Jump to content
Tale

Akvaristika i aquascaping

Recommended Posts

Tale

Treba nekom velika nana sa sigom i nana petit? Velika ima oko 30cm dužinu/visinu i oko 20cm prečnik.

uploadfromtaptalk1409917776714.jpg

Tale

9NyA9GR.jpg

HWyzgi3.jpg

kipo

Apsolutni početnik. Naručio sam akvarijum 80x30x50(visina), napravio nosač, postavio akvarijum, stavio (kvarcni) pijesak, vodu, par biljki, i shvatio da sam zaboravio staviti pozadinu. Problem je što je akvarijum 5cm od zida, nema šanse da manevrišem iza da bih nekako zalijepio pozadinu. Sad, kako mi izlivanje vode da bih pomjerio sve nije opcija, postoji li neka spremna ili se može napraviti od ne znam čega pozadina koja ide u akvarijum, a da se može postaviti u već donekle formiran akvarijum? Ili možda da pozadinu zalijepim za drugo staklo, pa uguram to iza i naslonem na akvarijum?

Frank Pembleton

Pa ti ćeš u jednom trenutku verovatno morati da radiš neku "generalku" u tom akvarijumu pa ćeš morati da ga prazniš. A i brate nije ta pozadina toliko bitna, veruj mi... Ima se dovoljno posla oko akvarijuma i bez toga ;-) ...
Uhhh sad mi se "formira" akvarijum. Posle pauze od 15 godina ...

...shiit has hit the fan....

kipo

Formira u smislu da za koji dan idu prve dvije ribice, začet ekosistem koji ne bih šokirao. Jasno mi je da su to prvi bebeći koraci :) A problem bez pozadine je što se iza neuredno protežu napojni, antenski i hdmi kablovi od tv-a iznad, za koje sam takođe zaboravio da stavim one kanalice, a sve na crvenom zidu. Iskopa oči.

Frank Pembleton

Još ribice nisi stavio? Pa isprazni slobodno, do jedne trećine, ne brini za "ekosistem" biće tu svega da biljke same krenu da ugibaju, a nemaš pojma od čega itd... Pa i ribice...

Samo opušteno...

...shiit has hit the fan....

kipo

Dajte predlog za najtišu pumpu za zrak, PREKLINJEM VAS!