Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

18 minutes ago, goofs said:

Kako si je vratio? Ako ja ovo iskuliram sada, je l DHL vraca posiljku posiljaocu ili je carina zadrzava za sebe?

Reko DHLu da mlogo traže za tu "uslugu" i zamolio ih da vrate pošiljku.

Rutinski odgovorili da je to ok

Edited by maheem
Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Je l mogu ja da odradim taj postupak nekako bez njih, i ako da - kako? :unsure: Mislim, uzeće mi pola vrednosti paketa za neku papirologiju.

I više od pola vrednosti meni uzelo, ali kupih finih stvari pa sam prežalio brzo.

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Je l se razume neko u carinjenje i špedicije i te gluposti?

 

Stiže mi paket preko DHLa, cca vrednost paketa je 50ak $ plus poštarina. Dobio sam mail danas u kom mi DHL traži neke dokumente da odrade tu špediciju za mene, i da će to onako drugarski da mi naplate 3240din, plus taj neki iznos za carinu.
Je l mogu ja da odradim taj postupak nekako bez njih, i ako da - kako? :unsure: Mislim, uzeće mi pola vrednosti paketa za neku papirologiju.

Probaj da se dogovoriš sa njima za manji iznos, akcentujuću ukupnu vrednost pošiljke.

Špediterska usluga u posredovanju je, inače, oko 30€ za daleko veću vrednost robe (za mali broj naimenovanja).

Link to comment

Goofs, pošiljka ti je preko 50€, trebalo bi da te dažbine "države" izađu oko 32%, ne znam, možda su iz DHL nakarikali još nešto...

Traži im specifikaciju računa detaljnu, moguće da je carina procenila vrednost na više...

jbga ja kad kupujem stvari koje su blizu 50€ uvek računam da će da me rebnu ful tih pa ako mi se isplati, naručujem.

Uz ogradu, da nikad nisam naručivao preko DHL...

Link to comment

Da, ali ovo je predcarinski postupak, paket jos nije otisao na procesuiranje u carinu, ovo mene samo oni obavestavaju i traze mi dokumentaciju i kazu da ce cela ta njihova usluga kostati 3240din. A posle dodatno na sve to dolazi to sto ti pominjes - dazbine drzave, pdv i/ili carina. 

Elem, pisao sam DHLu, pokusacu ovo sto Tale predlaze, ako ne, neka salju paket nazad, ko ih sisa, trazicu refund.

Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Da, ali ovo je predcarinski postupak, paket jos nije otisao na procesuiranje u carinu, ovo mene samo oni obavestavaju i traze mi dokumentaciju i kazu da ce cela ta njihova usluga kostati 3240din. A posle dodatno na sve to dolazi to sto ti pominjes - dazbine drzave, pdv i/ili carina. 

Elem, pisao sam DHLu, pokusacu ovo sto Tale predlaze, ako ne, neka salju paket nazad, ko ih sisa, trazicu refund.

Uhhh pa to je baš dosta, vidi da li su negde naglasili da to toliko košta "špediterske usluge" ili šta već... 

Link to comment

dhl je zlocinacko udruzenje, verujem da su direktni naslednik ss trupa.

kakvih sam zajebancija sa njima imao, od recimo 100 narudzbina jedno 10 je proslo bez problema.

vrhunac je bio kad su zagubili posiljku u ekspozituri, pa je usledilo 10 dana prepiski sa nekom pr ribom, ali najglupljih mogucih prepiski, gde su tvrdili da je paket kod njih ali da nije kod njih, te da, posto nisu oni zaduzeni da cuvaju moj paket vise od 10 dana, moram da cekam da ga vrate, pa ponovo da ga porucim.

na kraju se ispostavilo da lezi na stolu u lokalnoj kancelariji, i da je lokalni jako retardirani ali veoma zao lik bukvalno trebao, pre nego sto me je napusio, samo da okrene glavu i pogleda.

ostave ladno paket oko 100 evra vredan na stepenistu. pa onda trpaju nenormalne stvari u postansko sanduce, tipa duks ili nesto lomljivo.

pa ih mrzi da dostave paket, jer je lakse napisati da nisam kotkuce.

a arogancija, ko da su vladari svemira.

Link to comment
7 minutes ago, ToniAdams said:

dhl je zlocinacko udruzenje, verujem da su direktni naslednik ss trupa.

kakvih sam zajebancija sa njima imao, od recimo 100 narudzbina jedno 10 je proslo bez problema.

vrhunac je bio kad su zagubili posiljku u ekspozituri, pa je usledilo 10 dana prepiski sa nekom pr ribom, ali najglupljih mogucih prepiski, gde su tvrdili da je paket kod njih ali da nije kod njih, te da, posto nisu oni zaduzeni da cuvaju moj paket vise od 10 dana, moram da cekam da ga vrate, pa ponovo da ga porucim.

na kraju se ispostavilo da lezi na stolu u lokalnoj kancelariji, i da je lokalni jako retardirani ali veoma zao lik bukvalno trebao, pre nego sto me je napusio, samo da okrene glavu i pogleda.

ostave ladno paket oko 100 evra vredan na stepenistu. pa onda trpaju nenormalne stvari u postansko sanduce, tipa duks ili nesto lomljivo.

pa ih mrzi da dostave paket, jer je lakse napisati da nisam kotkuce.

a arogancija, ko da su vladari svemira.

Zato što su nagruvani korporativnim dilovima. I onda je atmosfera u celoj firmi, da se "boranija" odjebava...

Jednom sam video koliko uzimaju našim zdravstvenim ustanovama za slanje u inostranstvo, sve mi bilo jasno...

Link to comment

brt kloaka

 

mene još jebava onaj aramov švaba, neće da mi kaže jel šalje u srbiju

:usta_škrbava:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...