Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Jest Iranci su glupi divljaci koji namerno ruše civilni avion jer hoće da se osvete (kome ? civilima?) za ubistvo generala.

 

Valjda sam glupa ali nikako ne vidim kako bi ovakva svinjarija išla Iranu u korist e da bi je izazvao namerno.

Link to comment

Pri tome su ih iranske vlasti pozvale da učestvuju u istrazi i nisu pokušavali da to eskiviraju. Imajući u vidu da Revolucionarna garda funkcioniše kao država u državi, uopšte nije čudno da je trebalo 2-3 dana da vlada dobije pouzdanu potvrdu šta se zaista dogodilo. To što je nekoliko portparola u međuvremenu pričalo drugačiju priču ne menja suštinu - ovo je prvi put u bogatoj istoriji rušenja civilnih aviona da su krivci ovako brzo i ovako jasno preuzeli odgovornost.

Link to comment
29 minutes ago, dùda said:

Jest Iranci su glupi divljaci koji namerno ruše civilni avion jer hoće da se osvete (kome ? civilima?) za ubistvo generala.

 

Valjda sam glupa ali nikako ne vidim kako bi ovakva svinjarija išla Iranu u korist e da bi je izazvao namerno.

 

Ja bukvalno ovu tezu da su namerno srušili avion nisam ni video dok nisam došao ovde na ppp. To ni Ameri jebeni ne tvrde

Link to comment
6 hours ago, 3opge said:

nije bilo nikakve razlike u putanji tog aviona u odnosu na ostale koji su poleteli sa Homeinija, imas gore. 

i gle cuda, odjednom greska, po cemu se to razlikovao taj avion?

osim toga pogledaj spisak putnika.

zatim to je ukrainski avion, tj nije ruski, rusi su saveznici a nije ni zapadni zbog cega bi dobili po picki. ovako je prosto bogougodno spiciti ga.

Opet ti sa svojim tezama, cak povlacis i tezu o dve rakete. 

 

Evo objasni kako Boing u uzletu, pretrpi udar rakete tipa "TOR" izvrsi manevar i krene nazad ka aerodromu gde ga presretnu po drugi put. 

 

Po toj Americkoj tezi, Boing polece u uzgonu ga presrece raketa, pilot se izvlaci iz pogotka, pravi manevar nazad ka aerodromu gde ga ponovo gadjaju.PVO rakete imaju neposredno dejstvo tj glava se aktivira u neposrednoj blizini cilja, sa sve rasprskivanjem i potiskom.Iz tog pogotka se ne izvalce ni lovci daleko od manevra uzgona, a tek da se okrenu i krenu nazad ka aerodromu. 

 

Dakle evo ja te molim, da nam opises kako je pilot to uspeo, nista vise. 

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Bambula said:

Opet ti sa svojim tezama, cak povlacis i tezu o dve rakete. 

 

Evo objasni kako Boing u uzletu, pretrpi udar rakete tipa "TOR" izvrsi manevar i krene nazad ka aerodromu gde ga presretnu po drugi put. 

 

Po toj Americkoj tezi, Boing polece u uzgonu ga presrece raketa, pilot se izvlaci iz pogotka, pravi manevar nazad ka aerodromu gde ga ponovo gadjaju.PVO rakete imaju neposredno dejstvo tj glava se aktivira u neposrednoj blizini cilja, sa sve rasprskivanjem i potiskom.Iz tog pogotka se ne izvalce ni lovci daleko od manevra uzgona, a tek da se okrenu i krenu nazad ka aerodromu. 

 

Dakle evo ja te molim, da nam opises kako je pilot to uspeo, nista vise. 

 

 

nisu to nikakve "moje teze", prepricao sam analizu coveka koji se bavi analizom snimaka i koji je na radiju izajavio da je verovatno da je pogodjen sa dve rakete.

sve ostalo je tvoje bulaznjenje.

Link to comment
22 minutes ago, 3opge said:

nisu to nikakve "moje teze", prepricao sam analizu coveka koji se bavi analizom snimaka i koji je na radiju izajavio da je verovatno da je pogodjen sa dve rakete.

sve ostalo je tvoje bulaznjenje.

Znaci to sto si ti cuo na radiu je aksiom i daje ti za pravo da drugima govoris da bulazne? 

Link to comment

Meni malo nejasno (terminoloski) ovo "nisu namerno" ...  Je li se pod tim misli da nisu znali da je civilni avion? Hocu reci oni su namerno gadjali to je valjda 1\1 ... nije mu ispala casa soka na dugme, ostaje da su znali da je civilni (u sta licno sumnjam) ili su mislili da je neprijateljski objekat ( ovo mi verovatnije). U nameru da pogode nema sumnje.

Edited by radnik
Link to comment
33 minutes ago, 3opge said:

nisu to nikakve "moje teze", prepricao sam analizu coveka koji se bavi analizom snimaka i koji je na radiju izajavio da je verovatno da je pogodjen sa dve rakete.

 

Sasvim je moguće da je pogođen sa dve rakete ali to ni u ludilu ne ukazuje da je posada znala šta gađa i da je namerno srušila putnički avion.

Link to comment
14 hours ago, Redoran said:

Evo, izgleda da iranski mediji potvrđuju nenamerno obaranje od strane PVO.

 

Zarif izražava žaljenje i saučešće porodicama, Ruhani koristi izraz "unforgivable mistake".

= rezimski mediji, kao da drugo postoji

8 hours ago, Redoran said:

 

Nije namerno oboren. Ovo je otprilike deseti put u poslednjih 50 godina da se takva svinjarija dešava, i nijednom nije postojala namera da se ruši civilni let pun civila. Razlozi su varirali od teškog idiotizma pa do neverovatnih spletova okolnosti ali namera nije postojala

Ovo je vec prihvatanje zdravo za gotovo, kao, rekli iranski mediji

8 hours ago, Redoran said:

 

Razumeš li da ovo nije prvi put u istoriji čovečanstva da se tako nešto desilo? Shvataš li da su se desile mnogo veće greške sa mnogo većim brojem žrtava, i nikada nije bilo sa namerom.

ovo je vec next level ubedjivanja

8 hours ago, Redoran said:

 

Da, odmah ima da lansiraju po jednu na Bagdad, Rijad i Teheran. Bilo na tviteru.

 

Ovo što je iranska vlast danas uradila je ozbiljan presedan i koliko god da nisu imali kud nego da priznaju, zaslužuju prizanje za prilično čistu terminologiju koju koriste i jasno preuzimanje odgovornosti.

 

Uporedi to sa izjavom Buša starijeg povodom obaranja IR655. To je ubedljivo osvojena zlatna medalja bešćašća u ovakim incidentima. Pogledaj šta su sve izjavili Rusi povodom MH17. Ukrajina nikada nije zvanično preuzela odgovornost za rušenje S7-1812, čak i nakon što su isplatili odštetu porodicama poginulih. SSSR je do samog kraja ostao duboko uveren da je KAL007 bio špijunski avion a ne 747 krcat civilima. Ko god je ovako nešto napravio, poricao je, vadio se i pravio blesav bez obzira na dokaze i bilo kakvu realnost. Ovo je prvi put da neka zemlja ovako jasno i glasno prihvata odgovornost, od predsednika pa do komandanta vazduhoplovstva.

I onda joj je oprosteno, ako je vec tako redovna zemlja pa priznae ko sto rece drug OBiW ispod. Ja zaista ne razumem da li ti peces tulumbe po stambolu ili koji q vec. ovo se cini malo vise od pecanja, dartsa ili drugog hobija....

4 hours ago, ObiW said:

Pošteno priznali kad su po twiteru počeli da iskaču snimci projektila koji pogadja avion. Do tada su bagerima ravnali mesto gde je avion pao. 

 

Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Moze li neko stručan objasniti koliko je u današnje vreme lako pomešati civilni avion sa projektilom? 

Nisam stručnjak ali trebalo bi da je velika razlika u brzini.

Link to comment

Nego da se vratimo na snimke sa twitera...

 

Kolko je realno da neko besciljno tumara ulicama Teherana i naprasno resi da ukljuci kameru i okrene telefon bas tamo gde raketa pukne avion?

 

Koliko je jak prasak kad se lansira ta raketa? 

 

Jel moguće da je ovo na twiteru fejk momaka iz Lenglija, sa ciljem da pritisne zvanični Teheran da odustane od poricanja obaranja aviona?

Edited by ObiW
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...