Jump to content
IGNORED

(Ne)završetak radova na Gazeli zbog povlačenja EIB kredita


Recommended Posts

jebiga, malo mi smor kenjaza svih nas sa, u odnosu na nomade, lagodnih pozicija. reko si da ne bi ustupio, sto ne znaci da ne mozes da primis na gajbu. :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    32

  • hazard

    28

  • harper

    22

  • kim_philby

    21

pa naselis nomade na gajbu i bice ti lakse :)
Jedino ako gajba ima tockove. :D Da znate kakvu muku muce razne drzave sa svojim travellers i pokusajima da im se obezbedi da uzivaju osnovna prava kakva uzivaju i svi ostali stanovnici doticnih drzava a da pritom ne narusavaju njihov way of life, odnosili biste se prema tom problemu s duznim postovanjem. <_<
Link to comment
jebiga, malo mi smor kenjaza svih nas sa, u odnosu na nomade, lagodnih pozicija.
pa sta predlazes, da odemo da zivimo pod mostom, ili da cutimo? svako od nas ima neke poluge moci koje moze da pokrene ako mu je stalo do necega. peticije, razliciti izborni mehanizmi, direktni aktivizam, novcana pomoc. a sve to pocinje od dijaloga. sto se mene tice, dovoljno sam razgovarao sa Romima o svim ovim stvarima da bih stekao sliku o njihovom polozaju. na osnovu onoga sto citam na forumu, zakljucujem da osim mene, Harpera i jos par forumasa, gotovo niko nema bas najjasniju predstavu sa cime se suocavaju Romi u svakodnevnom zivotu, i mislim da je veoma bitno razgovarati o tome.
Link to comment
pa sta predlazes, da odemo da zivimo pod mostom, ili da cutimo?
moze oba?jedis se bezveze, bolje pokreci te poluge moci. Edited by ToniAdams
Link to comment
sto se mene tice, dovoljno sam razgovarao sa Romima o svim ovim stvarima da bih stekao sliku o njihovom polozaju. na osnovu onoga sto citam na forumu, zakljucujem da osim mene, Harpera i jos par forumasa, gotovo niko nema bas najjasniju predstavu sa cime se suocavaju Romi u svakodnevnom zivotu, i mislim da je veoma bitno razgovarati o tome.
Što se mene tiče, od drugog do četvrtog razreda sam svakodnevno, na putu za školu morao da prolazim kroz romsko naselje (sadašnja ulica Vojislava Ilića, posle "plavog mosta", Medak 3) i svakodnevno sam se divno igrao sa ljupkim romskim dečacima "žmurke", "otmi mu pare za užinu" i "udri klinca kad je sam", tako da sam i ja stekao svoju predstavu o njihovom položaju.Nisam za to da im se daju ikakve povlastice, ali, ako je potpisan ugovor s EIB, onda ima da se ispoštuje ono što u njemu piše.Bolje da se daju pare na to nego za tupave sajtove, po 50.000€ svaki.
Link to comment
Što se mene tiče, od drugog do četvrtog razreda sam svakodnevno, na putu za školu morao da prolazim kroz romsko naselje (sadašnja ulica Vojislava Ilića, posle "plavog mosta", Medak 3) i svakodnevno sam se divno igrao sa ljupkim romskim dečacima "žmurke", "otmi mu pare za užinu" i "udri klinca kad je sam", tako da sam i ja stekao svoju predstavu o njihovom položaju.
ako neko zamišlja siromašne ljude kao bledu decu sa kačketima koja govore "molim Vas gospodine, ja bih još malo", mogao bi se gadno iznenaditi u nekom slamu. tebi su otimali pare za užinu, a meni su u bujanovačkom naselju Salvatore radikalski aktivisti, Romi koji su se uvukli kome treba i koji su se bogatili na račun lokalnih Roma, pretili da će me zaklati i baciti u jarak zbog fotografisanja nečega što je bilo plaćeno ali nije urađeno. svega ima, i nisam baš siguran kako je ovo što si ispričao promenilo tvoju sliku o romskoj problematici.inače ovo što si ispričao ja sam doživljavao pre svega od ljupkih srpskih dečaka, kada bih prolazio kroz, kako se to govorilo, tuđ kraj. sa Romima nisam imao problema, jer su bili u mom kraju.
Link to comment

Kao klinac tukao sam se sa Romima mirio se ali su mi bili medju najboljim ortacima u detinjstvu.I sta sad i kakve to veze ima sa pravima ili bolje receno nepravima Roma?

Edited by bergasa19
Link to comment
ili prepoznaje ogroman broj glasova koji može da dobije na konto obračuna sa Romima
Nije to obracun sa Romima. Djilas je jedini u gradskoj upravi uradio svoj posao - seo i izracunao koliko taj kredit kosta. Kamata od 10%? Dovidjenja prijatno, uzecemo komercijalni kredit.Za takav stav, imace moj glas na sledecim izborima. Plasim se da cemo tek otkrivati kakvim uslovima nas caste ostali kreditori.
Link to comment

Hteo sam nešto da napišem Vasi, kako je nesretno ubacio neodrživu paralelu sa izbeglicama u priču, te da izbegava da odgovori koliki je procenat od njegovog poreza otišao na njih, da bi mogao da o'ladi sa potenciranjem komunikacije sa Romima (moš' misliti - on komunicira sa Romima!) da ne bi ušli u ciganometriju, te da više prestane sa zgražavanjem i učitavanjem svega i svačega svakom članu foruma koji se ne može prikačiti na jedan od njegovih justice_for... mod-ova, ali me konačno porazila količina otvorenog licemerja u ovom post-u, sve sa:

Naravno da nisam bas toliko principijelan da bih taj stan ustupio bilo kome, ali mi ne pada na pamet da sada moralisticki cokcem kada drzava da stan nekome ko nema ni kuceta ni maceta ni cushy job u drzavnoj firmi, nego zivi pod mostom.
Ja neću ništa, ali imam dobru ideju šta bi Ti na ovo rekli moji, sremački cigani.
Link to comment
Nije to obracun sa Romima. Djilas je jedini u gradskoj upravi uradio svoj posao - seo i izracunao koliko taj kredit kosta. Kamata od 10%? Dovidjenja prijatno, uzecemo komercijalni kredit.Za takav stav, imace moj glas na sledecim izborima. Plasim se da cemo tek otkrivati kakvim uslovima nas caste ostali kreditori.
Ali to nije kamata, tih pet miliona što se spominje u uvodnom postu se ne vraćaju banci nego se ulažu u neke stanove. Koliko bi koštalo da sami izgradimo te stanove bez da nas uslovljavaju? Pet miliona za 114 stanova, izađe oko 47 hiljada po stanu?Još 1, potpišeš ugovor sa eibom i sad se setiš da ti je skupo? Neozbiljno...
Link to comment
Nije to obracun sa Romima. Djilas je jedini u gradskoj upravi uradio svoj posao - seo i izracunao koliko taj kredit kosta. Kamata od 10%? Dovidjenja prijatno, uzecemo komercijalni kredit.Za takav stav, imace moj glas na sledecim izborima. Plasim se da cemo tek otkrivati kakvim uslovima nas caste ostali kreditori.
to nije kamata. mislim da je to neko vec lepo objasnio pre par strana.edit: a evo i hartmann :P bunovan sam i odo setat psa Edited by kim_philby
Link to comment
Ali to nije kamata, tih pet miliona što se spominje u uvodnom postu se ne vraćaju banci nego se ulažu u neke stanove. Koliko bi koštalo da sami izgradimo te stanove bez da nas uslovljavaju? Pet miliona za 114 stanova, izađe oko 47 hiljada po stanu?Još 1, potpišeš ugovor sa eibom i sad se setiš da ti je skupo? Neozbiljno...
Ma ja to znam od pocetka, ali zato i podrzavam Djilasa - seo i izracunao koliko to nas STVARNO kosta, i stavio rampu. Inace, imbecilni dogovor sa EIB je potpisao imbecilni Branko Jocic i to je najbolji dokaz neophodnosti decentralizacije...gradjane Beograda zaduzuje neki direktor javnog preduzeca koga gradjani nisu ni birali?!Takodje, Djilas je bio protiv takvog dogovora jos pre nego sto je ceo program poceo, on je jos tada trazio da se uzme kredit pod normalnim uslovima i izvodio istu racunicu. Da me ne mrzi, pronasao bih postove od tada, prica je vec bila aktuelna.Mi za bogougodne socijalne akcije jednostavno nemamo para i iza toga nema nicega. Na stranu sto sam s Vasom vec diskutovao o pravdi: zasto da socijalne stanove dobije ekipa ispod Gazele koja nece u Barajevo, nece licne karte, nece decu u skolu itd., a ne Romi podstanari iz Orlovskog naselja koji rade u Gradskoj cistoci, placaju porez i placaju kiriju i komunalije: da li je potrebno da ti posteni ljudi pocnu da se inate sa drzavom i blokiraju ulice da bi se neko setio njih?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...