Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pao mađarski Gripen u Češkoj prilikom dolaska na gripen-fest, odnosno 'Lion Effort 2015'... bio je dvosed, a oba pilota su uspela da iskoče na vreme!
 

 

Accident during the landing maneuver

Today about 13:30 a Hungarian JAS-39 Gripen fighter aircraft crashed at 21st Tactical Air Force Base at Caslav, Czech Republic. The two pilots were able to eject from the plane without injuries. This unfortunate event. again shows that despite of all safety precaution flying activities remain inherently challenging. This incident is part of our daily business. The plane was arriving to the multinational Gripen User Nation exercise Lion Effort 2015.

Link to comment

ja nocas sanjao nesrecu u beogradu

a sve pod uticajem lose hrane u mom stomaku i nocnih problema sa varenjem (jebo me indijski restoran)

i naravno toga sto sam leteo aeroletom umesto air serbiom iz fra za beg

elem mi negde na nbg oko imaginarnog nekog soping mola i provaljujemo da svi gledaju u nebo

a gore neki muceni avion sa oznakom aviogenex koji leti bas nisko

i ne moze da preleti neko brdasce koje je mozda malo vise od onog uzvisenja gde je bezanijska kosa

a na avionu jedan motor se otkacio tj jos stoji ali uperen na dole umesto horizontalno

na kraju se zariva u brdo, bez eksplozije, trup se podelio u dva dela

kroz rupu se videlo da se ljudi mrdaju i da ne deluje preterano unisteno unutra

ali svejedno skenjao sam se big tajm, sada me boli glava a stomak nije ni prestajao.

Link to comment

meni je valjda najcesci san u zivotu upravo  da gledam kako avion pada, uglavnom mrtva hladna. nije vezan za strah od letenja, bilo kakvo iskustvo ili gledanje losta. 

Link to comment

Ja sanjam udese barem jednom mesečno, u direktnom ili indirektnom modu, što je logična posledica činjenice da znam napamet sve epizode ACI i Mayday i da sam iščitao boga oca izveštaja i tekstova na ovu temu.

 

Gazzo, ti si ovo sanjao jer si u podsvesti bio smoren što je jedina letelica Aviogenexa (B732, inače mlađi i manje raubovan od 733 koji lete u Avioletu) prošle nedelje otišla na doboš za bednih 120k dolara.

Link to comment

ja nocas sanjao nesrecu u beogradu

a sve pod uticajem lose hrane u mom stomaku i nocnih problema sa varenjem (jebo me indijski restoran)

i naravno toga sto sam leteo aeroletom umesto air serbiom iz fra za beg

elem mi negde na nbg oko imaginarnog nekog soping mola i provaljujemo da svi gledaju u nebo

a gore neki muceni avion sa oznakom aviogenex koji leti bas nisko

i ne moze da preleti neko brdasce koje je mozda malo vise od onog uzvisenja gde je bezanijska kosa

a na avionu jedan motor se otkacio tj jos stoji ali uperen na dole umesto horizontalno

na kraju se zariva u brdo, bez eksplozije, trup se podelio u dva dela

kroz rupu se videlo da se ljudi mrdaju i da ne deluje preterano unisteno unutra

ali svejedno skenjao sam se big tajm, sada me boli glava a stomak nije ni prestajao.

 

ne boj se, gotovo je nemoguće da motor na takav način visi sa aviona. otpao bi pre sa zadnje spojnice nego sa prednje (visio bi ka gore -ako ne radi) a ako radi onda bi 'pojurio' napred, ka gore, i otišao svojim putem sa nekim delovima krila. :nerd: 

 

 

dakle san ti je fulanje, ne brigaj  ^_^

Edited by Prospero
Link to comment
  • 3 weeks later...

Forensics strongly supports that MH370 plunged into the ocean in a nosedive

 

Chen_MH370_nosedive.jpg

 

The researchers' computer simulations lead to the forensic assertion that a 90-degree nosedive explains the lack of debris or spilled oil in the water near where the plane is presumed to have crashed. The research was the cover story in the April 2015 issue of Notices of the American Mathematical Society

Link to comment

Based also on the suggestions of other aviation experts, Chen said in such a situation the wings would have broken off almost immediately and, along with other heavy debris, would have sunk to the bottom of the ocean, leaving little or no trace to be spotted.

 

 

A sta se desava sa gorivom posle lomljenja krila?

Link to comment

Na kraju leta, tamo gde su ga tražili, bi ionako ostao bez goriva, ne bi imalo šta da izađe iz tankova, osim možda kojekakvih ulja ili hidrauličnih tečnosti ali to je verovatno mala količina da bi ostavila neku fleku vidljivu na moru.

 

Indicija u tekstu je da je pilot to sve namerno uradio, što je, verujem, radna teorija i inače.

Link to comment

A na kojoj visini bi morao da krene da ponire pod tim uglom, da bi vertikalno usao u more?

 

I to onda dovodi do teorije da avion koji ponire pod uglom od 90% nece imati nikakvih strukturalnih ostecenja?

Link to comment

Koliko sam razumeo, pretpostavka je da udarac samo nosem zapravo predstavlja najmanju štetu, te da bi kombinacija brzine i malog otpora voda (tj. male udarne površine) umesto potpunog rastura dovele do brzog potonuća većih komada, za razliku od SR111 (pada mi na pamet) koji je udario pod oštrijim uglom.

Zvuči mi čudno, tj. isuviše generičko, kakve bi G sile trpeo pilot koji bi izvodio taj manevar, je i mala odstupanja bi dovela do toga da udari prvo jednim krilom pa drugim što već vodi ozbiljnom rasturu.

Link to comment

Koliko sam razumeo, pretpostavka je da udarac samo nosem zapravo predstavlja najmanju štetu, te da bi kombinacija brzine i malog otpora voda (tj. male udarne površine) umesto potpunog rastura dovele do brzog potonuća većih komada, za razliku od SR111 (pada mi na pamet) koji je udario pod oštrijim uglom.

 

Zvuči mi čudno, tj. isuviše generičko, kakve bi G sile trpeo pilot koji bi izvodio taj manevar, je i mala odstupanja bi dovela do toga da udari prvo jednim krilom pa drugim što već vodi ozbiljnom rasturu.

 

Pa upravo to, i meni je dosta cudno.

 

Mislim, mozda je ok u kompjuterskoj animaciji, ali ne uzima u obzir G sile koje bi trpeli i pilot i avion.

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...