Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

22 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ja reklamirao neki divajs, proizvođač priznao kvar i poslao novi. piše cena 0€, vat 0€, shipping 0€

šta da očekujem od carine?

 

novi je na sajtu oko 100€

Jebe se njima šta piše na paketu,bojim se da ćeš platiti i carinu i pdv

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 10.9.2020. at 16:34, Haralampije said:

Jebe se njima šta piše na paketu,bojim se da ćeš platiti i carinu i pdv

posle kratke i nadasve sadržajne razmene mailova. dhl mi se izvinjava i moli za pr dana strpljenja

 

paket stiže, troškovi primaoca 0(nula) dinarjev

:fantom:

 

Link to comment
50 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

posle kratke i nadasve sadržajne razmene mailova. dhl mi se izvinjava i moli za pr dana strpljenja

 

paket stiže, troškovi primaoca 0(nula) dinarjev

:fantom:

 

Lepo, mafija je to :fantom: meni su pre iha godina lepo objasnili da editujem u paintu originalnu fakturu iz US da izgleda kao poklon od fizickog lica lol,poklon je bio kao od Johna Smitha iz NY,Ja odradio za 1 min, razlicit font ali sve oke, proslo.Imao si srece ovaj put

Edited by Haralampije
Link to comment

pretpostavio sam da neće ništa naplatiti pošto je pošiljalac napomenuo da sve troškove snosi jer je u pitanju 1 zamena

 

e


* Na tovarnom listu postoji paritet isporuke DDP ili DTP ( Delivery duty paid ) i svi troškovi carinskih dažbina i posredovanja kod nadležnih carinskih organa se fakturišu pošiljaocu pod uslovom da je DHL International doo ovlašćeni špediter od strane uvoznika.

 

:nobles:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

moj DHL stoji na carini od prošlog četvrtka. ne plaćam carinu (isto kao kod kumsa) a razlog odugovlačenja, po rečima neke gđice sa kojom sam razgovarala, su godišnji odmori i kovid. svi papiri koje su tražili da se popune su im dostavljeni u roku od odma.

prethodno je pošiljka iz nepoznatog razloga 1 dan zadržana u briselu.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Screenshot_20201021-151849_Gmail.thumb.jpg.827bafd9bec3a529535e1d0927db10a8.jpg

 

:smiley_hail:

Opet me dere spedicija. O cemu se radi,- patike 52 funte, ok racunala na carinu ali se ispostavi da je shipping od 6 funti vodio jbni DHL i sad mi sledi dodatnih 3240 za spediciju

I onih 5 dokumenata odstampati,popyniti, potpisati, skenirati, vratiti, i pazi ovo- troskove uplatiti i slati, kod UPSa i fedexa sam bar to placala prilikom preuzimanja paketa

 

Kako sam mogla znati da je za posiljku zaduzen DHL ako nije pisalo (samo nesto international delivery) i cena bila nisk8h 6 funti?

 

Sta da odbijem dhl i vrate posiljku, hoce mi vratiti pare za patike(placene paypalom)?

Link to comment

Ako je bilo koji renomirani prodavac koji drzi do online imidza, vratice ti pare kad im stigne nazad posiljka. Kazi im da su te DHL i carina odrali za sumu vecu od same vrednosti paketa.

 

Inace, ja probao da se cenjkam sa DHLom jednom oko tih 3500 dinara, ne jbu dva posto, vracaju nazad paket, ne zanima ih. Nikad vise u zivotu ne porucujem bilo sta preko njih.

 

 

Link to comment

da.

u stvari su oni krivi. https://www.scottsmenswear.com/

DHL je smrdljiv te smrdljiv ali kod ovih na sajtu sam birala international standard delivery, to je onaj royalmail, ceka se malo duze nego dhl/fedex/ups ali ne podleze njihovim uslugama spedicije.

Plus mi nisu poslali ma mail standardni racun nego samo mail 'hvala na porudzbini..itd', pise tu i cena i sve ali ne znam jel ce mi dhl to priznati jer traze bas fakturu

 

ne znam, stalo mi je jako do patika al sam i jako besna sto me deru, ovog puta bez mog biranja (prosli put sam sama birala..platila patike 60 evra vise zbog spedicije, carine i pdv-a i onda se pojave kod nas nakon 6 meseci i to u boljoj boji..)

 

shipping.thumb.jpg.4e8c20e71df9ec402406b04f76ef2fd2.jpg

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Dajte neki predlog za kupovinu tehnike u Srbiji gde moze da se plati karticama iz inostranstva.

 

Onaj sajt dijaspora.shop je odlicna stvar u teoriji, ali im nesto praksa lose ide.

Edited by jms_uk
Link to comment
34 minutes ago, jms_uk said:

Dajte neki predlog za kupovinu tehnike u Srbiji gde moze da se plati karticama iz inostranstva.

 

Onaj sajt dijaspora.shop je odlicna stvar u teoriji, ali im nesto praksa lose ide.

Tehnomanija,ako ne bojkotujes Strica nacije.

Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

Dajte neki predlog za kupovinu tehnike u Srbiji gde moze da se plati karticama iz inostranstva.

 

Onaj sajt dijaspora.shop je odlicna stvar u teoriji, ali im nesto praksa lose ide.

mislim da može i na tehnomedia.rs - to je trenutno jedini neSNS distributer tehnike

Link to comment

ja sam sa gigatronom imao plovicno dobro/lose iskustvo. stranu karticu uzimaju bez problema ali ne razdvajaju kupca (koji je platio stranom karticom) i primaoca u srbiji u smislu da ja ne mogu da upisem svoje podatke. imaju uz dodatno placanje unos robe u stan (masina za ves, 3. sprat bez lifta), ali to ne mogu da platim zajedno sa robom nego posebno. i ne mogu ja kao kupac karticom nego salju primaocu. i ne samo da mu posalju to, nego i racun cele robe. mnogo ruzno po meni. inace dostavili i uneli, taj deo bio u redu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...