Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

  1. 1. Од Плеса очекујем:

    • Ништа
    • Нешто
    • Да Мартин превазиђе самог себе
    • Биће само ново измузавање пара од несазрелих мушкараца и сексом закинутих тиинејџера
    • Да идући наставак испишу Лукић и Шнајдер у две руке
    • Да идући наставак испише Ноле Четник
  2. 2. Не могу да дочекам да прочитам нове авантуре:

    • Бабиног унучета на Зиду
    • Принцезе на змајском зрну (јајету)
    • (Не)духовитог златокосог Биберчета


Recommended Posts

2 minutes ago, Ayatollah said:

Nema ništa od Vetrova zime dok se serija ne završi i ne izmuze poslednji dolar iz iste. Tek onda kreće eksploatacija knjige, i tu da se izmuze poslednji dolar. Štaviše, ja sam uveren da je knjiga već napisana do kraja, ali da se ne objavljuje iz taktičkih razloga.


Dao Rlor da si u pravu ali ja nešto ne verujem. Pre svega mislim da knjiga, jer nije poslednja nego pretposlednja (dok matori ne razveze još 3 toma do kraja), da bi imala ubedljivo najjaču penetracijuTM dok serija ne završi, dakle upravo sada pred valjda poslednju sezonu. Oće sad uopšte ta poslednja? Ja prestao nakon pete.

Prosto ne mogu da poverujem da bi, ako niko drugi, izdavačka kuća pristala na takav plan. Znaju da sede na potencijalnoj gomili zlata, potpuno sam ubeđen da bi je uz dvomesečni hajp najavili i izbacili čim je izlektorisana. Teško bih mogao da prihvatim da ovolikim odugovlačenjem marketinški išta dobijaju, samo da gube na ljudima koji su iznervirani ili već polako zaboravljaju na celu sagu.

Link to comment
16 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:


Dao Rlor da si u pravu ali ja nešto ne verujem. Pre svega mislim da knjiga, jer nije poslednja nego pretposlednja (dok matori ne razveze još 3 toma do kraja), da bi imala ubedljivo najjaču penetracijuTM dok serija ne završi, dakle upravo sada pred valjda poslednju sezonu. Oće sad uopšte ta poslednja? Ja prestao nakon pete.

Prosto ne mogu da poverujem da bi, ako niko drugi, izdavačka kuća pristala na takav plan. Znaju da sede na potencijalnoj gomili zlata, potpuno sam ubeđen da bi je uz dvomesečni hajp najavili i izbacili čim je izlektorisana. Teško bih mogao da prihvatim da ovolikim odugovlačenjem marketinški išta dobijaju, samo da gube na ljudima koji su iznervirani ili već polako zaboravljaju na celu sagu.

 

Uh, ne bih potcenjivao mazohizam fanova :fantom:

Link to comment

Naravno da nije gotovo, Martin piše milion drugih gluposti, prilično je suludo očekivati da godinama paralelno radi na više projekata a onda onaj veći držao ispod tepiha iz nekakvih suluih strateških razloga. Popularnost serije je godinama u padu - što pre se knjige izbace, biće isplativije. 

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
43 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Uh, ne bih potcenjivao mazohizam fanova :fantom:


E, ali to je deo moje poente - mazohizam fanova nije upitan, naravno da će i meni srce da krene da rešeta kao šiparici čim matori kaže "Knjiga je gotova" makar to bilo 2024-te. Jasno je da će biti ogromna prodaja, em zbog hajpa, em zbog hardkor fan baze, ali kada sam pomenuo maksimalne brojeve, mislim upravo na to - na one ljude koji bi sada kupili knjigu, koji nisu toliki followeri, sada dok je serija (taman) još aktivna, a ne za dve godine. Brojke potencijalne prodaje recimo 2024-te kad sam već randomno odabrao tu godinu biće ogromne naravno, ali čim serija očekivano em razočara finaleom em padne malo u zaborav, i teoretske maksimalne brojke prodaje će se smanjiti. Nikako ne mislim da će hajp na finalu serije biti i približan nekom peaku koji je verovatno imao pre par godina.

A šta je svakoj izdavačkoj kući najvažnije - dabome, najveći hajp i najveća maksimalna prodaja upravo dok može. Nemam dakako dokaza za ovo osim mojih nekih nagađanja, ali taj momenat je već prošao, i bio je negde pre 2-3 godine, možda i pre, kada je izašla Red Wedding scena u seriji. Što se duže čeka, krivulja će ići na dole, možda i blago, ali ipak na dole, nikako na gore. Prema tome ja mislim da izdavači čupaju kosu što ovaj piše školske leksikone Aegona III-ćeg i turističke vodiče kroz Volantis umesto da odmah završi knjigu. Vrlo bi me teško bilo ubediti da su knjige gotove samo se strateški čuvaju za neki čas u budućnosti.

 

 

edit: eto uleteo Vini i reko u dve rečenice.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Ma to je HBO market penetration koji pretpostavljam napreduje sam po sebi kako šire pipke. Pogledaj koliko online kritičara (zasluženo) kenja po seriji i prevrće oči, prethodnih godina stidljivo a prošle godine već otvoreno. Zasitila se i retardirana javnost, ničija nije gorela do zore. Izguraće do kraja po inerciji, ali nema više nekadašnjeg hajpa.

Link to comment

Pa jbg, nije to ista priča :D kritičari su jedna stvar naravno, ali brojke su brojke. I ja sam mislio iz svog mini uzorka kada mi je troje ljudi pre dve godine reklo da je odustalo i/ili da je poslednja sezona debilana da je broj gledalaca opao, ali izgleda da nije.

Link to comment

Ma ne verujem ni ja da je zavrsio knjigu (knjige), pa ih cuva iz strateskih razloga, a verovatno je da izdavaci zvacu gace sto ne zavrsava vise. To nam mozda govori da je matori sebi izgradio/ispregovarao takvu poziciju da nema strogi dedlajn. Doduse, njemu lova kaplje sa svih strana, tako da mu neki avans za pisanje nije ni potrban. Dosta je to komotna pozicija. 

 

Ako bismo stoga gledali iz drugog ugla, ugla izdavaca, verovatno je tacno da bi najvise profitirali sad (ili par godina unazad), ali sta fali tome da se za neku godinu, 2020. recimo, pravi hajp oko knjiga koje ce npr. imati potpuno ili znacajno drugaciji kraj u odnosu na seriju (a sve vise mislim, ne znam zasto, da Martin trgovcima nije rekao najvaznije i da trgovci sami smisljaju kraj; sta vise, zasto bio bilo nemoguce da su od starta imali nacalno bas takav dogovor?). To je hajp koji bi osim fanova i citalaca knjiga privukao i one koji su iskljucivo gledali seriju. Evo ja npr: prvo sam poceo sa gledanjem serije. Posle druge ili trece sezone sam procitrao prve dve knjige i stao. Resio sam da ostatak procitam kad bude zavrsio i objavio sve knjige. A seriju gledam redovno i ispraticu do kraja (ne zato sto je dobra vec zato sto je vini-zabavna). Iskreno, zanima me koliko ce se knjige razlikovati od serije. Tako da, ne mora to nuzno biti losa (ili mnogo losija) strategija, posebno sto danas programi ne odumiru ili cekaju ko-zna-kad reprizu, nego su dostupni zauvek i nakon sto je zavrseno prvobitno emitovanje. Serija ce biti popularna i kod narednih generacija i nekih buducih, da kazem naknadnih gledalaca. A knjige ce onda biti tu. Itd. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 11 months later...
  • 3 years later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...