Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

3 hours ago, jms_uk said:

Zato sto FAA/EASA/bilo ko nema dovoljno obucenih ljudi da se razumeju u sve sisteme modernih letelica.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Ustupci kompanijama se uvek time pravdaju i uvek imamo na kraju neku svinjariju. 

Link to comment

Kompanija, sto ne umanjuje odgovornost Boinga jer takoreci nije ukljucila te troskove u cenu koju kompanije placaju nabavkom pobesnelih Max-a (uz duzno postovanje zrtvama). Nije izgledalo neophodno izbeci mogucnost da avion preuzme kontrolu nad pilotima. Verovatno i zbog toga sto su interna testiranja na brzinu obavljena.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Danas sam leteo Pariz BG i negde na pola leta kroz prozor vidim nize od nas avion koji se dimi ili bar tako izgleda, dakle ne onaj obican beli trag neko crni trag dima iza. Vidi to isto i lik koji je sedeo iza mene i prokomentarise "ovo ne deluje dobro". Sta to moze da bude? Opticka varka neka? Vidim na vestima nema nicega tako da to otpisujem

Edited by Tsai
Link to comment
35 minutes ago, Tsai said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=03&dd=31&nav_category=78&nav_id=1524609

 

Jel moguce da sam ovo video iz aviona? Dimio se na znatno nizoj visini i ponirao, kontam bas negde u nemackoj jer se to desilo nekih 45min po poletanju iz pariza 

 

 

Jesi li sedeo sa leve ili desne strane aviona? Direktan let Pariz-Beograd je posle 45 minuta negde oko svajcarsko-austrijske granice. Ovaj mali avion se srusio 10 km juzno od Frankfurta, sto je dosta severnije... Takodje, u odredjenim uslovima, trag iza mlaznih aviona na visini [vidjen iz aviona] vise deluje tamno sivo/crno nego belo.

 

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...