Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
A Turkish Airlines plane has crashed on landing at Amsterdam's Schiphol international airport, killing one person and injuring at least 20.The plane, with 135 passengers on board, crashed short of the runway near the A9 motorway and suffered significant damage.It was Flight 1951 from Istanbul and was a 737-800 aircraft.Witnesses have spoken of seeing at least 20 people walking from the wreckage, with luggage scattered about.Turkish media said at least 50 people had survived unhurt.
960x.jpgedit: update:
There were 127 passengers, including a baby, and seven crew on board.Earlier reports said there was one dead, but Turkish Transport Minister Binali Yildirim later clarified that no-one had died.
Edited by jms_uk
Link to comment
  • 3 months later...

Nestao avion "Er Fransa"Pariz -- Avion kompanije "Er Frans" sa 228 putnika i članova posade, koji je leteo iz Rio de žaneira za Pariz, nestao je sa radarskih ekrana dok je preletao Atlantik.Predstavnica za štampu aerodroma "šarl de Gol" kod Pariza potvrdila je da letelica nije stigla na odredište, javio je Rojters. "Avion je trebalo da stigne u Pariz u 11.10 sati", rekla je ona. "Er Frans" je naveo da je u letelici bilo 216 putnika i 12 članova posade.Britanski radio BBC preneo je, pozivajući se na izvor sa aerodroma, da je avion nestao oko osam sati po srednjoevropskom vremenu.

Link to comment

Malo pre video na BBC-u :(U pitanju je Airbus 330-200.http://www.airliners.net/photo/Air-France/...-203/1230400/L/edit: on a personal note - da li ce ovo da ima uticaj na moj let AF-om tim tipom aviona za vikend? Ili mi je bolje da se drzim KLM-a na obe strane... :unsure:edit2: sad videh da je u poslednjih mesec dana bio 4 puta na ovoj ruti sto planiram [8 letova]...

Edited by jms_uk
Link to comment
Malo pre video na BBC-u :(U pitanju je Airbus 330-200.http://www.airliners.net/photo/Air-France/...-203/1230400/L/edit: on a personal note - da li ce ovo da ima uticaj na moj let AF-om tim tipom aviona za vikend? Ili mi je bolje da se drzim KLM-a na obe strane... :unsure:edit2: sad videh da je u poslednjih mesec dana bio 4 puta na ovoj ruti sto planiram [8 letova]...
Neće uticati, tj ne bi trebalo, osim ako do vikenda ne utvrde da je uzrok pada neki problem ili neispravnost na konkretnom modelu.A to je, imajući u vidu da još nije ni pronađeno tačno mesto pada, apsolutno nemoguće.Siguran sam da ova nesreća neće uticati ni na tvoj ni na bilo čiji let.
Link to comment
Neće uticati, tj ne bi trebalo, osim ako do vikenda ne utvrde da je uzrok pada neki problem ili neispravnost na konkretnom modelu.A to je, imajući u vidu da još nije ni pronađeno tačno mesto pada, apsolutno nemoguće.Siguran sam da ova nesreća neće uticati ni na tvoj ni na bilo čiji let.
Mislio sam vise na to da AF [izgleda :(] ima jednu letelicu tog tipa manje - ne znam koliko u ovim finasijski nestabilnim vremenima imaju aviona 'viska'.
Link to comment
Mislio sam vise na to da AF [izgleda :(] ima jednu letelicu tog tipa manje - ne znam koliko u ovim finasijski nestabilnim vremenima imaju aviona 'viska'.
Ako nemaju višak, napraviće ga do vikenda, naravno ne novi avion nego će ubaciti neki drugi.Velika je to kompanija i ima prostora za kombinovanje.Problem bi bio da ti je let danas ili sutra, do vikenda sve će biti "normalno".
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...