Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

This evening I was briefed by representatives from the UK Air Accidents Investigation Branch (AAIB). They informed me that Inmarsat, the UK company that provided the satellite data which indicated the northern and southern corridors, has been performing further calculations on the data. Using a type of analysis never before used in an investigation of this sort, they have been able to shed more light on MH370’s flight path.

 

 

Based on their new analysis, Inmarsat and the AAIB have concluded that MH370 flew along the southern corridor, and that its last position was in the middle of the Indian Ocean, west of Perth.

 

This is a remote location, far from any possible landing sites. It is therefore with deep sadness and regret that I must inform you that, according to this new data, flight MH370 ended in the southern Indian Ocean.

 

We will be holding a press conference tomorrow with further details. In the meantime, we wanted to inform you of this new development at the earliest opportunity. We share this information out of a commitment to openness and respect for the families, two principles which have guided this investigation.

 

Malaysia Airlines have already spoken to the families of the passengers and crew to inform them of this development. For them, the past few weeks have been heartbreaking; I know this news must be harder still. I urge the media to respect their privacy, and to allow them the space they need at this difficult time.

 

Izgleda da je kompletna izjava sročena na osnovu onoga što su im javili britanski istražitelji i ničeg drugog. Ja se stvarno nadam da imaju neki materijalni ostatak aviona jer ako krenu da ubeđuju porodice putnika da treba da se oproste od svojih najmilijih samo na osnovu satelitskog praćenja aviona to će biti... pa, ne znam kako bih tačno nazvao to...

Edited by beowl
Link to comment

Izgleda da je kompletna izjava sročena na osnovu onoga što su im javili britanski istražitelji i ničeg drugog. Ja se stvarno nadam da imaju neki materijalni ostatak aviona jer ako krenu da ubeđuju porodice putnika da treba da se oproste od svojih najmilijih samo na osnovu satelitskog praćenja aviona to će biti... pa, ne znam kako bih tačno nazvao to...

totalno u skladu sa vaspostavljenom tradicijom?

 

^ nisu dobili nikakva uvjeravanja, ovo je čisti Inmarsat. Možda dobiju od Abbotta za par sati. Možda i ne.

Link to comment

Realno ne znam koji batica bi se tako čvrsto odlučio da zapečati sudbinu 239 ljudi bez da potvrdi serijski broj onoga što je video u moru.

 

Naravno.

Nestvarno mi je da su ovu izjavu dali na osnovu "nikad pre korišćene metode" ili kako već...

Zato verujem da imaju još nešto. Nadam se.

Link to comment

uzasno je tesko da se prema porodicama i javnosti smisleno zakljuci ova potraga, ocekivanja su postojala i ulivana je nada, ono sto nuzno slijedi je menadzment tih ocekivanja.

 

bilo da je nova teorija valjana ili izmisljena, na potragu je jednom morala biti stavljena tacka.

 

ono sto je strasno je sto se porodice mozda nece moci pomiriti sa ovako plasiranim ishodom. neizvjesnost je jako tesko stanje a mozda ce ostati da zive u njoj.

Edited by morgana
Link to comment

Sve i da imaju još nešto, ostaviti rodbinu putnika da do jutra tj. naredne presice (a možda i duže) ubeđuje sebe da su im najmiliji mrtvi jer Inmarsat tako kaže, to je sumanuto. Sumanuto.

Link to comment

Sve i da imaju još nešto, ostaviti rodbinu putnika da do jutra tj. naredne presice (a možda i duže) ubeđuje sebe da su im najmiliji mrtvi jer Inmarsat tako kaže, to je sumanuto. Sumanuto.

Ali gle, sad imaju def. opravdanje da ih sve spiče u Perth i nek tamo čekaju nešto, nek gnjave vajt anglo-sakson pipl. It's full of win.

Link to comment

realnost je sumanuta takodje, beowle, neizvjesnost kada dugo traje psiholoski teze pada od loseg ishoda.

 

Slažem se ali taj loš ishod bi trebalo da leži na nečem opipljivom, ne možeš samo da ga proglasiš bez jednog jedinog ostatka. Nije to nestala jedrilica za dvoje nego sto tona aluminijuma i kompozitnih materijala, sa milion delova i 239 ljudi unutra. Ne ideš sa pouzdanom tvrdnjom da su svi oni mrtvi sve dok nisi u mogućnosti da makar nečim materijalnim to potvrdiš.

Link to comment

realnost je sumanuta takodje, beowle, neizvjesnost kada dugo traje psiholoski teze pada od loseg ishoda.

Sve to stoji, no u ovakvim situacijama mora postojati dokaz koji će porodicama biti dovoljno jak da prihvate istinu.

Zapisi u logu stelita i animacije nisu dovoljne.

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...