Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

15 minutes ago, 3opge said:

malo srboruski spijuni iz Nish olabavili srafove na motoru

Ja i pored najbolje volje ne razumem potrebu za ovu vrstu podjebavanjatm: 8 ljudi je za hleb nasusni selo, posadjeno u avion i platilo glavom bezobzirnost za sada nepoznatog broja шићарџија, шибицара, avion koji ni jedna tog imena vredna osiguravajuca kuca ne bi osigurala za manje para od vrednosti tereta buduci da sam avion prakticno i nema vrednost.

Da je barem duhovito - nije.

A da su te bas zasvrbeli prsti da ovako kometarises - sumnjam: u svakom slucaju mogao si da ih poceses na drugi nacin, mnogo prijatniji... :fantom: 

  • +1 2
Link to comment
malo srboruski spijuni iz Nish olabavili srafove na motoru
Šećer u rezvoar....2-3 kocke...

Ja hiljadu puta prodjem, ko zna da li ima ikog tamo....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



Link to comment

Ja hiljadu puta prodjem, ko zna da li ima ikog tamo...


Baba sera i Slađa sekretarica.

Ali to ne treba da obeshrabri, tu očas posla može da se instalira brigada VDV.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
1 minute ago, Tribun_Populi said:

 


Baba sera i Slađa sekretarica.

Ali to ne treba da obeshrabri, tu očas posla može da se instalira brigada VDV.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

Samo da mi ne promaknu....ja čekam da se prijavim da budem špijun dobrovoljac...za izvesne pare.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Meni je nejasno zašto su uradili 180 turn i krenuli nazad za Niš,  kako spekuliše AvHerald , umesto da su tražili vektor za Kavalu (mnogo brže i kraće) i preko Tasosa sleteli na  KVA.
Nešto povezano sa deklarisanim teretom?
 

Edited by Pegin
Link to comment
3 minutes ago, Pegin said:

Meni je nejasno zašto su uradili 180 turn i krenuli nazad za Niš,  kako spekuliše AvHerald , umesto da su tražili vektor za Kavalu (mnogo brže i kraće) i preko Tasosa sleteli na  KVA.
Nešto povezano sa deklarisanim teretom?
 

Nisu krenuli nazad za Niš, već su im, nakon prijave kvara, ponudili aerodrom prema kome su krenuli i još jedan......

Link to comment

Žao mi tih ljudi :cry: 

Jednom sam se vozila sa takvom ekipom . Neki iljušin teretni. Uslovi unutra grozni. Ili vruće ili ladno, nikad kako treba. Buka nesnošljiva, posada u trupu sa sluškama, u kabini ipak malo bolje.

Težak posao.

Link to comment
8 minutes ago, Constantin said:

Nisu krenuli nazad za Niš, već su im, nakon prijave kvara, ponudili aerodrom prema kome su krenuli i još jedan......

O tome i pričam, da su im ponudili Kavalu, imali su je u završetku zaokreta od 180 stepeni  ravno preko Tasosa,, sa mora.
Nisu morali da se vraćaju  i preko planina i grada Kavala prilaze zaobilazno.

 

 

Edited by Pegin
Link to comment
1 minute ago, Pegin said:

O tome i pričam, da su im ponudili Kavalu, imali su je u završetku zaokreta od 180 stepeni  ravno preko Tasosa,, sa mora.

 

Pa...ponudili su im, prihvatili su....nisu stigli.

Link to comment
preko planina i grada Kavala prilaze zaobilazno.


Tu je Amygdaleonas, stari aerodrom Kavala, koji je prazan. Ima neka avio škola s pet malih aviona samo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
9 minutes ago, Constantin said:

Pa...ponudili su im, prihvatili su....nisu stigli.

22:09 Aircraft enters Greek Airspace.
22:37 Pilots told ATC that due to "operation reasons" will not continue to destination and will return to Nis.
22:42 While flying over east of Halkidiki pilots told SKG approach "may day fire engine 4".
22:45 Pilots told KVA tower that they would execute a forced landing.
22:47 Aircraft lost from radars.


Zbog problema sa motorom krenuli nazad za Niš,  pa odustali zbog požara na motoru

 

KAV u Keramotiju, veliki moderni aerodrom.
Desno na mapi, pravo preko Tasosa, duplo kraće nego ruta kojom su krenuli.

Imali su Limnos, još bolji, na samo 30 milja , u pravcu...

 

 

Meridian.jpg

Edited by Pegin
  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, dùda said:

Žao mi tih ljudi :cry: 

Jednom sam se vozila sa takvom ekipom . Neki iljušin teretni. Uslovi unutra grozni. Ili vruće ili ladno, nikad kako treba. Buka nesnošljiva, posada u trupu sa sluškama, u kabini ipak malo bolje.

Težak posao.

Žao , naravno, krvav je to posao,  u poslednjih  šest  dana 10-16 Jul su odleteli:
Iz Rzeszowa , Poljska  u  Burgas, Bugarska, pa  datle u Ostravu, Češka, pa opet u Burgas i odatle par letova tamo nazad, Burgas-Rzesov, odakle lete za Marsej, gde rade nekoliko letova po Francuskoj, gde završavaju 13 na  Paris Vatry aerodromu , pa 15 odlaze u Sarajevo, pa za beograd, Ankaru, odatle u Niš, pa uveče 16, na kobni let MEM 3032 za Jemen.

Vozači autobusa imaju veća ograničenja za vožnju od ovih Cargo nesrećnika.
.

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment
52 minutes ago, Pegin said:

pa 15 odlaze u Sarajevo, pa za beograd,


Video sam u petak ujutro taj avino kada je sletao Surčin...
:cry:

Edited by Frile
Link to comment
22:09 Aircraft enters Greek Airspace.
22:37 Pilots told ATC that due to "operation reasons" will not continue to destination and will return to Nis.
22:42 While flying over east of Halkidiki pilots told SKG approach "may day fire engine 4".
22:45 Pilots told KVA tower that they would execute a forced landing.
22:47 Aircraft lost from radars.

Zbog problema sa motorom krenuli nazad za Niš,  pa odustali zbog požara na motoru
 
KAV u Keramotiju, veliki moderni aerodrom.
Desno na mapi, pravo preko Tasosa, duplo kraće nego ruta kojom su krenuli.
Imali su Limnos, još bolji, na samo 30 milja , u pravcu...
 
 
Meridian.jpg.5320ae0aa54b7fba7f5aeaf695f0599c.jpg
Verovatno neka klauzola u fakturi ispisana sitnim slovima "deliver or die..." u koverti zapečaćenoj za otvoriti samo u slučaju nužde. Užas zvan poslom

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...