Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

10 hours ago, BlackGeorge said:

 

Taj (samo jedan je postojao) je unisten pocetkom rata i ne leti vise nigde.

 

8 hours ago, Constantin said:

Pa kako to ide ? Valjda idu na sletanje gde ih kontrola leta pošalje, a ne bira posada ?

 

Generalno stavr dogovora, ali ako pilot zna da ne moze tamo gde ih ATC salje, izabrace nesto drugo. Na kraju krajeva oni upravljaju avionom, ne ATC.

  • +1 4
Link to comment
51 minutes ago, jms_uk said:

Generalno stavr dogovora, ali ako pilot zna da ne moze tamo gde ih ATC salje, izabrace nesto drugo. Na kraju krajeva oni upravljaju avionom, ne ATC.

I jeste i nije sto se dogovora tice: ako je avion deklarisao opasnost, potrebu da se brze-bolje dohvati majcice zemlje, bice da ima - kako to vec biva - svega.

Pa i grcke tradicionalne notorne nesnalazljivostitm, da ne kazem nesto gore: sudeci po objavljenim putanjama leta, avion je presumeren ka Kavali kada se nalazio na blize Limnosu, ostrva koje ima savrsen vojno/civilni aerodrom izgradjen i odrzavan za potrebe grcko-turskih premezdenija, umesto kavali.

Sve da je i posada procenila da moze da se vrati do Kavale...

An12.jpg

 

Inace, ne pratim ove sajtove poput Flightradar-a, ima sigurno ko ce to bolje, ali ovo sto se vidi, mislim na penjanjetm od uzletanja iz Bg koje je trajalo do pola Bugarske, ukazuje na neke druge, mnogo za alavost zainteresovanih i stanje aviona ilustrativnije stvari...

  • +1 1
Link to comment

Video snimak pokazuje da je avion vec bio zahvacen vatrom dok je bio u vazduhu :sad:

 

 

ETA:

 

Quote


On Jul 17th 2022 Serbia's Minister of Defense reported the aircraft carried 11.5 tons of Serbian made defense products (mortar training missiles) purchased by Bangladesh's Defense Ministry. The aircraft was to make technical stops in Amman (Jordan), Riyadh (Saudi Arabia) and Ahmedabad (India) before reaching its final destination in Dhaka (Bangladesh). The transport was in line with all international law and had all relevant permits.

 

Edited by jms_uk
  • Tužno 2
Link to comment
3 minutes ago, jms_uk said:

Video snimak pokazuje da je avion vec bio zahvacen vatrom dok je bio u vazduhu :sad:

 

Snimak je napravljen kada je avion bio vec nadomak Kavale: naravno da je sve sto bilo ko, ukljucujuci i nas ovde, napise/zakljuci na osnovu dosadasnjih saznanjatm spada u spekulacije, ostaje pitanje neizbora Limnosa i vracanja nazad, ka Kavali...

A cenim da bi jalov posao bio ma i osvrnuti se na stanje aviona poput An-12 sve da je od rodjenja (proizvodnja je prestala cini mi se, da ne proveravam, negde sredinom 70-ih godina proslog veka, prolaz kroz tranziciju od vojnog transportnog do komercijalnog da ne pominjem :isuse:) bio odrzavan u skladu sa najvisim standardima...

A, ako je ista 100% sigurno - nije.

Bice da je nekotm gledao da prodje sto jeftinije...

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, namenski said:

A cenim da bi jalov posao bio ma i osvrnuti se na stanje aviona poput An-12 sve da je od rodjenja (proizvodnja je prestala cini mi se, da ne proveravam, negde sredinom 70-ih godina proslog veka, prolaz kroz tranziciju od vojnog transportnog do komercijalnog da ne pominjem :isuse:) bio odrzavan u skladu sa najvisim standardima...

 

Ovaj konkretni proizveden 1971.

  • Hvala 1
Link to comment





An12.jpg
 
Inace, ne pratim ove sajtove poput Flightradar-a, ima sigurno ko ce to bolje, ali ovo sto se vidi, mislim na penjanjetm od uzletanja iz Bg koje je trajalo do pola Bugarske, ukazuje na neke druge, mnogo za alavost zainteresovanih i stanje aviona ilustrativnije stvari...


Inače....avion nije poleteo iz Bg već iz Niša i nije leteo preko Bugarske, već preko Makedonije...zbog zapisnika [emoji848]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Constantin said:

Inače....avion nije poleteo iz Bg već iz Niša i nije leteo preko Bugarske, već preko Makedonije...zbog zapisnika emoji848.png

Hvala na ispravci, skretanju paznje, nisam obracao paznju, obaska sto sam se ogradio glede poznavanja okolnosti: jedno ipak, ako je verovati na slici prikazanoj putanji i kako se da razumeti stoji - skoro polovinu predjenog puta proveo je u penjanju sto, osim ako nisu - a nisu - postojala vremenska ili saobracajna ogranicenja, govori poprilicno o stanju masine.

Ali, opet zapisnika radi - spekulacija na spekulaciju, ukljucujuci i ovo sto ja pisem: iznajmiti ukrajinski avion ove klase, kome do Dake treba koliko nabrojase 3-4 medjusletanja popune gorivom radi sa svim pratecim troskovima tesko da se da uporediti sa mogucnoscu najma komercijalnog teretnog aviona koji - a ima ih onoliko - moze da u cugu odveze teret tamo gde treba.

 

Tako da, sve u svemu, bice ipak da je nekotm kalkulisao da prodje sto jeftinije, zali boze ukrajinske kompanijetm i posade koje su primorane da se u ovakve kalkulacije uklope.

I da ovakve poslove prihvate.

 

A javlja mi se da ce na kraju da se ispostavi da u celoj stvari poprilicno toga - smrduckatm... :fantom: 

 

Link to comment

https://rs.n1info.com/svet/ukrajinski-zvanicnik-svih-osam-poginulih-clanova-posade-palog-aviona-ukrajinci/

 

Znači ovako... Ukrajinski avion, ukrajinske kompanije, sa totalnom ukrajinskom posadom, koji je prevozio oružje koje je verovatno kupljeno od nas (spominje se neka firma na slovo V, zaboravio sam) i koji poleće sa niškog aerodroma gde se nalazi i ona ruska "humanitarna" vojska.

 

Ne bi me iznenadilo da sledeća vest bude : Ekskluzivno !! Paparazzo na Sejšelima uslikao Putina i Zelenskog u strasnom zagrljaju! Foto! Video!

Link to comment
https://rs.n1info.com/svet/ukrajinski-zvanicnik-svih-osam-poginulih-clanova-posade-palog-aviona-ukrajinci/
 
Znači ovako... Ukrajinski avion, ukrajinske kompanije, sa totalnom ukrajinskom posadom, koji je prevozio oružje koje je verovatno kupljeno od nas (spominje se neka firma na slovo V, zaboravio sam) i koji poleće sa niškog aerodroma gde se nalazi i ona ruska "humanitarna" vojska.
 
Ne bi me iznenadilo da sledeća vest bude : Ekskluzivno !! Paparazzo na Sejšelima uslikao Putina i Zelenskog u strasnom zagrljaju! Foto! Video!



26f5c83a1791e4b69c58baf9b37b0740.jpg
4d0adb969f48776aed75d8fc98930a33.jpg



....shiit has hit the fan.IMG_0207.jpg
Link to comment

to ne znači mnogo. PVO RSK je srušila ukrajinskog antonova koji je leteo iz bihaća. mislim, ti mučenici od raspada SSSRa na najgorim mogućim kantama švercuju sve i svašta za onoga ko dovoljno plati. kao što su naši aviomehaničari radili u sudanu za vreme njihovog rata. 

 

moguće je i da je avion bio preopterećen pa je zato dugo pokušavao da uhvati potrebnu visinu. školske mine nisu baš uverljiva priča. mislim, kome treba 20 tona školskih mina. 

Link to comment
to ne znači mnogo. PVO RSK je srušila ukrajinskog antonova koji je leteo iz bihaća. mislim, ti mučenici od raspada SSSRa na najgorim mogućim kantama švercuju sve i svašta za onoga ko dovoljno plati. kao što su naši aviomehaničari radili u sudanu za vreme njihovog rata. 
 
moguće je i da je avion bio preopterećen pa je zato dugo pokušavao da uhvati potrebnu visinu. školske mine nisu baš uverljiva priča. mislim, kome treba 20 tona školskih mina. 
Podsetio si me sad na film Air America....[emoji847]



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
28 minutes ago, nautilus said:

moguće je i da je avion bio preopterećen pa je zato dugo pokušavao da uhvati potrebnu visinu. školske mine nisu baš uverljiva priča. mislim, kome treba 20 tona školskih mina. 

 

Rekose da je bilo 11-12t, 20t je maksimum.

 

Za bold: obicno flightplan daje putanju/visinu kojom ce se avion kretati. Nisam siguran da bi ih ATC pustio da se penju tako polako sami za sebe?

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...