Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

6 hours ago, djordje geprat said:

hvala, delovalo mi je sumanuto. slab sam ti ja po pitanju igara na računaru i sličnom.

Bez brige, evo ovaj dedicatm, ne igra igrice na racunarima...

jurgis-kairys.jpg

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 27.6.2013. at 17:19, Topola said:

Imao sam privilegiju da Zlatku Veresu pomazem oko knjige "Kad motori utihnu" koju najtoplije preporucujem zainteresovanima za temu avionskih udesa i katastrofa. Ne znam da li jos ponegde moze da se nadje, izdata je u malom tirazu i skromnoj opremi ali sadrzi veoma zaninljive opise. Ono sto, nazalost, nije uslo u izdanje, a sto je Zlatko bio predvideo kad je koncipirao knjigu, je spisak apsolutno svih avio udesa, katastrofa i incidenata na nasem nebu od 1988. do 2002. godine. Uz svaku nesrecu isao je i njegov opis, naravno pored tipa i registracije vazduhoplova koji je ucestvovao i imena pilota. Cega je tu sve bilo, a meni je bilo interesantno o koliko stvari nikada nije bilo reci u medijima...Zlatko mi je vise puta ponovio njegovu "mantru", savet, ustvari: nikad na paraglajder, nikad na UL letelicu.

Molim Vas za informaciju kada je Zlatko preminuo? Moja mama je dugo godina radila sa njim u SIV-u II, bio nam je jako drag kucni prijatelj. Secam ga se sa osmehom, bio je izuzetno zanimljiv, duhovit i drag gospodin. 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Naleteo sam na telegramu na snimak nekog lika koji stoji pored krhotina dole na obali, i kaže da je kontrolor leta.

 

Neću da ostavljam link jer bih hteo da se uverim u autentičnost, ali ukratko:

 

- Aerodrom se nalazi na platou poviše te stenčuge

- Kontrola je tri puta preporučivala prilaz sa kopna (gde je sve bilo čisto i fino) a nikako sa mora tj. preko stenčuge, gde je bilo kiše, vetra i oblaka

- Pilot ih je potpuno iskulirao i otišao na prilaz sa mora

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 6.7.2021. at 21:38, Redoran said:

Ruski An-26 sa 28 putnika je na Kamčatki, po lošem vremenu, udario u ovu stenčugu :(

 

 

 

 

za ovu nesrecu sam cuo pre par dana od bivse koleginice, koja je inace rodom iz palane. to je gradic do kojeg se samo avionom ili helikopterom moze stici. nema nista osim tundre i mora na stotine kilometra. jedan od mnogih tzv umirucih monogradova koji su zavisili od jedna fabrike za vreme sssr. nije tesko pretpostaviti na kakvim krsevima lete.

 

a na temu samo dosao jer sam cuo sinoc da je avion na letu air france iz pekinga za pariz imao ozbiljne probleme pri poletanju i morali su da se vrate. evo i novost da ustedim vreme pucanstvu

 

http://avherald.com/h?article=4ed6f04b

 

 

 

 

 

Link to comment

Banecare, verujem da nemaš nikakvih problema sa Ruskim,  skrinšot zvaničnog izveštaja komisije za istraživanje udesa kod Palane, avion je bio redovno remontovan i ispravan, dok je posada, hmm, omanula proceduru prilaza koja je prilično zahtevna, ignorisala signalizaciju radio visinomera,  i pride imala, stakanj-dva u krvi.

 

Palana.jpg

Edited by Pegin
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...