Jump to content
IGNORED

eBay


rugievithus

Recommended Posts

Ne znam gdje tačno da lociram temu, pa reko` neka je ovde. Premjestite ako joj je mjesto negdje drugdje.Naime, zanima me da li se iko bavi prodajom na ebay-e sa ovog područja? Ja sam iz BiH, ali otprilike važe ista pravila ponašanja kao i u Srbiji.Najviše me interesuju pitanja oko zakonske regulative, šta, kako da to sve funkcioniše kako treba. Zatim načini slanja robe i sl.Kupovinu na ebay-u smo već (čini mi se) apsolvirali pa da zaplovimo vodama prodaje.Poz

Link to comment
ovde je mrka kapa. koliko ja znam, da bi otvorio prodajni nalog na ebay, moras da imas paypal nalog. a to ovde ne moze.
Ваљда може и било која друга картица, мада сумњам да би прихватили нешто од овдашњих тзв. банака. У ствари... имам пејпел још од 2002 и нисам озбиљно ни загледао било шта друго - а и кад имаш тако неку картицу, пејпел се отвара за 4 минута, и још дан-два да прође овера везе са картицом. Поклоне ти неки крецав износ испод $1, а онда га врате, па ако то прође, оверено; успут провере и да ли се адреса на картици слаже са адресом коју си пријавио ибеју. Провера је скроз машинска, напросто поднесу обе адресе поштином веб сервису, па ако се тако обрађене адресе врате истоветне, вози.Све и да имаш такву адресу негде... немам појма како би ишло са слањем одавде. Наплаћују ли још увек царински преглед? Некад давно сам слао филмове на развијање у Аустрију, Немачку, Француску, и била је јебада, морало да се носи на посебан шалтер (јер је укупно 1 поштар знао поступак, ваљда).
Link to comment

ne moze nijedna kartica koju je izdala domaca banka. kad otvaras nalog na paypalu, u dropdown spisku nema srbistana. o tome se zvace u vestima vec godinu dana, verovatno nisi cuo zato sto te nije zanimalo. nekada je radila fora da sa domacom karticom otvoris nalog i da za zemlju izaberes hrvatsku ili sloveniju. i sam sam tako otvorio paypal nalog pre par godina, i uspeo da prebacim pare drugom paypal korisniku. sto se tice carine, i tu je mrka kapa. cini mi se da je zvanicno da sve vrednije od 20e podleze carini, u praksi mislim da se to svodi na dobru volju tetke na salteru.

Edited by Grunf
Link to comment
Pa tanak sam sa engleskim :isuse:
Знаш ваљда како се на енглеском пише Србија. Ако/кад је нађеш на том списку, онда може.
Link to comment
Знаш ваљда како се на енглеском пише Србија. Ако/кад је нађеш на том списку, онда може.
Ne moraš me smatrati za baš totalnog glupana. Konkretno, interesuje me druga rečenica u gornjem malom tekstu. I da, u početku sam napomenuo da sam iz BiH.
Link to comment
Ne moraš me smatrati za baš totalnog glupana. Konkretno, interesuje me druga rečenica u gornjem malom tekstu. I da, u početku sam napomenuo da sam iz BiH.
Šta ćeš ti na našem topikuangry.gif
Link to comment

Ja nisam mogao da uplatim pare na Paypal, kad sam pitao rekli su da ta opcija ne postoji za gradjane BIH. Pretpostavljam da isto tako ne moze ni da se isplacuje sto ga cini potpuno beskorisnim.

Link to comment
Ne moraš me smatrati za baš totalnog glupana. Konkretno, interesuje me druga rečenica u gornjem malom tekstu. I da, u početku sam napomenuo da sam iz BiH.
Мислио сам да се мало правиш невешт, па сам ти мало помагао спрдати.Елем, текст буквално гласи "Пошаљите. Примите. Пребаците на амерички банковни рачун или картицу. Шаљите и примајте уплате у овим земљама. Пребаците са свог пејпел рачуна на амерички банковни рачун. Такође, у земљама обележеним са (+), са дуговном, потражном или претплаћеном картицом."(реч буквално буквално схватам буквално)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...