Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

  1. 1. Од Плеса очекујем:

    • Ништа
    • Нешто
    • Да Мартин превазиђе самог себе
    • Биће само ново измузавање пара од несазрелих мушкараца и сексом закинутих тиинејџера
    • Да идући наставак испишу Лукић и Шнајдер у две руке
    • Да идући наставак испише Ноле Четник
  2. 2. Не могу да дочекам да прочитам нове авантуре:

    • Бабиног унучета на Зиду
    • Принцезе на змајском зрну (јајету)
    • (Не)духовитог златокосог Биберчета


Recommended Posts

Vidim ja da ću to "Djuskanje sa zmajevima" kupiti na sajmu i samo parkirati pored "Gozbe za vrane" od koje sam na pola odustao besan...I čekati završetak sage... Ne volim da se nerviram dok čitam... <_< A sudeći po reakcijama onih koji knjigu pročitaše, pisac i dalje preterano širi temu, razvlači, žvaće, ne razradjuje i ne zatvara priče koje je otvorio u prvih nekoliko nastavaka... :isuse:EDIT:Ili su samo očekivanja čitalaca prevelika?

Edited by dare...
Link to comment
A sudeći po reakcijama onih koji knjigu pročitaše, pisac i dalje preterano širi temu, razvlači, žvaće, ne razradjuje i ne zatvara priče koje je otvorio u prvih nekoliko nastavaka... Ili su samo očekivanja čitalaca prevelika?
Verovatno je kombinacija ova dva faktora. Ja nisam imao previsoka očekivanja, pa nisam previše razočaran... ali sve primedbe koje su porucnik vasic i drugi napisali stoje. U nezgodan položaj je sebe doveo: sa tolikim brojem likova uvedenim tokom prve tri knjige, neizbežno je da se priča širi i usporava... a onda da bi to širenje prikazao, mora da uvodi još novih likova... povratna sprega.
Патуљак почиње сјајно, ода после Волантиса...јадно. Писац као да није знао шта ће са њим.
Tako to biva kad pišeš i brišeš nešto šest godina. Kladio bih se da je originalna ideja bila da Tyrion stigne u Mereen zajedno sa Griffom i ekipom, ali mu to iz nekog razloga nije odgovaralo, pa je presekao na pola te priče, i neobjašnjivo poslao Griff crew nazad na Westeros, a Tyrionu dao nove saputnike i skroz promenio ton :isuse:
Link to comment
Vidim ja da ću to "Djuskanje sa zmajevima" kupiti na sajmu i samo parkirati pored "Gozbe za vrane" od koje sam na pola odustao besan...I čekati završetak sage... Ne volim da se nerviram dok čitam... <_< A sudeći po reakcijama onih koji knjigu pročitaše, pisac i dalje preterano širi temu, razvlači, žvaće, ne razradjuje i ne zatvara priče koje je otvorio u prvih nekoliko nastavaka... :isuse:EDIT:Ili su samo očekivanja čitalaca prevelika?
Мартин је сам ничим другим до својим талентом изазван подигао очекивања читалаца. Не знам ја сам Гозбу много више зготивио него Ђускање, јер сам очекивао да после шест година буде много разрађеније. Ја сам се на серијал навукао толико да има да читам чим изађе. :(
Verovatno je kombinacija ova dva faktora. Ja nisam imao previsoka očekivanja, pa nisam previše razočaran... ali sve primedbe koje su porucnik vasic i drugi napisali stoje. U nezgodan položaj je sebe doveo: sa tolikim brojem likova uvedenim tokom prve tri knjige, neizbežno je da se priča širi i usporava... a onda da bi to širenje prikazao, mora da uvodi još novih likova... povratna sprega.
Па мали из Дорна иако симпатичан је чист празан ход и није био потребан. Онда мали од Конигтона уведен скоро као да је у питању Касандра, само од њега и Патуљка је могао да направи чудо од књиге. Него нема нам Калавере, да до задњег метка брани Дебелог. :P
Link to comment
Него нема нам Калавере, да до задњег метка брани Дебелог. :P
cita drugi put, pokusava da uveri sebe da knjiga nije besmislenih 1K strana u kojima se nista ne desava :D ja se bojim za njegovo zdravlje kada i posle drugog citanja ne pronadje detalj vredan secanja :(
Link to comment

ja moram da se prijavim da ove zamerke koje upucujete debelom meni su, nekako, bile evidentne od pocetka. rastrzanost, navodni zanrovski ikonoklazam koji na momente poprima vrednost soka zarad soka samog, epska razvucenost koja preti da preraste u nesto pre nalik bracnom paru sapiro nego vagneru i tome slicno. naravno sve to uz brojne kvalitete (osecaj za naraciju i dramu, vesto vodjena epizodicnost i iskreno oko za tragican detalj). ne vidim da sada treba da dignete ruke od njega. to mu dodje to.

Link to comment
ja moram da se prijavim da ove zamerke koje upucujete debelom meni su, nekako, bile evidentne od pocetka. rastrzanost, navodni zanrovski ikonoklazam koji na momente poprima vrednost soka zarad soka samog, epska razvucenost koja preti da preraste u nesto pre nalik bracnom paru sapiro nego vagneru i tome slicno. naravno sve to uz brojne kvalitete (osecaj za naraciju i dramu, vesto vodjena epizodicnost i iskreno oko za tragican detalj). ne vidim da sada treba da dignete ruke od njega. to mu dodje to.
Епска развученост је имала сврху чак и Гозби, јер читалац прати сазревање Сансино у Вејлу, Семову постепену трансформацију из детета у мушкарца који учи да живи са својим (огромним) страховима, Бринана постаје жена са мачем са свим плусевима и минусевима које њен пол носи, Џејми и Серси су попут уклетих античких јунака. У Ђускању нема ништа од тога, сви главни ликови су залеђени, а то су они који носе цели серијал, неки смисао имају само они са стране. Осима епског Станисовог марша у књизи нема ничега вредонг спомена, овај пут чак ни секса за гикове. Оно што забрињава је да је дебелом требало шест година да напише најгору књигу у серијалу и то је оно што плаши. Оно то сигурно не треба да те брине друже Киме је наше одустајање од серијала. Навучени сммо превише.
Link to comment
Осима епског Станисовог марша у књизи нема ничега вредонг спомена, овај пут чак ни секса за гикове.
Dozvolite, Ašino pseudo-silovanje je bilo hot like a robot. A imali smo i gratuitous kupanje golih popadija u reci, čisto onako bezveze :wub:Ne bih se zaletao sa ocenama tipa "najgora knjiga u serijalu" jer je to sve ipak relativno. Ranije knjige su imale draž nepoznatog, a svaka scena tog kimovog "šoka-radi-šoka" bi nas hvatala nespremne i neoguglale. Ova nema tu prednost, nego samo ogromna očekivanja i šestogodišnje čekanje. Ja sam prve tri knjige pročitao jednu za drugom, i sve su mi bile fenomenalne... onda sam na Gozbu za vrane morao da popričekam, i solidno se smorio kad sam je najzad dobio. Ples sa zmajevima je samo drugi, neizbežni deo tog odloženog smaranja.Ipak, ono što se oseti u DWD a malo i u FFC je napor koji Martin ulaže da najzad otalja taj posao koji mu godinama visi nad glavom. I zanatski deo pati, a i sadržajno je manje zadovoljavajuće ako se vidi da je autor bio pod pritiskom da sve to naštancuje i skine s dnevnog reda. Za ovakvu nemilosrdno fragmentovanu priču bilo bi idealno da može da je izdaje u nastavcima, po jedno poglavlje svakog meseca, kako mu kad dođe inspiracija...
Link to comment

sve ja vas razumem samo znam da sam vec u knjizi broj 2 imao probleme sa pojedinim likovima i poglavljima. jednostavno "premalo butera preko previse hleba". e sada sto su u pitanju vekne i vekne hleba i kotoracie i kotarice butera ne menja mnogo stvar kada naletis na neko suvo parce.inace weenie je poptpuno u pravu: ovo je trebalo da ide kao serija prica u nastavcima. ovako mene vise raduje sto mi je drugarica donela neki haurdijanski pastis iz ranih 80tih od svojih 260 strana nego novi martin.

Link to comment

citala ja to, pre sedam godina recimo, kad je laguna izbacila prvu knjigu. i iako mi epska fantastika nije favorit, zanimljivo mi bilo. rekose bice tri knjige, druga se prevodi. ok. procitam prvu knjigu. cekam. zaboravim sta se desavalo. druga izadje u dva dela. ok. kupim, pocnem da citam, dvadesetak strana je trebalo se prisetim ko je ko, sta je radio i gde je krenuo, procitam jos iljadu strana, a oni i dalje idu i nikako da se sretnu. ali, ok, sresce se u sledecoj knjizi, tako reko pisac, bice tri knjige (mada sam sustinski vec procitala tri, ali necu da cepidlacim). sacekam da napise i trecu. sacekam da prevedu trecu. sacekam da prevedu i trecu dva knjigu. kupim jos dve knjige. pedeset eura i dve hiljade strana kasnije, jos se nisu sreli. i konacno shvatim da ce pisac da mi umre, a ja necu znati sta je dalje bilo. pa odustanem od citanja dok sve ne napise. za svaki slucaj. svakih par godina se raspitam dokle je stigo. cujem da jos pise :fantom:

Link to comment
Mda, sad sam ja kriv sto od svake nove knjige u serijalu ocekujete novu Oluju maceva. <_<
Мислим да одбрана нашег драгог дебелог може да будне и малко обимнија. Некако си се лако предао. ;)
inace weenie je poptpuno u pravu: ovo je trebalo da ide kao serija prica u nastavcima.
Сретна времена Диме, Достојевског...тај хiх век. :wub:
Link to comment

Nije da nije bilo i u XX veku, npr. Elrik je izlazio u nastavcima, pa naknadno skrpljen u knjigu. Taj način izdavanja je bio all the rage u Meiđi Japanu, nikad ne bi izdali Kokoro da nije pisan kao kolumna za Asahi Šimbun, da se domaćice navuku.Današnja Era Blogosfera bi trebalo da je još prijemčivija za takve izdavačke egzibicije. Da sam ja neka vlast, Martin bi bio obavezan da jednom nedeljno okači novo poglavlje na svoj sajt... ako baš insistira da zaradi pare (Philistine!), može neka minimalna nadoknada za jednokratnu registraciju ili tako nešto...

Link to comment
Мислим да одбрана нашег драгог дебелог може да будне и малко обимнија. Некако си се лако предао. ;)
Ti si to nesto pomesao, ja branim™ seriju, ne knjige. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...