Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mislio sam da mu malo citam odlomke iz "Knjige o Milutinu", a posle cu ga zabaviti "Semolj gorom". Za kraj (danasnjeg citanja, ne njegovog zivota) pripremio sam "Vreme smrti" od Cosica.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Дај му папир и оловку (ништа мобилни, ништа лептоп) да пише мемоаре, дневник, шта год хоће.После то објави под псеудонимом.

Link to comment
Mislio sam da mu malo citam odlomke iz "Knjige o Milutinu", a posle cu ga zabaviti "Semolj gorom". Za kraj (danasnjeg citanja, ne njegovog zivota) pripremio sam "Vreme smrti" od Cosica.
Zar ti je Knjiga o Miliutinu toliko losa? Davno sam je citao ali se ne secam da je bila za mučenje!?by tapatalk
Link to comment

E moj Vaso, ovako se to radi, budi čoek:

Uhvatli lopova pa ga nahranili i ispratiliKomentara 9| veličina teksta:+-Šestočlana porodica iz Zaječara, iako neuobičajeno za ovdašnje prilike, ponela se više nego domaćinski prema lopovu kojeg su uhvatili u kući dok im je preturao po stvarima! Zatečeni domaćini nisu napali provalnika, niti ga tukli, već su mu spremili večeru, dozvolili mu da posedi i ispriča se s njima, a potom ga ljubazno ispratili iz svog doma.Porodica za primer: Gladnom čoveku daju hranu, a ne batine Ovo nesvakidašnje gostoprimstvo odvilo se u noći između ponedeljka i utorka u Ulici Nikole Pašića u Zaječaru. Najstariji član domaćinstva Nikola Stevanović, koji živi sa ćerkom Natašom (38), zetom Dušanom (40) i troje unučadi, kaže da je te noći do kasno čitao novine u pomoćnoj kući i da je, kada je izašao, u kuhinji video čoveka koji pretura po ženskoj torbi!"Brzo sam uleteo u kuću i počeo da dozivam ćerku i zeta, koji su spavali u sobi na spratu. Nepozvanom gostu sam mirno rekao da sedne, da niko neće da ga tuče i da nećemo zvati policiju", prepričava Nikola nenajavljenu "posetu".Njegov zet Dušan kaže da im je lopov rekao da je gladan, pa su mu postavili sto i spremili nešto da pojede. "Dok je Nataša spremala sendviče sa šunkom i sirom, on nam je rekao da ima 44 godine i da dolazi iz Beograda. Moj tast ga je u šali pitao zašto krade u siromašnom Zaječaru, kada su pare u Beogradu. Pošto je pojeo prvi sendvič, provalnik je počeo da plače, da nam zahvaljuje i ljubi ruke... Kada je pojeo i drugi sendvič, zatražio nam je cigaretu i vino, ali nismo imali da mu damo. Posle toga je krenuo kući, a moja supruga mu je spakovala još dva sendviča", objašnjava Dušan.

Link to comment

Ma to su neki hipici... Tako samo podsticu javasluk, nerad i lopovluk. Ja bih ga nahranio, pa bi mu urezao TANSTAAFL (There ain't no such thing as a free lunch) lemilicom na celo.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 7 months later...

pravda za vanga ksijaopenga:

A father who killed a burglar by attacking him with a meat cleaver was 'justified' a coroner has ruled.Steven Shaw and his brother Craig broke into a house in Morrell Bank on the Bestwood Estate in Nottingham in March last year.In a 'harrowing and brutal' attack, which lasted between 10 and 15 minutes, they assaulted taxi driver Xiaopeng Wang and his wife, and also left the couple’s baby injured.Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2121041/Father-killed-burglar-meat-cleaver-justified-coroner-rules.html#ixzz1qMFZ2mn4
Link to comment
  • 1 year later...

sreća što ne živimo u zaostaloj britaniji ili još zaostalijoj americi, pa se saško neće izvući kao gorenavedeni.

Saško Bogoski, kome je juče određen pritvor od 30 dana, ubio je u utorak oko ponoći u svom stanu na Julinom brdu provalnika Vladu Manića. Bogoski, koji je priveden, prekoračio je, prema policijskom izveštaju, nužnu odbranu.http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/384174/Slucaj-ubistva-provalnika-Samoodbrana-u-Srbiji-je-tesko-dokaziva
Ira Arijati Bogoski, Saškova supruga, kaže za “Blic” da je oko 22.30 sati uspavala dete. Saško je u to vreme radio na kompjuteru.- U stanu je bio mrak. Krenula sam ka kuhinji da uzmem da jedem kada sam videla odsjaj baterijske lampe. Potrčala sam ka sobi i rekla mužu da je neko upao u stan. Istog trenutka sam pozvala policiju. Ali, policajci su otišli na pogrešnu adresu jer su razumeli da ih umesto kućnog broja 26 zovem sa broja šest - drhtavim glasom objašnjava supruga.Utom se začula buka iz sobe. Usledilo je lupanje stvari.- Sve je zatim utihnulo. Kada sam shvatila da je Saško sam, otišla sam do njega. Imao je povrede po glavi. Tresao se. Rekao mi je da je to bio provalnik, da ga je smrtno ranio i da je mladić pobegao - navodi Ira Arijati Bogoski, napominjući da nisu mirno spavali otkako im je pre mesec dana u stan upao lopov koji je odneo laptop i dva fotoaparata.
Saško Bogoski je poznati filantrop, koji se godinama zalaže za prava marginalizovanih grupa. Predsednik je NVO za promociju etičkih vrednosti u privatnom i javnom životu, a tokom rata u BiH je radio u Biblijskoj školi i pomagao osobama sa invaliditetom i iseljenicima. Jedan je od onih koji su doveli Nika Vujičića u Beograd. Iza sebe nema nijedno krivično delo, ni prekršaj.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/383956/Moj-muz-je-drhtao-i-vikao-Ubio-sam-provalnika
Link to comment

šta, saško nema nijedan prekršaj?pa najebo je, kako dolikuje ovdašnjim pravnim propozicijama. da je bar neko sranje napravio pa da se sažalimo na njega i damo mu drugu, petu, stoosamnaestu šansu kao ostalim zabludelim dušicama.ucmekati lopova u svojoj kući / stanu - trebalo bi biti ustavom zagarantovano. ali jbg, lopovski sistem štiti svoja čeda.

Link to comment

Hm, dva puta u mesec dana mu upadaju u stan. Mora biti da je slučajno baš neko ko je filantrop i NVO aktivista.Inače, ako nije poginuo na licu mesta, otkud znaju da ga je baš Saško ubio? Možda se posle sam izbo (5 puta) da napakosti čoveku. Priča se da je bilo takvih slučajeva, da su ljudi skakali sa zida i poginuli, samo da bi napakostili nekima.

Link to comment
šta, saško nema nijedan prekršaj?pa najebo je, kako dolikuje ovdašnjim pravnim propozicijama. da je bar neko sranje napravio pa da se sažalimo na njega i damo mu drugu, petu, stoosamnaestu šansu kao ostalim zabludelim dušicama.ucmekati lopova u svojoj kući / stanu - trebalo bi biti ustavom zagarantovano. ali jbg, lopovski sistem štiti svoja čeda.
Tako.A svima koji čuvaju ovaj "zakon" bih poželeo da budu posećeni na isti način.
Link to comment

Zezaj Radisa, ali ovaj i slicni slucajeve trebalo bi resavati drugacije.Da meni neko upadne u stan gde su mi zena i deca (po drugi put u mesec dana) iz straha za porodicu bih ga preseko na pola, ako ne iz gneva. Jebote, koliko je vesti do sada bilo tipa "ubijen stariji bracni par u svom stanu" etc.Usao si na privatni posed - cao, znaj da rizikujes glavu. A i sta ces tu za koji qratz? Posteno.

Link to comment

I vi biste to tako, da se zagarantuje da mozes da tek tako ubijes coveka koji ti udje u stan i da to ne prodje nikakvu sudsku proceduru? Ajde ljudi smirite hormone malo.Druga je prica sto nasi sudovi izbegavaju da posezu za institutom nuzne odbrane i cesto u ovakvim slucajevima zaista traze dlaku u jajetu.

Link to comment
I vi biste to tako, da se zagarantuje da mozes da tek tako ubijes coveka koji ti udje u stan i da to ne prodje nikakvu sudsku proceduru?Ajde ljudi smirite hormone malo.Druga je prica sto nasi sudovi izbegavaju da posezu za institutom nuzne odbrane i cesto u ovakvim slucajevima zaista traze dlaku u jajetu.
Naravno da nije tako. Naravno da treba proći kompletnu istragu, ali da, ako ti neko uđe s oružjem u stan/kuću trebalo bi da ga možeš ubiti/ozlediti kako već bude. Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...