Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

I, zna li se nesto vise o mh 370 godinu dana kasnije? Pre godinu dana smo uveliko razvijali teorije...

I dalje je najverovatnija opcija sabotaze pilota?

Meni lično neverovatno da ništa nije pronadjeno, da nigde nije isplivao ni jedan delic, pod uslovom da je zaista zavrsio u indijskom okeanu, za sta nema cvrstih dokaza. Sta mislite koje su sanse da ga ikad pronadju?

Pre par meseci mi privukao paznju intervju Tima Klarka, direktora Emirates-a, kritikovao je istragu, nedovoljnu transparentnost, to sto nikad nije saopsteno kakav je teret bio na avionu, i bio generalno prilično nepoverljiv u to da je avion zavrsio tamo gde su rekli, na osnovu matematičkih proračuna...

Edited by mraki
Link to comment

valjda su skoro procurele informacije da su baterije na podvodnom beacon-u imale rok do 2012. i da nisu zamenjene. ako je tačno nije ni čudo da ga nisu našli. naći će ga samo pukom srećom, i to neverovatnom s obzirom na površinu vode za koju je smatra da je na nju mogao pasti, a bez ikakvih elektronskih signala.

 

 

singere, kasniš.

Link to comment

I, zna li se nesto vise o mh 370 godinu dana kasnije? Pre godinu dana smo uveliko razvijali teorije...

I dalje je najverovatnija opcija sabotaze pilota?

Meni lično neverovatno da ništa nije pronadjeno, da nigde nije isplivao ni jedan delic, pod uslovom da je zaista zavrsio u indijskom okeanu, za sta nema cvrstih dokaza. Sta mislite koje su sanse da ga ikad pronadju?

Pre par meseci mi privukao paznju intervju Tima Klarka, direktora Emirates-a, kritikovao je istragu, nedovoljnu transparentnost, to sto nikad nije saopsteno kakav je teret bio na avionu, i bio generalno prilično nepoverljiv u to da je avion zavrsio tamo gde su rekli, na osnovu matematičkih proračuna...

 

Dok je isla epizoda sa razradom svih teorija, svaka verzija mi bila fles na ovu temu, jbt sve je do tancina ovde vec pomenuto i objasnjeno, jos jednom svaka cast pojedincima na informisanosti i tehnickoj potkovanosti.

Glede novosti, procitah danas da je tokom Jula 200km od Perta isplivala na obalu neotpakovana vlazna maramica Malesyan Air-a, pretpostavlja se da je sa ovog leta a danas je valjda to tek objavljeno i ako sam dobro razumeo i potvrdjeno. Iznenadih se kad sam procitao da postoji bilo kakav pomak, makar i ovaj mikrometarski. 

Link to comment

A ja bas citao danas da su demantovali to da je maramica sa mh370, tako bar bilo u naslovu. U tekstu je bilo nesto drugacije, toliko uobicajen predmet bez serijskog broja da nema nikakvog dokaza da je pripadao bas ovom avionu. Sve je to jako tanko.

 

Slicno nesto rekose i za bateriju crne kutije, nema dokaza da je zamenjena, i da nije, vrlo je moguce da bi jos davala signal, tesko je proceniti koliko je sve to uticalo na potragu...

Edited by mraki
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Avion Airbus 320 srušio se u južnoj Francuskoj.

Airbus 320 srušio se u južnoj Francuskoj, objavila je francuska policija, javlja Rojters.

Sa radara je nestao oko 11 sati, prenosi "Raša tudej."

Avion se srušio u francuskom gradu Barsenoleta. U avionu je bilo 142 putnika i šest članova posade.

Avion koji je pripadao firmi Germanwings je letiona na relaciji Barselona - Dizeldorf. Pad aviona potvrdio je Generalni direktorat civilne avijacije (GDCA).

 

:ph34r:

Link to comment

Ne. Planinčuga.

 

imas li tacnu info o pravcu, da li je bio düs-bcn ili bcn-düs?

ili bilo ko drugi...

 

pola medija javlja jedno, pola drugo. prijatelj je trebalo u ovih par dana da leti iz barcelone, zovemo ga na sve nacine, ne javlja se

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...