Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Pitanje je da li ce tuzilastvo i sud prihvatititi da je postojala nuzna odbrana. Da se razumemo, ja nemam dilemu da se ovde radilo o nuznoj odbrani, ali u praksi se pokazalo da je moje shvatanje nuzne odbrane daleko sire nego ono koje primenjuju tuzilastvo i sud. U oba scenarija (da je oteo napadacev pistolj, ili da se napadacu zaglavio metak u cevi) postoji realna mogucnost da ce se to protumaciti kao prestanak napada/nesrazmerno sredstvo.

 

Link to comment

Bio je i slucaj onog iz Zarkova, isto je upucao provalnika.. cini mi se da je pusten

Ovde i baba moze da potvrdi i svedoci da je lopov pokusao da puca u njega

Svi ga znamo, mnogo je dobar momak, druzimo se poslednjih par godina s` njim, jako je miran, stalozen, sve lagano i bez neke nervoze, nikada se ni sa kim nije posvadjao niti usao u neku raspravu.. svi ga gotive.. cak smo i iznenadjeni kako se snasao u ovoj situaciji

Pretpostavljam i da je ovaj razbojnik tako razmisljao, prvo je verovatno mislio da ce baba biti sama u kuci jer u to vreme ovaj ortak dodje do kafica na kafu, znao je da u kuci ima novca, a i verovatno je pretpostavljao da ce se lako obracunati s` njim cak i da je u kuci, jer ne deluje bas preterano snazno niti kao neko ko bi reagovao..

Stresne situacije opasne po zivot zaista promene reakciju coveka

Link to comment

hocu kad ga vidimo, ty

sad je valjda u Petrovcu

ne znam kakva je procedura, mozda ce biti tamo neki dan, dok daje te izjave ili sta znam

pretpostavljam da ce ga posle pustiti i da ce se cekati sudjenje

Link to comment

Pitanje je da li ce tuzilastvo i sud prihvatititi da je postojala nuzna odbrana. Da se razumemo, ja nemam dilemu da se ovde radilo o nuznoj odbrani, ali u praksi se pokazalo da je moje shvatanje nuzne odbrane daleko sire nego ono koje primenjuju tuzilastvo i sud. U oba scenarija (da je oteo napadacev pistolj, ili da se napadacu zaglavio metak u cevi) postoji realna mogucnost da ce se to protumaciti kao prestanak napada/nesrazmerno sredstvo.

 

koji mentol propisuje da nućna odbrana prestaje u momentu kada  se zaglavi metak u cevi. pa nismo svi džon vejnovi i spešl forses, pa da možemo da razlikujemo da li je metak zastao u cevi ili je ovaj nedovoljno pritisnuo ili ko zna šta.

samo podizanje pištolja bi trebalo da bude dovoljno da opravda svaki kasniji epilog

Link to comment

kako srazmerna kad se ubijenom zaglavio metak u cevi a ubici pištolj radio  :fantom:

 

Ako se sudija bude vodio time, onda je logično pitanje i kako je srazmerna sila ako si ti njega ubio, a on tebe nije

Link to comment

kako srazmerna kad se ubijenom zaglavio metak u cevi a ubici pištolj radio :fantom:

Sprdas se zar ne?

 

Ako mi neko upadne u kucu, naoruzan, pocne da maltretira mene i moje, na kraju nezadovoljan sumom ili sta vec, klikne na ono da ispali metak na mene..bas cu da stojim i cekam da klikne jos 3-4 puta dok ne proradi

 

Daj bre covece..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...