Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Evo me na kraju cetvrte sezone. Mozda sam propustio, ali ne secam se da se negde uopste pominje majka od Skyler i Marie. S obzirom na to koliko su njih dve pomerene svaka na svoj nacin, mogao je da se napravi jedan raskosan zaplet sa Waltovom tastom. :D

Link to comment

Zavrsio sezonu. Naaah, bas veliko razocaranje. Odnos Walta i Pinkmana je glup do bola. Anyway, od necega sto je pocelo kao 9, doslo je do jedva 6.

Link to comment
25 minutes ago, ultra plasticni said:

+1

Mnogo bolji BCS

 

Dacu mu sansu. U BB je neverovatno kako sjebavaju najpotentnije likove - Gusa, Mikea, Saula - svi ispadaju moroni u sluzbi odrazavanja Walta u zivotu i funkciji. Nemam nikakvu zelju da gledam petu sezonu.

  • +1 1
Link to comment

Jel se šalite da je bolji BCS? :) Ne pamtim da sam gledao išta dosadnije od BCS sezone 4, no već od treće je krenuo osetan pad kvaliteta koji bukvalno ni u jednom momentu nije bio na nivou BB...
 

Sa obzirom da serija ima već 5 sezona i čeka se šesta, poslednja, nisam siguran ni da vredi toliko investiranog vremena, najiskrenije.

  • +1 1
Link to comment

Ritam nereda ftw

 

Treća jeste malo slabija, ali na kraju se pokupi i opet postaje odlično, dok mi BB uopšte nije legla. Jbg toliko su mi je hvalili, a ono ispade tri klase ispod Homicide i dve ispod The Wire.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, napadaj said:

Ritam nereda ftw

 

Treća jeste malo slabija, ali na kraju se pokupi i opet postaje odlično, dok mi BB uopšte nije legla. Jbg toliko su mi je hvalili, a ono ispade tri klase ispod Homicide i dve ispod The Wire.

 

BB pocinje odlicno, prva sezona stvarno drzi paznju s tom transformacijom Walta. Od druge krece pad koji odrzavaju sporednim likovima, a od trece ide zestoka kupovina vremena i cedjenje suve drenovine.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
On 6.8.2021. at 19:23, chandra said:

 

BB pocinje odlicno, prva sezona stvarno drzi paznju s tom transformacijom Walta. Od druge krece pad koji odrzavaju sporednim likovima, a od trece ide zestoka kupovina vremena i cedjenje suve drenovine.

 

+1

 

Prva i potonja sezona vrijede, a ono izmedju je nepotrebno dugacki filer.

Link to comment
  • 4 months later...

Završio Breaking Bad nakon višegodišnjeg gustiranja i gledanja nekim svojim tempom samo kada mi je baš gušt. Prošle sedmice sam slistio završnu sezonu, a sinoć i film. Ovo je jedna od najboljih ikad. Jedino mi još na pamet padaju Sopranosi da su uspijevali da ostanu konstantni u sezonama od po debelo preko 10 epizoda, a da svaka bude dramaturški zaokružena i zanimljiva. Odavno se više tako ne piše, brzi konzumerizam diktira kraću formu.

 

Nisam primijetio otezanje između prve i posljednje sezone, možda zato što sam pravio baš velike pauze, pa sam uvijek imao takoreći svjež start.

 

Privatno sam priželjkivao scenu u kojoj će Volt i Henk da se nađu okruženi naoružanim banditima i da tada Volt ispred svog zabezeknutog badže mijenja facu u ledenog Hajzenberga, stavlja šeširić i kroz zube mu procijedi: "Play this with me if you wanna stay alive", okreće se i objašnjava da mu je Henk tajni kontakt u DEA bez kojeg biznis nikada ne bi bio moguć. Al ga ovaj kasnije ipak hapsi i sve odleti u zrak ili tako nešto..

 

U posljednjoj sezoni su olako ispustili pretjerano katatoničnog Džesija, ali valjda je moralo da bi priča škljocnula u detaljima.

  • +1 1
Link to comment

Pa OK mi je da se zaokruži priča o Džesiju, što reče neko par strana ranije, pošto je stvarno bio skrajnut u 5. sezoni. Sigurica je što su samo nastavili radnju na posljednjem rezu završne epizode. Strahovao sam da će Volt da preživi, pa suđenje, pa bjekstvo iz zatvora topljenjem rešetki prahom koji je smućkao iz kuhinjskih začina i sadržaja wc šolje..

 

Upadljivo da su svi glumci stariji nekoliko godina u odnosu na temporalni kontinuum, najviše se ubucio Tod.

 

Mislim da bi bolje leglo da sam napravio pauzu, kako bog zapovjeda, ali ne da đavo mira. Bindžovanje (nekad) kvari utisak.

 

edit:

Serija je prepuna upečatljivih likova sa obje strane pisanih i moralnih zakona. U filmu Skini ima vrhunsku minijaturu, kada skida kapu u činu potpunog ogoljavanja pred svojim herojem i nenametljivo mu osigurava plan kojim ga spasava.. Pa Majk - jedan od najkul negativaca ikad, sigurno se pisalo o tome na ovom topiku. Kad ovako osjećam da će mi serija nedostajati, znači da je valjala.

 

Edited by autsajder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...