salju preko singapurske poste pa dobijes kod i onda u svakom trenutku znas gde ti je paket.Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment

narucim sa asosa neke bluze, nesto jeftino, ispalo ~$20 po bluzi. stigne paket kad tamo unutra, pored mojih bluza i muska D&G kosulja koja kosta tri puta vise nego sve ove bluze zajedno. nigde nista na invoiceu, kontam da je neko u bozicnoj frci oko narudzbina ubacio greskom. prvo sam krenula da gledam kako da im je vratim (posto asosu mozes da vratis samo ono sto imas na invoice koji dobijes uz narudzbinu) ali kad se ispostavilo da taman pasuje mom dragom okrenem se mudrosti nasih starih "nije kome reseno nego kome sudjeno" i gotovo.

Link to comment
  • 3 months later...

Kupio sam od uvodjenja paypala brdo proizvoda preko ebay-a i sve mi je uredno stizalo , bez ikakvih troskova prema posti ili carini (gledao da bude do 50e) ... Pre neki dan mi je stigao neki izvidjacki Gerber noz ali se ispostavilo da se u nekim nijansama razlikuje od originala  . Kada sam ulozio zalbu na to ebay-u oni su me obavestili da su kontaktirali prodavca i da se on slozio da ce mi refundirati sva sredstva bez da vracam posiljku (isto me je obavestio i prodavac par sati kasnije da je to vec ucinio) . Meni je problem sada sto meni ta sredstva nisu legla na karticu , predpostavljam zbog toga sto ne primamo uplate paypala ...  STa se sada dogadja sa tim novcem koji su oni uplatili nazad na moj racun ? Gde se on  zvanicno sada nalazi, postoji li ikakva sansa da dobijem nekako nazad taj novac ...?

Edited by Geograf
Link to comment

Meni je pre nekih godinu dana isto uradjen povracaj novca, kupovao preko ebay-a, posiljka nikad nije stigla (kina), kontaktirao prodavca i isti rekao da nema problema i posle nekih 7-8 dana pare su se pojavile na kartici (Intesa internet kartica).

Link to comment

Meni je pre nekih godinu dana isto uradjen povracaj novca, kupovao preko ebay-a, posiljka nikad nije stigla (kina), kontaktirao prodavca i isti rekao da nema problema i posle nekih 7-8 dana pare su se pojavile na kartici (Intesa internet kartica).

WoW ovo je pravi info koji sam cekao  !! Znaci samo se treba malo strpiti , ja sam mislio da se taj povracaj pojavi odmah ... Meni su svi prodavci preko ebay-a do sada bili vise nego korektni ... :)

Link to comment

ako ti je prodavac vratio starno pare i ako ih ne vidis na bankovnom racunu, mogle bi biti na tvom paypal racunu, i mozes da ih iskoristis da kupis nesto drugo.

 

i drugo, ja ne znam kako tacno sada radi buyer protection preko ebay-a i paypala, ali vjerovatno i dalje postoji vremensko ogranicenje do kada mozes da napravis zvanicnu zalbu paypalu. nekad je bilo 30 ili 45 dana od kupovine, vidi na sajtu. ako ne dobijes lovu nazad uskoro nemoj da te prodavac zavlaci dok rok ne prodje.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...