Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

3 minutes ago, Tsai said:

@namenski

Preteko sam sa jos 2 leta. Ostalo 4 do kraja meseca :lolol:

Mislio sam na tvoj NYC frankfurt horor u nekom trenutku pri poletanju

Podseti me, ne znam da li sam pominjao, na svoja prva iskustva daljinskim letenjem u dzamboima, obicno preko Atlantika: prvo sletanje na Kenedi, 747, sve OK u najboljem redu, klizimo k'o po loju, slecemo besprekorno, avion se zaustavlja, kad odjednom, jebote - aplauz.

Na sve to avion pun naroda koji je, vidi se, daleko od toga da mu je letenje avionom novina, avantura.

Kakav bre aplauz, zasto aplauz, pa nije valjda da smo uradili bas tako veliku stvar vrednu aplauza, samo smo uredno sleteli, ko koga ovde zajebava?! :isuse: 

  • +1 1
Link to comment

Uh, podsetili ste me na najneprijatnije iskustvo. Tenerife Norte, relativno mali aerodrom, ali mesto najvece avionske nesrece ikada (1977, 583 mrtva) kada su se dva jumba sudarila na pisti. Ni na jedan aerodrom nisam toliko puta sleteo - tu se karte za letova na druga ostrva kupuju kao na autobuskoj stanici, "tri karte za sledeci, molim". Okolo su neke zgrade, znam tacno gde i u kom trenutku i pored koje zgrade ocekujem da dodirnemo tlo. Taj trenutak prolazi, mi i dalje letimo mozda na 3-4 metra iznad zemlje. Jos jedan dugacki trenutak, vec negde u nivou aerodromske zgrade, avion krece da uzlece - "Pokusacemo prilaz ponovo, drugi avion se nasao na pisti." Ne znam da li sam disao tih par minuta dok nije obrnuo krug i bezbedno sleteo.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ma bezi bre, pomenulo se, ne povratilo: cekas klince na tivatskom aerodromu, zimsko vreme, kisa, vetar, niski oblaci, ATR pola sata zavija negde u oblacima, cas dalje, cas blize, jace od pola sata....

Da bi na kraju palo obavestenje o preusmerenju na Podgoricu....

Ma jebite se bre...

Link to comment
9 minutes ago, bags said:

 

Neznanje je majka spokoja. :)

Ma bezi bre :D: Inex Adria Dc-6, Rim - Beograd, i negde na pola puta pogledas kroz prozor, kad ono - 1 propeler stoji k'o zakovan.

Nit ko sta govori, nit se ko uzbudjuje...

Tek na izlasku, ono kao imali smo nekih problema...

  • Haha 2
Link to comment

Da ne gresim dusu, bilo je na tim letenjima svega i svacega, ali i:

 

JAT, Convair 340, Beograd - Ohrid, i - doslo coveku, izvadio instrument i dao se u svirku...

 

Al' Kopaonik blizu, rukom da ga... :isuse: 

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, namenski said:

Ma bezi bre :D: Inex Adria Dc-6, Rim - Beograd, i negde na pola puta pogledas kroz prozor, kad ono - 1 propeler stoji k'o zakovan.

Nit ko sta govori, nit se ko uzbudjuje...

Tek na izlasku, ono kao imali smo nekih problema...

jbt koliko godina ti imas, ja sam se kao dete vozio u konveru i karaveli a imam skoro sest banki, i ne secam se DC-6 da je leteo u to vreme uopste, a cale mi je bio pilot i avioni su mi bili opsesija :D

Link to comment

Mene je više strah na putevima po regionu nego avionskih letova, a imao sam ih nešto manje od djejmsa. Jednom nas je udario grom, ali smo bili na 20 minuta od destinacije, tu se jesam usrao (a usput bio u klonji). 
I sletanje u Wellington NZ sa omanjim avionima pri veliko vetru je zajebano, ali se navikne čovek. 

Link to comment

Kad sam imala cca 10 godina, vozila se sa ocem (visio vazda na lokalnom aerodromu i družio se sa pilotima) u malom nekom avionu, bilo mi super, gledali grad iz vazduha itakoto. Samo povraćala posle kad smo se spustili :D

 

E onda kad sam odrasla, isto ko @Tsai, svaki put se pozdravljam sa životom.

A letala na svakakvim šklopocijama po Rusiji i po Uzbekistanu.

 

Najlakše mi bilo u teretnom iljušinu jer sam bila u kabini sa posadom. I onda sam shvatila da mi je zapravo najstrašnije to što nemam nikakvu kontrolu u standardnom letu.  Kad sam bila sa posadom i gledala šta rade, sve je bilo ok.

 

Isto jednom na letu iz Moskve mi bilo super jer su iza mene sedeli neki bivši piloti koji su svako malo komentarisali šta se dešava i šta piloti rade. I onda lepo znaš šta se dešava i divota. 

 

Nisam odavno letela i super mi :D

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...