Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

e ali ako te prekontrolisu na cekiranju, kako bi mogao neko drugi da se posle pojavi na ukrcavanju??? :mlada_i_naivna:

O tome i pricam, ako imas boarding pass na papiru ili fonu ili sa automata, onda nemas klasicno cekiranje i ako te ni na ulasku u avion niko ne pita za ID - znaci da niko nigde nije proverio tvoj identitet.

A ako dodjes na counter onda ti traze dokument. Po ovoj logici, zasto onda traze i tamo nesto, ako vec ostali ljudi koji prate moderne tehnologije ne moraju nikom nista? :)

 

Meni se ne svidja ta varijanta da neko moze tek tako, bez ikakve provere, da useta u avion. Brojni nacini zloupotrebe i ko zna cega, sto neko kaze - dobro onda to jos i funkcionise.

Link to comment

jel vi pricate o check-in-u ili o ulasku u avion?

ako je check-in uvek se trazi neki licni dokument, mora potvrda identiteta i za shengen. a ako je boarding onda ne mora, moze i e-ticket na kraju krajeva.

 

Online checkin i kompanija nema nikakvu kontrolu ko ulazi u avion. Ja kad imam rani let, recimo u 6:30, krecem od kuce vec cekiran oko 5:50, budem na aerodromu oko 6:10 i utrcavam u avion sa boarding passom. Cak i ako imam prtljag, postoji baggage drop off.  Mogu da se zovem Paja Patak ili Seik Alah Akbar.

 

A cak i ako se cekiras na salteru na aerodromu sa ispravnim dokumentom, opet avio prevoznik ne zna ko je zaista sa tvojim boarding passom usao u avion. Zato i nisu danima mogli da objave zvanicnu listu putnika na gw letu.

 

To su cinjenice. Da li je to security problem ili ne, drugo je pitanje. Jedino sto kompanija radi sa imenima je da uradi idiotsku proveru na no fly listi, koja je verovatno trenutno full text search kurana.

 

Kakav je problem sto je neko u avionu, u poredjenju sa, npr. TGV-om? Ni tu ti niko ne pregleda ID.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

U voz mozes da uneses i takticku nuklearnu bombu i niko nece primetiti. Pri tome mozes da ubijes oko 500 ljudi (nemacki ICE), ali je percepcija security u avio prevozu mnogo drugacija, verovatno od 70tih kada su teroristi poceli otimati avione (ne secam se da je neko oteo voz i trazio da sa njime ode u Teheran). Security u zelecnici ne znam da postoji, a u avio prevozu je ponekad security vazniji od safety, sto se na zalost videlo na primeru poslednje nesrece.

Link to comment

 

 

U voz mozes da uneses i takticku nuklearnu bombu

 

 

then again, za to ti uopšte ne treba voz, sasvim je dovoljna i glavna raskrsnica u gradu u 5.30pm

Link to comment

Online checkin i kompanija nema nikakvu kontrolu ko ulazi u avion. Ja kad imam rani let, recimo u 6:30, krecem od kuce vec cekiran oko 5:50, budem na aerodromu oko 6:10 i utrcavam u avion sa boarding passom. Cak i ako imam prtljag, postoji baggage drop off.  Mogu da se zovem Paja Patak ili Seik Alah Akbar.

 

 

ja zaista prvi put cujem za ovako nesto. bez ikakve kontrole identiteta :blink:  gde si u evropi, ako nije problem?

znaju li nasi americki prijatelji za ovo? :huh:

Link to comment

ja zaista prvi put cujem za ovako nesto. bez ikakve kontrole identiteta :blink:  gde si u evropi, ako nije problem?

znaju li nasi americki prijatelji za ovo? :huh:

 

i u americi mozes lepo da se provuces. na domacim letovima se kontrolise samo prolaz kroz security check point gde stoji TSA agent (i ovo ne mora uvek, dosta puta mi se desilo da nema nikoga na TSA salteru). na ulazu u avion obicno najave kontrolu IDa ali to nikad ne rade nego samo ocitaju boarding pass. jednom kad se udje na prvi aerodrom, na svim sledecim letovima se ne proverava identitet. osim toga, bez obzira sto postoje neka pravila oko photo id-a, tsa agenti su dosta opusteni, tako da prihvataju raznorazne dokumente, ukljucujuci clanske karte teretana i bilblioteka (narocito ako ih imas vise).   

Link to comment

ja zaista prvi put cujem za ovako nesto. bez ikakve kontrole identiteta :blink:  gde si u evropi, ako nije problem?

znaju li nasi americki prijatelji za ovo? :huh:

 

U Nemackoj, i nasi americki prijatelji sigurno znaju za to i savrseno imaju retku polnu bolest za to sve dok se leti unutar Evrope.

Link to comment

 

Btw a kake to zapravo ima veze s tim što su manijaku dali da vozi avuon?? ( i nikako ne kontam kako se provukao, ako je slomljena noga <svojevremeno bio> razlog da ne može da se postane pilot, kako li je prošao psihopatluk???)

 

Да се не повреде осећања депресиваца који сањају да посатну пилоти.

Link to comment

Колико видим, само је Ер Србија из Истанбула каснио са слетањем 2,5 сата, све остало у границама нормале.

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...