Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

On 12.10.2019. at 11:59, Conspirator said:

Vredi svakako pogledati film i zbog možda poslednje Forsterove uloge, ne znam da li je snimao išta posle ovog filma.

 

Bio je u jednoj od poslednjih epizoda Modern Family, tad je i njegov lik umro, bas matoro izgleda tu, velika razlika u odnosu na El Camino.

 

On 12.10.2019. at 0:35, jimi said:

Film je bespotreban i besmislen.

 

Apsolutni +1 nikakve radnje, gomila deleted scena, samo hvata na nostagiju i nista vise. Bar nema Flina i keve mu. E i skapirao sam da mu je ona riba bila Dzesika Dzons :DMeth Dejmon je postao Fet-Meth Dejmon.

Stvarno moraju da iskuliraju sa ovim post-filmovima jakih i dobrih serija.

Link to comment
  • 2 months later...
On 21.10.2019. at 21:13, Fakundo Sava said:

Imali u El Caminu spojlera za Better call Soul,nisam još gledao seriju a u  planu je,namam neku ideju šta bih sledeće a da je završeno

Neverovatno zvuči, ali ima spojlera u Breaking bad-u za zadnju epizodu i predstojeću sezonu Better call Soul-a. Preciznije, u epizodi S02E08 (a epizodu nazvali Better call Saul) prikazana pre 11 godina, gde bi događaji hronološki trebali biti tik ispred završetka BCS ili bar paralelno kad bude išla 6-ta sezona.

 

Kako ovih dana gledam ponovo BB, a odgledao sam sve dosadašnje sezone BCS, nametnuo se zanimljiv detalj koji izgovara Saul u njegovoj premijernoj epizodi. Pre 11 godina ne verujem da je ikom bilo jasno (osim piscima i producentima) o čemu je Saul u jednoj delikatnoj situaciji baljezgao.

 

staviću u spojler radi onih koji nisu odgledali nezavršeni BCS

Spoiler

Kada Walt i Jesse otmu Saul-a jer je ovaj odbio 10.000 $ mita da spašava kako god može uhapšenog Džesijevog drugara dilera, voze ga noću u pustinju i pred iskopanu rupu kao grob skidaju mu kesu sa glave i blefiraju ga. Saul se dernja: "Ne ne ne ne... nisam bio ja, bio je Ignjacio on je taj",  pa na španskom natuca da je prijatelj kartela i u zadnjoj rečenici pita: "Jel' vas Lalo poslao?"

 

Edited by J-♣
Link to comment

Meni se taj film El Camino uopste nije svideo, potpuno nepotreban i bez veze kvari jednu tako dobru seriju ciji je kraj bio sasvim dovoljan.

 

Better Call Saul mi se u pocetku svideo, pa mi je onda i on postao totalno bezveze, medjutim ova zadnja sezona mi je bila znatno bolja i jedva cekam sledecu.

 

Nego da se vratim na dobri stari Breaking Bad, to mi je trenutno peta najomiljena serija svih vremena, jedino mi se vise svidjaju Sopranos, Taboo, Wire i Gomorrah.

Sve sezone su mi bile super, nije bilo nikakvog praznog hoda, cela glumacka postava je vrhunski odradila svoj posao, mislim da sam seriju tri puta reprizirao.

Posto sam zaludjenik za streetwear, tokom celog gledanja serije jedan detalj mi je konstantno upadao u oci, a vidim da na Internetu to niko nije provalio.

Naime u svakoj epizodi Jesse Pinkman je imao neku formu lobanje na majici, duksu ili jakni, veca ili manja, sa ili bez kostiju, ali uvek je bila prisutna :evil:

Link to comment
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Ja tek pre neki dan krenuo da gledam. Odbijao me sav hajp oko serije. I onda za 3-4 dana odgledao 3 sezone. Ima briljantnih momenata i genijalnih karaktera. Zasluzuje 9+ sa IMDB-a. I za sada prica odlicno vozi, pa nema cak ni mnogo wtf scena ni kradje vremena (osim epizode kad jure muvu u labu koju sam celu gledao na preskok). Jedini lik koji mi pakleno ide na kurac je Pinkman - mogli su komotno da ga ubiju u nekom trenutku. Dosadan je taman koliko bi bilo dosadno gledati lika ciji je mozak unisten methom. Ok, ocena za umetnicki dojam, ali daj, bre, saraj malo. Pritom kompromituje Waltov karakter kao nekoga ko je spreman da predje svaku granicu, ali nije spreman ni po koju cenu da pusti niz vodu ovog morona.

Link to comment
9 minutes ago, chandra said:

ni kradje vremena (osim epizode kad jure muvu u labu koju sam celu gledao na preskok).

 

Bice bolje na trece gledanje

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, chandra said:

 nema cak ni mnogo wtf scena ni kradje vremena (osim epizode kad jure muvu u labu koju sam celu gledao na preskok).

 

Ta epizoda je kljuc serije.

 

 

  • +1 3
Link to comment
46 minutes ago, Caligula said:

 

Ta epizoda je kljuc serije.

 

 

 

Ozbiljno? Mene opako smorila, mislim da sam odgledao 10 min od cele epizode.

Link to comment
6 minutes ago, chandra said:

 

Ozbiljno? Mene opako smorila, mislim da sam odgledao 10 min od cele epizode.

 

E jbg.

 

To je tako tanano i dobro uradjeno, dijalozi, simbolika hvatanja muve i uopste zelja da nema prljavstine u zivotu i delanju a prljavstina svuda. Tu je kljucan njihov dijalog zapravo, stvari o kojima pricaju, njihov odnos. O teatarskoj formi da ne govorim, majstorski odradjeno i ubaceno bas gde treba.

 

Meni je ta epizoda malo remek delo, taman koliko i osma epizoda Twin Piksa.

Edited by Caligula
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Caligula said:

 

E jbg.

 

To je tako tanano i dobro uradjeno, dijalozi, simbolika hvatanja muve i uopste zelja da nema prljavstine u zivotu i delanju a prljavstina svuda. Tu je kljucan njihov dijalog zapravo, stvari o kojima pricaju, njihov odnos. O teatarskoj formi da ne govorim, majstorski odradjeno i ubaceno bas gde treba.

 

Meni je ta epizoda malo remek delo, taman koliko i osma epizoda Twin Piksa.

 

Meni je tananost promakla. Ok, simbolika i sve, ali bas je sve predugo i razvuceno. A inace se uvrezio taj trend da se sve zivo na tv poredi sa TP. BB je fantasticna serija, ali poredjenje sa TP - babe i zabe.

Link to comment
5 minutes ago, chandra said:

 

Meni je tananost promakla. Ok, simbolika i sve, ali bas je sve predugo i razvuceno. A inace se uvrezio taj trend da se sve zivo na tv poredi sa TP. BB je fantasticna serija, ali poredjenje sa TP - babe i zabe.

 

Ma ne poredim itch u kvalitativnom ili bilo kom smislu, samo ilustrujem sta je za mene key epizoda.

 

Sto se tice promicanja tananosti, sam si rekao da si preskakao delove. Tesko ces tananu nit tako uhvatiti.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

Ja tek pre neki dan krenuo da gledam. Odbijao me sav hajp oko serije. I onda za 3-4 dana odgledao 3 sezone. Ima briljantnih momenata i genijalnih karaktera. Zasluzuje 9+ sa IMDB-a. I za sada prica odlicno vozi, pa nema cak ni mnogo wtf scena ni kradje vremena (osim epizode kad jure muvu u labu koju sam celu gledao na preskok). Jedini lik koji mi pakleno ide na kurac je Pinkman - mogli su komotno da ga ubiju u nekom trenutku. Dosadan je taman koliko bi bilo dosadno gledati lika ciji je mozak unisten methom. Ok, ocena za umetnicki dojam, ali daj, bre, saraj malo. Pritom kompromituje Waltov karakter kao nekoga ko je spreman da predje svaku granicu, ali nije spreman ni po koju cenu da pusti niz vodu ovog morona.

 

Pinkmen je po planu trebao biti ubiven na kraju prve sezone ali iz nekog nepoznatog razloga ljudi se emotivno vezuju za morone pa im se ugadja. Zato posle vise nisu uspeli da ne ostave utisak da je lik visak i opterecenje za radnju, narocito kad i ultra obazrivi Gas predje preko njegovih mana i zgotivi ga. Najgore je pred kraj kad mu padaju na pamet genijalne ideje kojima zaseni pamet i iskustvo starijih kolega.

 

Uz Pinkmena jos dva prominentna lika koji kvare celu seriju . Prvi je Gas koji je trebao da se pojavi samo u jednoj epizodi da dogovori isporuku. Drugi je Majk koji je izgledao da se pojavljuje da pospremi Dzesijevo sranje i da se nece duze zadrzavati. Prvobitnu sudbinu prve dvojice sam negde procitao u zanimljivostima o seriji a za psolednjeg je to moj utisak.

 

Bonus debelizam su oni Frit i Frut.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, jimi said:

Drugi je Majk koji je izgledao da se pojavljuje da pospremi Dzesijevo sranje i da se nece duze zadrzavati. Prvobitnu sudbinu prve dvojice sam negde procitao u zanimljivostima o seriji a za psolednjeg je to moj utisak.

Мајк је једини лик у серији за кога сам се емотивно везао, јер карактерно личи на мог деду, делом и физички, а и по занатским прецизностима у извођењу сваког рада, од најтривијалнијег кућног посла до најсложеније операције. Једно оличење природне поузданости и прецизности.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...