Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

3 minutes ago, Caligula said:

 

Logicno jeste ali oci to ne vide tako :D

 

U onom ATRu ja vidim samo elisu koja se okrece i jako vibrira na par metara od mene.

 

Znam da je sve subjektivno [i ne bih da se ovo pretvori u avionometrijutm] ali ja sam bio u par situacija gde bi JAT-ovi ATR [od kojih ni najstariji jos nema 30 godina ;)] bili vrlo dobrodosli :lol:

 

 

Link to comment
7 minutes ago, jms_uk said:

 


U stvari opasnije ti je malo iza motora, nego direktno na liniji sa istim (osim ako avion stoji a motor radi).

Ako se taj propeler otkaci prilikom letenja, ti ces vrlo brzo biti malo ispred njega.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Opasno je u ravni sa lopaticama turbine, kacio sam slike tu negde: zato se do pre par decenija ta ravan na trupu aviona obelezavala jasno vidljivom crvenom linijom, dok se kod vojnih to radi jos uvek: radi se o 10 - 20,000 obrtaja u minuti, a lopatice turbine su na zlu glasu jer rade u ekstremnim uslovima, visoka temperatura pre svega...

 

@Caligula Lopaticu, daleko bilo, pu, pu, pu, ne bi ni osetio, a elisa je opasna samo ako natrcis na nju :tongue:

Link to comment
  • 1 month later...
22 minutes ago, bradilko said:

pa kako to dobije dozvolu da leti?

 

Isto kao i AvioLet-ovi cipiripiji iz 1985.

 

ETA: ima i starijih aviona jos uvek u komercijalnom saobracaju, sto samo po sebi nije problem uz mali broj letova i odgovarajuce odrzavanje.

Edited by jms_uk
Link to comment
  • 2 months later...

Preskočili ste Aeromexico 2431 koji ulazi u istoriju po tome što je svih 100 i kusur putnika preživelo udes koji se desio odmah po poletanju.

 

Ali sada dolazi nešto još bizarnije: u Sijetlu mehaničar maznuo Q400 (Alaska Airlines), podigao ga sa aerodroma, izveo nekoliko impresivnih akrobatskih manevara u vazduhu, sit se ispričao sa kontrolom leta (oprostio od najbližih i dodao da je prso kano lajsna jer je na minimalcu između ostalog) i na kraju srušio nakon što se pojavio par F-15 da ga presretne.

 

image.thumb.png.5da9d3276231add58492e978ae0dba0b.png

 

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...