Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

15 hours ago, goofs said:

 

Ja sam se dugo zajebavao sa tim Internet karticama, Rajfajzen virtuon, i Intezama, na kraju sam sve pozatvarao i otisao u Telenor. 

 

Imaju pre svega najnapredniji eBanking softver i phone app od svih, imas SMS protekciju kod vecih kupovina, nemas cekanja redova i smaranja sa salterima jer operises samo preko bankomata (uplata/isplata). Imas multicurrency racun (ovo nisam video ni kod jedne druge banke) i sto ti je bitno za Internet kupovinu - kroz aplikaciju mozes lako da deaktiviras karticu za online placanje (mozes i za bankomat i uzivo placanje ako imas potrebe), i onda aktiviras ponovo kad hoces da pazaris.

Najmodernija banka kod nas za privatna lica, bez konkurencije.

 i odlican kurs i 0% provizije za konverziju, ko u boljim menjacnicama..

Link to comment

+1 za Telenor. Intesinu Visu Elektron koristim i dalje samo zato što sa PayPala ne moš' da povučeš pare na MasterCard.

 

Pored svega rečenog gore, otvaranje računa je pesma: završiš najveći deo online, a onda dođe kurir i donese ti papire na potpis, pa posle 10ak dana dobiješ karticu poštom.

Nit šalter jeo, nit šalter mirisao.

Link to comment

Jedino sto ce od 1.6. korisnici Starter paketa imati, izmedju ostalog, proviziju od 1% za placanja karticom (a, poskupece i provizija za placanja na racun) u/prema inostranstvu i 1,5% proviziju za uplate iz inostranstva na karticu (sto ce imati i Progresiv). :dry:

Link to comment

Da, imas jedan broj racuna, a dva saldoa (eur i din). Kada placas preko neta skida ti sa EUR saldoa, ako imas sredstava tu, ako ne onda sam konvertuje dinare u eure (kao sve banke sto rade). A novac mozes da uplatis direkt u ERU u bankomatu, ili da koristis tu njihovu internu menjacnicu pa prebacujes s jednog na drugi. 

Mislim, podrzavaju sve sto podrzavaju ove internet platne kartice u drugim bankama, ali i mnogo vise od toga. I nemas salter. Fcking salter.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Opet počeli da divljaju sa poštarinama, za tri majice poštarijna 19 evra a za 6 majici 25evra. Naručio sam zadnju turu preko posrednika za početak. Čovek naplaćuje proviziju 20% od cene narudžbine i za poštarinu do njega do vas. I ono što je najbitnije plaćanje se vrši prilikom preuzimanja paketa.

Link to comment
24 minutes ago, Moća said:

Opet počeli da divljaju sa poštarinama, za tri majice poštarijna 19 evra a za 6 majici 25evra. Naručio sam zadnju turu preko posrednika za početak. Čovek naplaćuje proviziju 20% od cene narudžbine i za poštarinu do njega do vas. I ono što je najbitnije plaćanje se vrši prilikom preuzimanja paketa.

 

Moze posrednik na PM posto model poslovanja deluje skroz ok... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...