Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Tu izjavu pilotove djevojke su prenijeli prilicno ozbiljni mediji (bilo da je ona tacna ili ne i od koga god je preuzeta)

 

Jesu ali je Bild njen jedini izvor, sto dosta govori o stanju prilicno ozbiljnih medija. Samo kazem da treba to uzimati sa kilogramom soli. Mediji se danas bore za mrvice i svuda jako padaju standardi izvestavanja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ali taj tuzilac koji ga je odmah optuzio sta je od cinjenica imao - da je ovaj disao ergo bio je ziv i da nije reagovao ni na kakve pozive. plus ono obrtanje dugmeta koliko sam shvatio sto opet moze a ne mora svasta da znaci.

sve druge stvari su plod zelje dq se dokazi uklope u konstrukciju. da je bio odavno bolestan to bi se odavno opazilo pa teska depresija jecstanje u kom se plasis da izqdjes iz kuce a ne da radis tako dugo bez problema. posebno je bljak iznosenje uspomena bivse ribe skupljanje papirica iz kante i druge pikanterije

ja bi sacekao tu istragu ko zna sta ce pokazati

Link to comment

ali taj tuzilac koji ga je odmah optuzio sta je od cinjenica imao - da je ovaj disao ergo bio je ziv i da nije reagovao ni na kakve pozive. plus ono obrtanje dugmeta koliko sam shvatio sto opet moze a ne mora svasta da znaci.

sve druge stvari su plod zelje dq se dokazi uklope u konstrukciju. da je bio odavno bolestan to bi se odavno opazilo pa teska depresija jecstanje u kom se plasis da izqdjes iz kuce a ne da radis tako dugo bez problema. posebno je bljak iznosenje uspomena bivse ribe skupljanje papirica iz kante i druge pikanterije

ja bi sacekao tu istragu ko zna sta ce pokazati

to je to.

Link to comment

Izvini, a ti si po struci psihijatar ili klinicki psiholog? Ne znam da li si svesna koliko ima "monstrouma" koji nisu psihopate. Nemam sad vremena da trazim, ali mislim da je ovako ponasanje (kada se recimo vozac namerno zakuca u drugi automobil) najcesce vezuje za psihicki poremecaj koji nema veze sa psihopatijom.

e sad jbg,naravno da nisam stručnjaka iz te oblasti

znači samo ako sam stručnjak mogu da komentarišem šta mislim o liku koji sunovrati avion sa živim ljudima

mislila sam da je poenta jasna, a sad, kako se to tačno zove, eto ne znam, neka me ispravi neko ko zna.

Link to comment

e sad jbg,naravno da nisam stručnjaka iz te oblasti

o liku koji sunovrati avion sa živim ljudima

mislila sam da je poenta jasna, a sad, kako se to tačno zove, eto ne znam, neka me ispravi neko ko zna.

 

polako, to što je isprogramirao visinu na 30 metara, zaključao se u kabini, aktivno nije puštao pilota da uđe, nije se javljao kontroli leta niti odgovarao na njihove pozive ništa ne znači. Možda je zaspao i u mesečarenju programirao visinu, a onda slučajno zakačio dupetom onesposobljavanje ulaznih vrata. Možda su se francuska i nemački vlada dogovorili da lažu i ne oštete erbas, nikad ne znaš. ne treba lomiti preko kolena, jutro je pametnije od večeri, itsl

 

Prvo i osnovno, Lufthansa će morati sveukupno da zbog ovoga plati milionske odštete. Da imaju ozbiljnog razloga da sumnjaju u ovakav scenario 110% bi to do sada uradili. 

Link to comment

Primetićeš da niko ovde nije tvrdio da je u pitanju zavera i da je klinac nedužan, nego da je stvar malkice kompleksnija od: 'POGLEDAJTE PROFIL DEPRESIVNOG MONSTRUMA KOJI JE UBIO 150 LJUDI' lančane reakcije i stigmatizacije koju je tužilac pokrenuo svojim spektakularnim performansom.

Link to comment

strong reasons to believe =/= spektakularni performans. Čovek je rekao da misli da je u pitanju kriminalna radnja, a ne nesreća i naveo ime osumnjičenog (a i isti je mrtav te ne postoji strah da će ugroziti istragu, pobeći ili nešto drugo). Čovek je radio svoj posao.

 

Ponovo - mislite malo i na rodbinu poginulih. Oni imaju moralno i svako drugo pravo da saznaju ovako nešto čim se otkrije

Edited by MancMellow
Link to comment

opcija, mediji iznose samo dostupne i proverene cinjenice do zakljucenja istrage - je danas nemoguca, bas zbog info gladi na koju su navukli publiku.

pa daj odmah analize i tumacenja, a zvanicnici da se iscede da kazu bilo sta. plus samouke internet ekspertize.

nije vestina pronaci informaciju, vec kako napraviti selekciju.

Link to comment

strong reasons to believe =/= spektakularni performans. Čovek je rekao da misli da je u pitanju kriminalna radnja, a ne nesreća i naveo ime osumnjičenog (a i isti je mrtav te ne postoji strah da će ugroziti istragu, pobeći ili nešto drugo). Čovek je radio svoj posao.

Istina.

Tužilac se nije bavio dijagnozom.

Jbg valjda nisu to veverice kao u ovim našim držvama gde more bit' vako ali more i nako.

Link to comment

Je l' postojala opasnost da porodice neće saznati šta se desilo pa je ovaj morao da zaključi stvar posle dva dana?

 

Ako ćemo tako imaju i stotine miliona depresivaca ovog sveta porodice i nisam baš siguran da su svi ti ljudi oduševljeni ovom novom postavkom da je svako ko boluje od depresije masovni ubica u najavi. Da se sačekalo koju nedelju imali bismo mnogo precizniji medicinski presek kopilota pa mediji ne bi orgijali po depresiji onako generalno. Ali ne, mora sveeeeeeee i mora odmaaaaaah, jer to je u interesu™ tzv javnosti.

Edited by beowl
Link to comment

Ali za to nije kriv tužilac, niti bilo ko od zvaničnih organa. Do toga se došlo tek pošto se saznalo ime osumnjičenog (mislim do bolovanja, psihičkih problema i ostalog)

Edited by MancMellow
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...