Jump to content
IGNORED

Sicilija


hazard

Recommended Posts

Pa nije bas tako, pescane se najvise cene u Italiji, ali pored obe ove plaze koje sam stavio imas i plaze sa stenama i kamenjarom......po volji ;)
aj daj te sa stenchugama, ne bilo ti zapovedjeno, nesto mi slabo polazi za googlerukom da ih nadjem :)
Link to comment
mada ova ti nije bas blizu
pa podseca na pamukale, al 'di turchi' u nazivu verovatno nije zbog toga :Dlepo na oko, ne znam kakvo je za 'konzumaciju'nije ni preterano daleko, hvala za info, mogucnost uvrstavanja u itinerer 85% ;)al.. Ilaria i Sara se bas zabavljaju..
Link to comment
al.. Ilaria i Sara se bas zabavljaju..
:lol: :lol: :lol: Ime "dei turchi" dobilo zbog turskih i arapskih gusara koji su se tu skrivali.Nego ovo evociranje sicilijanskih mi uspomena mi proizvelo zestoku nostalgiju :wub: :wub: :wub: Ali vec sam uplatio Sardiniju :P
Link to comment

znam za San Vito Lo Capo, to cu ici sigurno, a i na scala dei turchi kada budem obilazio agridjento (kolima)a kada budem obilazio Sirakuzu & okolinu, hteo sam takodje da svratim do neke plaze, a od svih koje sam gledao ova kod Nota (sto si postavio) mi izgleda najbolje

Link to comment
  • 2 weeks later...

juce sam u palermu prisustvovala okupljanju gostiju za svadbu,ispred crkve ex oratorio del s.s. (diecimila martiri, 1580) - u zabacenoj ulici s oronulim fasadamaprvo sam mislila da je u pitanju sahrana jer su svi bili u crnom i namrgodjeni, onda videla malo dalje mladu kako stize u 'fijakeru' ispred crkve :)moje tacke boravka - catania-taormina-etna -siracusa-gardini naxos-palermoa presto

Link to comment
Zar u Palermu ima neoronulih fasada??Ocekujemo neke lepe slicke s Etne? Nisi isla na festu u Pallazzolo Acreide?
haha, u pravu si za fasade. (i ne samo u palermu)etna je svakako a must, mnogo toga nisam sitgla, drugi putbacicu ti link na pm, nemam vremena za 4um do daljnjeg. :)
Link to comment

i kako bilo? bejah 12. dana s' devojkom sad' pocetkom avgusta u palermu i utisci su fenomenalni, potpuno razliciti od horor prica koje sam citao, te ih shodno iscekivao - nidje skuter-bandita, nista sicilijanski yobovi koji dobacuju (riba je plava), nista od kalsa je nocu opasna (dapace, na pjaci madjone smo se u onom grill&alcohol&ganja-infused ludilu, par noci super isprovodili), nativci uber ljubazni.. smestaj tj. apartman nadjen preko neta, izvrstan, plaze (mondelo, cefalu, san vito..) vrlo fine, cene k'o u bg-u a sam palermo fantasticno zivopisna kakofonija stilova, zvukova i mirisa. svratili do katanije (bez veze) sirakuze i taormine, na drugoj strani bilo do trapanija, ericea i doline hramova..ja sam za rim-palermo bukirao wind jet koji su se pokazali kao vrlo korektni, uostalom kao i wizz (doduse bilo mi zao sto u naletu cicijastva nisam uplatio extra legroom za jebeni' 5€..), ali smo prvu noc proveli na fjumicinu a poslednji dan (ran dolazak i kasnovecernje poletanje) u samom rimu u kome je, naravno, bilo najmanje rimljana i nepodnosljiva guzva turista (da, uspeli smo da zabodemo neki kafic u kome su nas dve koka kole ispokostale 16€ :isuse:)...suma suma.- iskustvo za nezaborav.

Link to comment

ha ha, ti kao da si isao skoro isto kao i ja (samo sto ja nisam isao windjetom vec budjavim blu expressom) i nisam bio do Trapanija i Ericea (tj. Erice sam video iz busa na putu za San Vito lo Kapo).Isto kao i ti blejali smo celu noc na aerodromu u Rimu prvo vece (iskustvo sa aerodromima i aviokompanijama objasnih detaljno na drugom topiku pa necu opet da smaram) i stigli smo u Palermo rano ujutru.Smestaj - Hotel Europa (preko expedije 230 evra po osobi za 13 nocenja), tri zvezdice, u novijem delu centra Palerma (odmah od coska sa Via della Liberta, blizu Politeama), 3 zvezdice, ocigledno poznat uglavnom poslovno orijentisan hotel, obilan dorucak (ali po italijanskom obicaju - samo slatko), besplatan wifi, malo je stariji hotel ali inace odlican, soba ogromna za te pare. Srecom nismo morali da cekamo do 12, 1 da udjemo u sobu (bili smo u Palermu vec oko 10), i mogli smo odma da odspavamo i oporavimo se od nocnog bdenja na Fjumicinu. I onda popodne, kao sta cemo gde cemo, znali smo da je najveca plaza u Palermu Mondelo, izadjemo na ulicu kada ono ispred hotela prakticno prolazi bus (806) za Mondelo. I mi aj na plazu. Nekih 20 minuta voznje i to je to. Inace dnevna karta za prevoz (24h) koja vazi sa sve moguce linije (ukljucujuci i dalja predgradja gde ima jos plaza) je 3 i po evra. Bus od aerodroma do grada (centralna zel. stanica) ide na svakih pola sata (od tipa pola 5 pa do nesto iza ponoci), putuje oko 35 min. i stajao nam je isto skoro pa ispred hotela, i karta kosta 5-6 eura. I prilicno tacno dolazi po napisanom rasporedu na stanici.E sad, Mondelo. Tu smo blejali to prvo popodne kao i prepodne sledeceg dana. Plaza je velika, dugacka, pescana ("standardan" pesak nista posebno), uglavnom svuda pesak i u vodi, dosta dugacak plicak, voda uglavnom prilicno cista i topla. Bila ja krcata, cini mi se uglavnom lokalaca, i nije bas bilo puno mesta za "dz" lezanje na plazi (mi nismo uzimali lezaljke niti suncobrane niti ista) ima par poteza sirine tipa 20-30m koji su "javni" skroz od pocetka plaze pa do vode, ostatak plaze je dostupan svima samo neka 3-4 metra (ako i toliko, na nekim mestima) od vode, a ostalo je zagradjeno - prvo, ogroman deo plaze zauzimaju neke drvene kucice ciji su vlasnici/zakupnici ocigledno lokalci koji redovno bleje tu (unutra se ljudi presvlace, drze stolove, suncobrane, lezaljke i tako dalje), i to malo izgleda bizarno redovi i redovi tih kucica (ja prvo mislio da su neki WCeji, ali shvatio da nema sanse jer ih ima previse) sve do na 3-4 metra od vode, a izmedju redova deo plaze koji je ocigledno rezervisan za vlasnike/zakupnike kucica. Te kucice zauzimaju recimo pola plaze. Ostatak je ogradjen sa lezaljkama i suncobranima (standardni paket je 2 spojene lezaljke i suncobran), za dvoje ceo dan je oko 25 evra valjda (samo sam na brzaka bacio oko na cene), za dvoje posle 2 popodne je valjda bilo 14, i to je takodje izdeljeno na deo za dnevne i sezonske goste. I to nisu samo lezaljke i suncobran, vec ceo jedan ogradjeni (ogradom tj. konopcem) "kompleks", sa kaficima, svlacionicama, tusevima, WCima itd. Medjutim na plazi ima i WC i tus za dz, tj. mislim da je namenjen ovima u kucicama ali je ulaz slobodan i niko to ne kontrolise. S obzirom da nismo imali nameru da placamo ulaz 2 dana nam je bilo dosta, jer je kao sto rekoh bio krkljanac i totalna guzva, ali nije bilo nepodnosljivo (doduse mi smo oba puta bili radnim danom - vikendom je verovatno pet puta veci haos), i plaza kao plaza je generalno OK. Pejsaz lep, sa planinama uz obala na obe strane, ali nista "specijalno" u odnosu na ono sto Sicilija ume da ponudi.Mene su najvise fascinirali prodavci na plazama, jer preko "standardne ponude" koju ocekujete (Indusi sa dzidzabidzama narukvicama i sl., likovi sa picem, kokosem pa cak i pastom) ima likova koji prodaju haljine - i to ne par haljina, nego guraju kroz pesak neku ogromnu skalameriju sa ofingerima i tipa 50ak haljina, i jos bolje zene koje ih zaustavljaju najnormalnije i gledaju, razgledaju, itd. - i vrhunac: likovi koji na plazi prodaju dzogere. Da, krpe za pod. Mi smo prvo bili u fazonu ma jok, nema sanse, to su neki suncobrani ili nesto....ali nisu. To su dzogeri, pravi pravcati. I tako dok sedim zacudjen i pitam zasto je neko dosao na ideju da prodaje dzogere po plazi prodje pored mene baba koja je ocigledno upravo kupila dzoger i nosi ga kuci...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...