Jump to content
IGNORED

Slusni apararti...


Moća

Recommended Posts

Imam problem sa sluhom i sada kada treba da nadjem posao resio sam da uzmem slusni aparat jer ne zelim da rizikujem da na poslu da bog sluha zajebem nesto i napravim neko sranje.Ako neko ima iskustva vezano za cenu i sta jos treba da se zna molio bih ga da mi ovde napise.

Link to comment

Nadam se da si prvo proverio sa doktorom da ti treba slusni aparat?Pitam zato sto moja majka ima problema sa sluhom koje, na zalost, slusni aparat ne moze da ispravi.

Imam problem sa sluhom i sada kada treba da nadjem posao resio sam da uzmem slusni aparat jer ne zelim da rizikujem da na poslu da bog sluha zajebem nesto i napravim neko sranje.Ako neko ima iskustva vezano za cenu i sta jos treba da se zna molio bih ga da mi ovde napise.
Link to comment

Jos kao klincu su mi doktori preporucili aparat ali su neki doktori rekli da je bolje da se saceka da prodje pubertet jer se telo razvija i postoji mogucnost da se sluh popravi bar malo. Prosao pubertet a proslo i studiranje tako da sad vise nema vrdanja :) da napravim neku milionsku stetu pa da kukam :)

Link to comment

Zavisi Moco.To mi bas i nije specijalnost al mislim da bez minimum 400 evra ne mozes proci.Zavisi i koje ostecenje imas,tj.sta je razlog slabijeg sluha.

Edited by Tastatura
Link to comment

Pogledaj ovde: http://www.studiopulsar.com/medel_implanti.htmRaspitivala sam se kod njih u vezi maminog tinitusa ali ona neće ništa da preduzima. A imaju različite slušne aparate, unutrašnje i spoljašnje, kombo-varijante za tinitus i sl. Rekli su mi da u rade probnu varijantu, par dana nosiš neki aparat koji ti oni podese baš za tvoj slučaj pa ako ti odgovara kupuješ i sl. Tako nekako, ne sećam se sad dovoljno detalja a mama ionako neće ni da čuje za tu opciju. Još.To je inače privatna ordinacija na koju sam natrapala kada sam uobrazila da imam nešto u slušnom kanalu. Doktor mi je slikom (kamerica u uvo, slika na monitor) pokazao da je sve čisto (ne znam zašto sam nekoliko dana imala čudan osećaj), bio veoma ljubazan, popričao sa mnom, dao mi snimak sluha i na kraju nije hteo ništa da mi naplati jer nije imao nikakvu intervenciju. Zato mislim da su veoma korektni i profesionalni i da će ti dati sve potrebne informacije.edit: nisam bila kod njih nego kod nekog doktora na dorćolu! ali on (valjda) radi sa istim aparatima pa ću pokušati da ti nadjem njegov kontakt. bio je toliko fer da zaslužuje preporuku.edit2: evo, našla sam Centar za sluh i ravnotežuedit3: a evo i doce priča baš o slušnim aparatima: http://www.csr.rs/inner_video_slusni_aparati.php

Edited by Lucia
Link to comment

Hvala na infu sad sam u guzvi ali veceras ili sutra cu sve procitai natenane. Ja imam ostecenje slusnog zivca izazvano nekim virusom gripa kad sam bio mali(3-4 godine) ali nemam problema u komunikaciji dosta ljudi i ne zna da ne cujem ali ipak postoje slucajevi kad ne cujem i to ne sme da mi se desava kad pocnem da radim negde. Zanimaju me ovi aparati sto se stavljaju unutra(naravno svako sa ovim problem zeli takve). Cuo sam da socijalno valjda daje odredjenu sumu novca za slusni aparat jel to istina?

Link to comment
Hvala na infu sad sam u guzvi ali veceras ili sutra cu sve procitai natenane. Ja imam ostecenje slusnog zivca izazvano nekim virusom gripa kad sam bio mali(3-4 godine) ali nemam problema u komunikaciji dosta ljudi i ne zna da ne cujem ali ipak postoje slucajevi kad ne cujem i to ne sme da mi se desava kad pocnem da radim negde. Zanimaju me ovi aparati sto se stavljaju unutra(naravno svako sa ovim problem zeli takve). Cuo sam da socijalno valjda daje odredjenu sumu novca za slusni aparat jel to istina?
Aman čoveče, nemoj se opterećivati toliko, pa čak i u slučaju da počneš da radiš a ne obezbediš aparat. Ionako ćeš u početku biti pripravnik bez puno obaveza. Završio si pravo, je l' da? Postoji Pravilnik o medicinsko- tehničkim pomagalima koja se obezbeđuju iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja (Sl. glasnik RS br. 22/08 - prečišćen tekst, 42/08, 106/08, 110/08 - ispravka, 115/08, 120/08 - ispravka, 17/10, 22/10 - ispravka, 80/10), navešću samo onaj deo koji tebi treba. Kao što vidiš, potrebno je da audiolog utvrdi stepen oštećenja sluha i samo od određenog stepena oštećenja pa na dalje osiguranik ima pravo na aparat o trošku zdravstvenog osiguranja.
5. Slušna pomagalaČlan 99.Osigurano lice koje ima obostrani trajni gubitak sluha preko 40 decibela (u daljem tekstu: DB), odnosno 60 DB u najmanje dve frekvencije govornog područja (1000-4000 herca (u daljem tekstu: Hz)), ima pravo na odgovarajući slušni aparat (amplifikator), ako se njime postiže zadovoljavajući nivo govorne komunikacije i slušne rehabilitacije.Član 100.(1) Osigurano lice ima pravo na slušni aparat odgovarajućih elektroakustičnih svojstava, prema vrsti i stepenu oštećenja sluha, koje svojim mišljenjem utvrdi lekar specijalista ORL - subspecijalista audiolog ili lekar specijalista ORL odgovarajuće zdravstvene ustanove, na osnovu izvršenih vokalnih i tonalnih audioloških ispitivanja.(2) Osigurano lice uzrasta do 18 godina života sa obostranim trajnim oštećenjem sluha, preko 40 DB u najmanje dve govorne frekvencije (1000-4000 Hz), ima pravo na dva slušna aparata ako se na taj način omogućava uspešna rehabilitacija sluha i razvoj govora, a ostala osigurana lica imaju pravo na jedan slušni aparat.Član 101.Osigurano lice kod koga anatomski uslovi onemogućavaju korišćenje standarnog umetka za ušni kanal, ima pravo na izradu individualnog umetka za ušni kanal - individualne olive, za koju overu obrasca vrši matična filijala uz ocenu lekarske komisije o opravdanosti propisivanja.Član 102. (1) Slušne aparate propisuje lekar specijalista ORL - subspecijalista audiolog ili lekar specijalista ORL, a overu obrasca uz revers, vrši matična filijala uz ocenu lekarske komisije o opravdanosti propisivanja slušnog aparata.(2) Proveru funkcionalnosti isporučenog pomagala vrši lekarska komisija.Član 103.Rokovi trajanja slušnih aparata prema starosnoj dobi i stepenu oštećenja sluha osiguranih lica, podeljeni su u dve grupe, i to:I grupa - osigurana lica do 18 godina života - 24 meseca,II grupa - osigurana lica preko 18 godina života - 60 meseci.Član 104. Osigurano lice sa ugrađenim kohlearnim implantom, nakon šest nedelja od izvršene operacije, a po isteku dve nedelje od uključenja zaušnog procesora, ima pravo na specijalne baterije za zaušni procesor, u broju utvrđenom ovim pravilnikom na mesečnom nivou , a izdaju se za period od tri meseca.
U povoljnijem položaju u odnosu na standardne osiguranike su vojni osiguranici za koje važi drugi pravilnik i kojima se daje slušni aparat, bez obzira na stepen oštećenja, ako im njegova upotreba omogućava povoljniji rehabilitacioni efekat ili radni, odnosno socijalni kontakt (čl.22. Pravilnika o indikacijama za protetička i ortotička sredstva, stomatološke nadoknade, očna i slušna pomagala i sanitarne sprave Sl. list SFRJ br. 30/90).Nisam sigurna, ali mi se čini da sam tražeći odgovarajući propis videla i da postoje razne vrste aparata, ne samo amplifikator, za koji pretpostavljam da je ipak za teža oštećenja sluha i da tebi to ne treba.
Link to comment

Ma ne opterecujem se ja zbog posla toliko mnogo ionako ga jos enma a kad ce ne znam ovde kod nas u Palma lendu nema nikakve nove fabrike(bilo cega) pa da se jure nova radna mesta. ALi sad krenuo da se raspitujem jer je krajnje vreme da i to zavrsim.

Link to comment
  • 6 months later...

Ljudi ima li neko ili zna neko ko ima iskustva sa slusnim aparatima Unitron i Bernafon? Odradio preglede i sad treba da se odlucim za neki ali ne znam koji . Pa mi ovo preporucila rodjaka koja radi u jednoj firmi.

Link to comment

Ortak fura Oticon, sećam se da je kenjkao da su oni "Nokia za slušne aparate" (tada je Nokia bila the undisputed champion of the world), checkoutuj i to, proširi horizonte n stuff.

Edited by Oxymoron
Link to comment

Moj cale je davnih dana dobio savet za slusni aparat, i posto je imao rodjaka u Danskoj odluci se za taj Oticon.I nabavi nesto sto je meni tada izgledalo kao James Bond stvar-Naocare gde su mikrofoni bili na sarkama pored stakala (koja su bila lazna ali mogao si da stavis i dioptriju) a onda kroz ona krilca sto idu na usi i cevka u uvo...To je bilo pre onih sto se kace iza uva, ali znam da sam dobijao katalog od njih i da su i tada imali one varijante sa onim direktno u uvo.Znam da sam po caletovom ponasanju video da je sve to kako kome odgovara.Vidim da je Simens dosta zastupljen ovde i da ima servis i zastupnistvo.To ti je verovatno ona fora kao kod naocara, mozda je skuplje ali to su tvoje oci/usi....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...