Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Oznaka na krilu je BB670. To nije serijski broj ni registracija aviona ali lako ce se utvrditi da li ovaj dio pripada tom avionu, 

 

Ja videh da se pominje 657-BB, sto jeste flaperon sa B777-a.

 

CLJtBGKWgAAKg9m.png

 

ETA: A ima i ovo

 

14382522209bIRSF.png

Edited by jms_uk
Link to comment

Ono što je zanimljivo je da neki drugi deo može biti par hiljada km odatle, na jugu Australije :(

 

Jedino da pokrenu novu širu potragu na jug i jugoistok od Reuniona, inače ne znam šta je zaista značaj ovoga.

Link to comment

Evo i vesti :

Pronađen deo prtljaga putnika blizu ostataka malezijskog aviona na Reunionu
Tanjug | 30. 07. 2015. - 15:51h Foto: Reuters | Komentara: 0

Deo putničkog prtljaga pronađen je danas na francuskom ostrvu Reunion u Indijskom okeanu nedaleko od ostataka krila za koje se veruje da je odvaljeno sa aviona boing 777 "Malezija erlajnsa" koji je nestao u martu prošle godine na letu MH370 i čija sudbina do danas nije razjašnjena.

"Deo prtljaga je bio ovde još od juče, ali niko nije obratio pažnju na njega", rekao je je Džoni Begi, lokalni čistač plaže, koji je ranije pronašao veći komad olupine za koju se veruje da je deo krila aviona.

Deo prtljaga sadrži zatvoren rasferšlus i lokalna policija koja proverava ostatke aviona, preuzela je i nađeni deo prtljaga.

 

Link to comment
 inače ne znam šta je zaista značaj ovoga.

 

Da potvrdi da se avion srusio u okean [najverovatnije kod Australije, u skladu sa Inmarsat podacima].

 

Takodje, skoljke bi mogle da pomognu koliko je flaperon bio u vodi [a mozda i odakle poticu]...

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...