Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Ozbiljno misliš ovo?

 

Naravno da mislim, a šta drugo može da bude? Namerno je oboren u zoni konflikta. Čak i da nisu znali da je to putnički avion (važi), to ne umanjuje prirodu zločina. 

Link to comment

Ja uvek nesto mislim da avioni ne lete pravolinijski, nego valjda imaju neke koridore (koordinate) kroz koje prolaze. Sta znam.

 

Lete i kreću se u pravcu aerodroma, nekim vektorskim kordinatima/pravcima... trebalo bi da znam obzirom da u užoj familiji imam penzionisanog pilota al eto... :(

Ono malo što sam leteo i imao prilike da posmatram pravac kretanja aviona na monitoru ide u prilog tome. Avion skoro nikad ne leti od tačke A do tačke B direktnom linijom.

Link to comment

Naravno da mislim, a šta drugo može da bude? Namerno je oboren u zoni konflikta. Čak i da nisu znali da je to putnički avion (važi), to ne umanjuje prirodu zločina.

Izvinjavam se, mislio sam da pričaš o onome što je nestao iznad okeana.

Link to comment

hm, liči i na helios od pre 10ak godina, gubitak kompresije u kabini i ustaljeno spuštanje i pad usled gubitka goriva, mada je ovde teško pi sredi gubitak goriva.

 

via TT

Edited by Prospero
Link to comment

Cekaj, pa i kao putnik osetis da li se spustas ili podižeš, a nije teško ni proceniti da li si na cruising visini ili ne. Prvo što bi se pitao je koji ću moj toliko vremena iznad mora ako znamo gde avion ide, a drugo malo bi mi bilo neobično da vidim kopno na 2-3 kilometra ispod sebe usred leta. Mada sad vidim da su se i popeli skoro na 40k fita, sto mi je takodje malo cudno za taj let, ali moguce je da gresim

Link to comment

Cekaj, pa i kao putnik osetis da li se spustas ili podižeš, a nije teško ni proceniti da li si na cruising visini ili ne. Prvo što bi se pitao je koji ću moj toliko vremena iznad mora ako znamo gde avion ide, a drugo malo bi mi bilo neobično da vidim kopno na 2-3 kilometra ispod sebe usred leta. Mada sad vidim da su se i popeli skoro na 40k fita, sto mi je takodje malo cudno za taj let, ali moguce je da gresim

 

pitanje je da li su uopšte bili svesni tokom ovog spuštanja. 

Link to comment

hm, liči i na helios od pre 10ak godina, gubitak kompresije u kabini i ustaljeno spuštanje i pad usled gubitka goriva, mada je ovde teško pi sredi gubitak goriva.

 

 

 

da, tacno, lici :( verovatno su svi bili vec uveliko onesvesceni, to sam prevideo

 

At Vasa - da da

Edited by MancMellow
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...