Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Limundo samo dok nema ponuda. Neko u komentarima:

 

 

Quote

 

popovmmarko02. Jun 2016. 22.40

Svakako treba da postoji opcija za prekid, a kao razlog može da bude elementarna nepogoda I tome sl.

Meni je npr poplava napravila nezgodu pa sam dodatno ostavljao molbe da se ne licitira iako je bilo dosta ponuda na licitaciji

 

Jednog lika sam provalio. Ima dva naloga i sa drugim pumpa cenu. Ako ne dostigne cenu koja bi ga zadovoljila on ga "kupi" svojim drugim nalogom.

 

To jos i nekako, al mi je bas dripacki da sebi posle pise hvalospeve u komentarima. Kad pogledas istoriju kupovine tacno se vidi da kupuje samo od tog naloga. I to se nakupova...

 

edit: ovo je verovatno primer one price o maksimalnim ponudama. 

 

2018-05-04_1420.png

 

Nije zanimljivo ovako. Gde je tu draz :)

 

Mada se meni cini da vukivuk ipak nije imao razumevanja i digao je ponudu na kraju. Ne znam samo sta zamislja da ce da dobije celom pricom.

 

Ja bih prvi poludeo da mi maknu predmet u sred aukcije al ako je odmah po postavljanju...

 

Edited by katamaran
Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

 

Ne postoji mogucnost da se prekine aukcija?

na limundu postoji mogućnost da kad prodaješ staviš i opciju 'kupi odmah'. e sad, čini mi se da ako ne staviš tu opciju na početku aukcije, ipak možeš da edituješ u međuvremenu. jednom mi se desilo da sam izvisila za neku jaknu a nije istekla aukcija, pa sam pretpostavila da se to dogodilo...

Link to comment

kad naletis na nesto super za smesne pare pa se nerviras poslednjih 5 minuta da li ces ga i uzeti. Bilo bi skroz nezanimljivo da se u startu zna cena ili samo da zveknes max koliko bi platio. Aukcija je igra.

Link to comment
32 minutes ago, katamaran said:

kad naletis na nesto super za smesne pare pa se nerviras poslednjih 5 minuta da li ces ga i uzeti. Bilo bi skroz nezanimljivo da se u startu zna cena ili samo da zveknes max koliko bi platio. Aukcija je igra.

 

Kao prodavac, ja volim takve kupce - posto umeju da plate vise nego sto nesto vredi/kosta...

Link to comment
52 minutes ago, katamaran said:

kad naletis na nesto super za smesne pare pa se nerviras poslednjih 5 minuta da li ces ga i uzeti. Bilo bi skroz nezanimljivo da se u startu zna cena ili samo da zveknes max koliko bi platio. Aukcija je igra.

 

 

Postoje oni softveri za to. Uneseš kolika je tvoja maksimalna cifra a softver prati aukciju i čim neko biduje, softver biduje malo više, sve dok ima para.

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

 

Kao prodavac, ja volim takve kupce - posto umeju da plate vise nego sto nesto vredi/kosta...

Mene ne bi voleo. Retko koji se usecio sa mnom :D

1 hour ago, Bujodrag said:

 

 

Postoje oni softveri za to. Uneseš kolika je tvoja maksimalna cifra a softver prati aukciju i čim neko biduje, softver biduje malo više, sve dok ima para.

U sustini ti za Limundo ni  ne treba jer tako i funkcionisu aukcije.

 

Meni bi bilo zabavnije bez toga. Da se racuna samo ta cifra koju si ponudio.

 

edit: ovi su izgleda razmenili pozitivne ocene za onaj nepostojeci Kirbi usisivac :)

 

2018-05-04_1914.png

 

opis tacan - usisivac ne postoji. Nije mogao bolje da ga opise.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kome treba vitamina i sportskih suplemenata, na iherb.com su trenutno jako dobri popusti i moze svasta da se nadje povoljno.

 

Nego, da probam jos jednom, iako sam vec pitao sigurno i ranije ali jbg, zaboravio. Koja banka ima najlaksi fazon za internetu kupovinu? Recimo konkretno za ovaj sajt koji sam naveo, to me najvise zanima jer redovno narucujem i koristim/prodajem. Ja sam u UniCredit a kod njih je to nesto komplikovano, jel mogu jednostavno da odem u neku drugu i otvorim karticu samo za onlajn kupovinu bez da mi se plata i ostalo prebacuje tu?

Link to comment

I to sve moze nezavisno od bilo cega, da tu karticu koristim samo i iskljucivo za internet placanje a istovremeno da sve ostalo radim u UniCredit?

Link to comment

Vojvodjanska ima internet karticu koja je meni radila posao. 500 dinara godišnje, 1% provizije. Znam da ima povoljnijih opcija, ali meni je bilo zgodno tako jer mi je to glavna banka. 

 

Ali onda su ispali sise jer su u periodu važenja kartice odlučili da ona više ne bude vezana za EUR namenski račun nego za dinarski račun (valjda tekući). To mi uoošte nije odgovoralo jer sve transakcije imam prema inostranstvu (sa opcijom da platim u EUR), pa mi ne odgovara da plaćam sumanute provizije za konverziju valute.

 

Zvog ovog događaja, ali i još dva u relativno kratkom periodu, dižem sidro iz Vojvođanske čim to bude lakše sprovodivo. 

Link to comment
On 22.5.2018. at 19:34, Zli Gli said:

I to sve moze nezavisno od bilo cega, da tu karticu koristim samo i iskljucivo za internet placanje a istovremeno da sve ostalo radim u UniCredit?

 

Ja sam se dugo zajebavao sa tim Internet karticama, Rajfajzen virtuon, i Intezama, na kraju sam sve pozatvarao i otisao u Telenor. 

 

Imaju pre svega najnapredniji eBanking softver i phone app od svih, imas SMS protekciju kod vecih kupovina, nemas cekanja redova i smaranja sa salterima jer operises samo preko bankomata (uplata/isplata). Imas multicurrency racun (ovo nisam video ni kod jedne druge banke) i sto ti je bitno za Internet kupovinu - kroz aplikaciju mozes lako da deaktiviras karticu za online placanje (mozes i za bankomat i uzivo placanje ako imas potrebe), i onda aktiviras ponovo kad hoces da pazaris.

Najmodernija banka kod nas za privatna lica, bez konkurencije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...