Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

A i ubijeni provalnik nije nosio oružje...
Pa imao je šrafciger. Trebao mu je za ulazak ali je usput uspeo da ubode domaćina u nogu. ili sam nešto prespojio sa nekim drugim ubistvom u pokušaju?
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

to ti je, sto ti je, ne mozes da seces nenaoruzane ljude, makar bili i provalnici, na pola jer si se uplasio. to ne moze ni u Americi, koja je po tim pitanjima najliberalnija na svetu.ovim svetom vladaju nekakvi zakoni koji nas sprecavaju da se nasumicno ubijamo, kome to smeta, eno mu prasuma Amazona.
Naravno, jer bi onda bilo puno zloupotreba.Komsija ti kara zenu, ti ga ubijes i kazes da si mislio da je provalnik. Ne ide.Ja govorim o granicnim slucajevima - druga provala u mesec dana (ostao si bez laptopa i dva fotoaparata da bi neko dobio deset grama heroina), lopina nosi srafciger u ruci, u kuci zena i dete - pa sta da mu radis u mraku, da mu meris namere?Ja ovom coveku skidam kapu.
Link to comment
Nema potrebe za takvim tonom, jasno da treba ispitati, no kažem da to što je provalnik dobio pet uboda nije samo po sebi nedvosmisleno dokaz prekoračenja nužne odbrane.
Izvini, generalno me ova diskusija malo nervira, pa cu se povuci sa nje jer cu postati svadljiv. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Daboviću, da li misliš da se u naletu adrenalina mogao kontrolisati?Ovaj čovek će verovatno biti veštaćen, bio je van sebe, uhvatio ga primalni instinkt za zaštitu malog deteta i žene pojačan prethodnim dešavanjima tj. već pretrpljenim strahom koji je trenutnu psihozu pojačao itd., tri godine uslovno...

Link to comment

ja se nadam da će tog čoveka da oslobodemeni su upali u kuću kada nije bilo nikogaja sam imala tu sreću da u takvu kuću uđem prva i samaosećaj je užasanako sudije osude ovog čoveka, želim im od sveg srca da iskuse kako je to kada se više nigde ne osećaš sigurno

Link to comment
Izvini, generalno me ova tema nervira, pa cu se povuci sa nje.
Izvini ti ako sam doprineo nerviranju, jasno da mi nije bila namera.Takođe, ako možeš nemoj da ideš, očigledno da nas je većina za nešto što ti misliš da je pogrešno, pa bi bilo dobro da ostaneš... Edited by wall
Link to comment
Daboviću, da li misliš da se u naletu adrenalina mogao kontrolisati?Ovaj čovek će verovatno biti veštaćen, bio je van sebe, uhvatio ga primalni instinkt za zaštitu malog deteta i žene pojačan prethodnim dešavanjima tj. već pretrpljenim strahom koji je trenutnu psihozu pojačao itd., tri godine uslovno...
Dodatno, mislim da je i sam bio povređen.
Link to comment

ono sto mene najvise nervira u celoj prici je (pored toga sto je svemu prisustvovalo dete od devet godina) da je lopov imao 50 krivicnih prijava a tri godine se krio u sopstvenoj kuci i eto policija nije uspela da ga pronadje.

Link to comment
Izvini, generalno me ova diskusija malo nervira, pa cu se povuci sa nje jer cu postati svadljiv.
ovo mi je rezervno ime za bendmolim da rene donese presudu u ovom slučaju!
Link to comment
Takođe, ako možeš nemoj da ideš, očigledno da nas je većina za nešto što ti misliš pogrešnim, pa bi bilo dobro da ostaneš..
Ma sve kul, ne nerviras me ti nego to sto smo postali mnogo nalik Amerikancima, mediji razvlace neke slucajeve radi izazivanja moralne panike i onda krene hajka na fakat los pravosudni sistem. uzima se zdravo za gotovo da u ovakvim slucajevima javnost treba da pritiska sudove, a nasi sudovi su postali takvi kakvi su bas zato sto su podlozni pritiscima.a zasto mi se ne prica, bas zbog te povisene emotivnosti koju neki ljudi unose na temu: tipa "ko to nije doziveo, ne razume". s oprostenjem, zakone ne pisu i presude ne donose zrtve zlocina. ako treba da objasnjavam zasto je to tako, onda da ga jebem. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
[/size]Ma sve kul, ne nerviras me ti nego to sto smo postali mnogo nalik Amerikancima, mediji razvlace neke slucajeve radi izazivanja moralne panike i onda krene hajka na fakat los pravosudni sistem. uzima se zdravo za gotovo da u ovakvim slucajevima javnost treba da pritiska sudove, a nasi sudovi su postali takvi kakvi su bas zato sto su podlozni pritiscima.
Jasno. Imamo problem u sagledavanju šire slike™, verovatno zato što smo izgubili nadu da će nekada biti bolje i/ili nam je dojadilo da čekamo ta vremena.Gotovo divljački bi uzmiali zakon u svoje ruke i tumačili isti. No ja više ne znam šta je dobro.Ali ovo je već trolovanje... Edited by wall
Link to comment
a zasto mi se ne prica, bas zbog te povisene emotivnosti koju neki ljudi unose na temu: tipa "ko to nije doziveo, ne razume". s oprostenjem, zakone ne pisu i presude ne donose zrtve zlocina. ako treba da objasnjavam zasto je to tako, onda da ga jebem.
pa ne radi se o tome da bi ti ljudi da pišu zakone, bar to nije bila moja poentaja znam kako sam se osećala kada sam videla sopstveno gnezdotm divljački oskrnavljenotaj osećaj je zbilja užasana to još uvek nije ni za poređenje sa osećajem kada se na to doda i osećaj fizičke ugroženosti, vlastite i porodične, kompletja ne kažem da čovek ne treba da bude procesuiran, daleko od toga, samo kažem da se nadam da će delioci pravdeumeti da razumeju psihičko stanje u kojemu je čovek bio Edited by duda
Link to comment

Pa tu se već vrtimo u krug - ne bi niko razmišljao toliko o preuzimanju zakona u svoje ruke da su ga ozbiljno u svoje ruke uzeli oni kojima je to posao.BTW, kakav je taj nož korišćen za samoodbranu bio? Mislim, ako se u žaru borbe sa razbojnikom dohvate recimo makazice za manikir, mogu time da ga ubodem tokom rvanja i 17 puta bez da mu nanesem ozbiljnije povrede (ako baš mrtvo hladno ne potrefim aortu ili tako nešto osetljiv). A po izveštaju kad se vidi "17 uboda", zaslužio bi uspavljivanje na licu mesta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...