Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Kakav je problem sto je neko u avionu, u poredjenju sa, npr. TGV-om? Ni tu ti niko ne pregleda ID.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

setio sam se danas ovog posta, jer su nam pregledali dokumenta na granici francuske i nemacke. prvo su usli francuzi i odmerili sve putnike, a onda su nemci pregledali isprave svima :D

btw, tgv-om od pariza za manhajm 3 sata :Hail: 

Link to comment

U Nemackoj, i nasi americki prijatelji sigurno znaju za to i savrseno imaju retku polnu bolest za to sve dok se leti unutar Evrope.

 

ozbiljan, ali bas ozbiljan propust.

ali zato ce i dalje ubitacno da maltretiraju na kontrolama rucnog prtljaga

Link to comment

:mellow: ne kapiram ovo burekdzijino o nepregledanju ID/pasosa. evo danas letela lokalno po EU i trazili mi dokument kad sam chekirala prtljag

 

letela dosta ovih godina lokalno po EU i cini mi se da su uvek gledali dokumenta na check-inu (ne uvek mada cesto i na boardingu). Doduse mozda to ima veze sa specificnim aerodromom sa koga se polece?

Cak i kad radis online check in i baggage drop off automat koji izdaje traku za checked-in luggage trazi sken pasosa na uvid pre izacivanja trake (ili je to bilo po USA mozak mi je out i sve mi se sad mesa)

 

Sto  se tice TGV i ostalih francuskih vozova ponekad traze nasumicnu indentifikaciju putnika, pogotovu u pogranicnim predelima. naravno kontrola je potpuno nasumicna te na nju ne utice boja koze :ph34r:

pakleno je bilo onih par dana posle charlie hebdo, upali sa mashinkama u lokalni voz, malo se protresoh ali razumem ih    :unsure:

Edited by lostfanforever
Link to comment

:mellow: ne kapiram ovo burekdzijino o nepregledanju ID/pasosa. evo danas letela lokalno po EU i trazili mi dokument kad sam chekirala prtljag

 

letela dosta ovih godina lokalno po EU i cini mi se da su uvek gledali dokumenta na check-inu (ne uvek mada cesto i na boardingu). Doduse mozda to ima veze sa specificnim aerodromom sa koga se polece?

Cak i kad radis online check in i baggage drop off automat koji izdaje traku za checked-in luggage trazi sken pasosa na uvid pre izacivanja trake (ili je to bilo po USA mozak mi je out i sve mi se sad mesa)

 

Sto  se tice TGV i ostalih francuskih vozova ponekad traze nasumicnu indentifikaciju putnika, pogotovu u pogranicnim predelima. naravno kontrola je potpuno nasumicna te na nju ne utice boja koze :ph34r:

pakleno je bilo onih par dana posle charlie hebdo, upali sa mashinkama u lokalni voz, malo se protresoh ali razumem ih    :unsure:

 

Ok shvatam da se svi ovdje  uzasavamo rasisma.

 

Ali kako onda da kontrolises ilegalne imigrante koji ovih zadnjih godina dolaze iz Iraka/Afganistana/Sirije/Afrike?

Ili kontrolisati sve ili ne kontrolisati nikoga.

Link to comment

meni se isto desilo da mi nekad ne pregledaju pasos unutar eu, tj desavalo mi se da ga ispruzim a oni mi kazu da ne treba ili ga ne pogledaju i vrate. ali ne uvek, vise se ne secam kad su gledali a kad ne.

Link to comment

pa evo meni nista zivo pogledali nisu iz norveske (koja nije ni u eu)

 

ali opet, nikad se ne zna kad hoce a kad nece tako da se ne bih usudila da krenem na put bez pasosa

Link to comment

Evo mali pokazatelj koliko su revnosni u tim bezbedonosnim proverama. Pre sat vremena sam sleteo na Heathrow, i kroz security (imam let za Mancester) proneo 3 puta vecu od dozvoljenu kolicinu tecnosti. Dve skroz pune kesice od 1l i ostatak u rancu. Istovremeno dok su pregledali to, ja sam dobio 'random' pistanje u metal detektoru i pretres i izuvanje. Kroz isti taj metal detektor sam prosao u petak dvaput obuven i nije nista pistalo. Kad sam to prokomentarisao tipu koji me je pretresao, i on mi je rekao da je to random.

 

Ovde (Heathrow) za domace letove ne pregledaju ID nego te uslikaju kad skeniraju boarding pass. I onda na gejtu ga ponovo skeniraju i provere da li si ti na slici.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

^Moj je utisak da su se na N.Tesli i u Frankfurtu (na ne-SAD gejtovima) strasno opustili. Kada imam nesto od tecnosti u rucnom redovno zaboravim na to pa ne vadim niti mi ikad iko kaze za to sta je ostalo u rancu. Neki put bi mi se desilo sasvim slucajno da ne popijem vodu (flasa 0.25l) i da i tako prodjem..Isto tako mom momku ponekad gledaju njegovu spravu sa nekakvim aparatima (protiv bombi), nekad ne, a nekad ne ~toliko detaljno kao prethodni put.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Treba da vidiš Istanbul sa svojih 60 miliona putnika i potencijalnom opasnošću od Al Kaide - svaki, ali svaki put u ručnom prtljagu mi lagano prođu dezodorans, pena za brijanje i shower gel. Prođu i u Beogradu i Zagrebu doduše, ali zato su me Česi slistili u Pragu. Ne samo da su promptno izbacili sve to iz kofera nego su ga sa gejta vratili na check-in jer je otpirlike za 2cm bio predugačak da stane u onaj "tester" za ručni prtljag.

Link to comment

:mellow: ne kapiram ovo burekdzijino o nepregledanju ID/pasosa. evo danas letela lokalno po EU i trazili mi dokument kad sam chekirala prtljag

 

letela dosta ovih godina lokalno po EU i cini mi se da su uvek gledali dokumenta na check-inu (ne uvek mada cesto i na boardingu). Doduse mozda to ima veze sa specificnim aerodromom sa koga se polece?

Cak i kad radis online check in i baggage drop off automat koji izdaje traku za checked-in luggage trazi sken pasosa na uvid pre izacivanja trake (ili je to bilo po USA mozak mi je out i sve mi se sad mesa)

 

Sto  se tice TGV i ostalih francuskih vozova ponekad traze nasumicnu indentifikaciju putnika, pogotovu u pogranicnim predelima. naravno kontrola je potpuno nasumicna te na nju ne utice boja koze :ph34r:

pakleno je bilo onih par dana posle charlie hebdo, upali sa mashinkama u lokalni voz, malo se protresoh ali razumem ih    :unsure:

 

Ako cekiras prtljag na salteru, naravno da ce ti traziti id. Ali ce posle toga na boardingu retko/nikada traziti. Dakle moze bilo ko da udje u avion umesto tebe. Ista situacija je i sa baggage drop off: ako radis na masini, zavisno od aerodroma i kompanije, nekada skenira pasos (jako retko), cesce trazi samo kod ili provuces kreditnu karticu kojom je placena karta. A i u tom slucaju posle toga u avion moze da udje bilo ko.

 

Kontrolu u nemackom vozu sam doziveo samo kada sam se vracao iz Amsterdama, ali to je razumljivo :)

Link to comment

ovo sto pisete za id je meni golemo iznenadjenje. nisam bas djemo iz uk, ali srebrni letac jesam

 

do danas sam smatrao da je standard:

id se gleda na chekiranju;

na security ctrl se gleda boarding pass i id;

na boardingu boarding pass i ponekad id

 

jasno mi je da moze electronic check in i bez prtljaga, ali saceka te provera id na security checku

 

 

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...